مشخص نمودن انتهای سیستم کانال ریشه به طور دقیق تقریباً غیر ممکن است و هیچ اتفاق نظری بین دندانپزشک ها روی این موضوع وجود ندارد. طبعا کار کردن با لابراتوارهای نامی و بزرگ برای دندانپزشک و بیمار مستلزم پرداخت یک هزینه سنگین هست، که طبعا به هزینه درمان لمینت دندان اضافه میشود. لمینت دندا

ن طرح لبخند همان لمینت دندان های سرامیکی هستند که کیفیت و زیبایی بیشتری نسبت به دیگر لمینت ها دارند و قیمت لمینت دندان طرح لبخند به نسبت بالاتر از بقیه لمینت دندان ها است. اگر نگران درد کامپوزیت دندان هستید، باید بدانید که این روش درمانی درد ندارد و روکش ها با ظرافت و بدون درد و ناراحتی روی لثه قرار می گیرند. با تمام این حرفا اگر هنوز هیچ علاقه ای به بزرگ بودن دندان های جلویی خود ندارید، روش هایی برای اصلاح آن وجود دارد. نکته ای باید به آن توجه شود این است که تنها عارضه کامپوزیت دندان، در نتیجه ی خوب و درست سوار نشدن کامپوزیت روی لثه و وارد شدن آسیب های جدی و شدید به آن است. در متن فوق اندکی با این لوازم اشنا شدید در ادامه متن به بررسی عوامل تاثیرگذار در قیمت تجهیزات دندان پزشکی خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

باندینگ دندان

اگر دندان شما ایمپلنت یا روکش است و قصد دارید که کامپوزیت انجام دهید، ابتدا باید شرایط دندان خود را بررسی کنید. اگر دندان ایمپلنت یا روکش شده شما در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد، می توانید روی آن کامپوزیت انجام دهید. اگر پزشکی که کار کامپوزیت دندان را انجام می دهد، به اندازه کافی ماهر نباشد، ظاهر دندان های کامپوزیت بسیار غیر طبیعی و بد خواهد شد. ظاهر کامپوزیت نسبت به لمینت کمی غیر طبیعی است و این موضوع به این دلیل است که کامپوزیت بدون تراش دندان روی آن قرار می گیرد. همان طور که گفته شد، کامپوزیت برخلاف لمینت به صورت یک روکش روی دندان ها قرار می گیرد. در موارد نادر ممکن است نیاز باشد که عمل تحت بیهوشی انجام شود که در اینصورت عمل باید در مراکز خاص با تجهیزات خاص برای شما انجام شود در این صورت به طور کامل بیهوش میشوید ودر طول عمل خواب خواهید بود. لمینت دندان ها از دو جنس سرامیکی یا پرسلن و لمینت های کامپوزیتی ساخته می شوند که هرکدام مزیت های خاص خود را دارند. اما لمینت سرامیکی یا ونیر که قیمت بالاتری دارد، نیاز به مقدار کمی تراشیدن دندان ها را دارد لمینت های سرامیکی اینگونه است که پس از تراشیدن دندان های قالبگیری انجام می شود و در لابراتوار دندانسازی ساخته می شود.

لمینت ونیر دندان از نظر انتخاب نوع جنس و میزان شفافیت و طبیعی بودن دندان ها بسیار متنوع است و ظاهری بسیار زیباتر از لمینت های کامپوزیتی ارائه می دهد. همچنین لمینت دندان مصارف درمانی هم دارد و دندان ها را نسبت به خطرات بیرونی و همچنین پوسیدگی مقاوم تر می کند. یا لمینت دندان های کامپوزیتی قیمت پایین تری نسبت به لمینت دندان سرامیکی دارند اما طول عمر و زیبایی کمتری هم دارند. دندان های کامپوزیت شده نسبت به دندان های لمینت درخشندگی کمتری دارند. قیمت هر واحد لمینت دندان طرح لبخند ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که با ضمانت ۱۵ ساله عرضه می شود. به صورت کلی چسب های دندان مصنوعی ماده ای غیر سمی و قابل حل در آب است که بین دندان و بافت لثه قرار گرفته و دندان ها را ثابت بر روی لثه ثابت می کند و موجب می شود تا در زمان غذا خوردن و یا نوشیدن، دندان در جایه خود ثابت بماند و لغزش نداشته باشد. در غیر این صورت باید روکش یا ایمپلنت را تعویض نمایید و بعد روی آن کامپوزیت کنید.

لمینت کامپوزیتی دارای تنوع رنگ بیشتری است و نیازی به تراشیدن دندان ها ندارد به همین دلیل از محبوبیت بالایی برخوردار است و قابلیت فرم دهی بیشتری نسبت به شکل صورت و دهان شما دارد. لایه نازکی از مواد که روی سطح دندان ها گذاشته می شود و موجب از بین بردن ترک و شکستگی دندان ها می شود و به دندان ها ظاهری زیبا می بخشد، ونیر نامیده می شود. رژیم غذایی سالم شامل مصرف روزانه سبزی و میوه و کاهش مصرف چربیهای اشباع به علاوه مصرف مناسب مواد غذایی حاوی ویتامینهای «آ، سی و ای» یکی از راههای مهم پیشگیری از آلزایمر است. لمینت دندان بازیگران، کدام نوع پرسلن است؟ همانطور که در بالاتر اشاره کردیم لمینت دندان با کامپوزیت ها تفاوت دارد و جنس هرکدام متفاوت است. بعد از این که جرم گیری دندان ها انجام شد فضاهای خالی دندان که با جرم پر شده بودند نمایان میشوند و لثه از بین رفته معلوم میگردد . دستگاهی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار آرام و در حالت چرخشی روی جرم های دندانی ضربه وارد کرده تا از بین بروند، این کار به مینای دندان صدمه ای نرسانده و نمی توانند دردی به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *