در این چکاپ ها که توصیه می شود حداقل 3 الی 6 ماه یکبار انجام شوند؛ شرایط حفره ی دهانی-دندانی فرد توسط دندانپزشک مورد بررسی قرار می گیرد. حفره ها برای پلاکها و مواد غذایی میزبان می شوند و به لایه مینای دندان که سخت ترین قسمت دندان شما ست، آسیب می رسانند. به گفته دکتر صادقی بیمار در حین جرمگیری هیچ دردی را احساس نمیکند، چون نوک قلم دستگاه جرمگیری با ایجاد لرزش و ضربههای بسیار کوتاه روی جرمها آنها را از بین میبرد، اما دندان را نمیتراشد که باعث ایجاد درد شود. از طرفی جرم تشکیل شده کمکم لثه را فشرده و به طرف پایین میبرد، ولی چون این عمل با سرعتی کم انجام میشود، بیمار متوجه آن نمی شود و اهمیتی به آن نمیدهد. رضایتمندی بیمار با این روش بالا است: وقتی بیمار فقط باید یک عمل را انجام دهد، سریعتر به نتایج مد نظر خود میرسند بنابراین راضی تر خواهند بود.

Find اکنون، برای مینای دندان چه کاری باید انجام دهیدسریع؟

اگر دندانهای خود را بیش از حد محکم و یا اشتباه مسواک بزنید، میتوانید ساختار محافظ دندان (مینای دندان) را از بین ببرید و باعث تحلیل رفتن لثهها شوید. مصرف چای ، قهوه ، مایعات رنگی، یا تنباکو باعث ایجاد لکه هایی روی دندان ها می شود. از بین بردن تمام باکتریها ، لکه ها ، رسوبها ، و پلاک باعث خوشبو شدن دهان شما خواهد شد. با وجود اینکه فعالیت در این حرفه پیش از سال ۱۸۶۱ در سوئد بهطور قانونی برای زنان مجاز نشده بود، از طرف شورای سلطنتی بهداشت سوئد به او مجوز ویژه برای فعالیت پزشکی داده شد تا بهطور مستقل به عنوان دندانپزشک فعالیت کند. تا سه روز بعد از جرم گیری دندان و بروساژ ، نمک را در آب گرم حل کرده و به کودک خود بگویید با آن روزی سه باز دهان خود را بشوید در صورتی که کودک تان از انجام آن اجتناب کرد خود نیز در انجام این کار او را همراهی کنید. به یاد داشته باشد که ورم لثه ۱۰۰٪ قابلپیشگیری و قابل بازگشت است، البته اگر در مراحل اولیه ابتلا آن را درمان کنید.

ریشه دندان عقل

اولین نکته که باید برای پرداخت هزینه کاشت دندان خود به آن توجه کنید این است که هزینه کاشت دندان در همه ثابت و یکسان نمی باشد، بنابراین ممکن است قیمت ایمپلنت خاص مورد نظر شما همیشه یک مقدار ثابت نباشد، زیرا چند عامل مهم وجود دارد که می تواند در هزینه ایمپلنت شما نقش داشته باشد. برای انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت در اصفهان به کیفیت خدمات ایمپلنت که در آنجا ارائه می شود، توجه کنید. ایمپلنت های کامل از کیفیت و استحکام بالاتری نسبت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت برخوردارتر هستند اما دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت از هزینه به صرفی تری برخوردار هستند و نام این درمان را اوردنچر می نامند. افرادی که در این صنف مشغول به فعالیت هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که این نوع تجهیزات در سلامت خانوار ایرانی بسیار تاثیر گذار است و به نوعی افزایش قیمت ها به شکلی نا عادلانه می تواند خیانت به مردم کشور تلقی شود. زیرا هر اقدامی در جهت درمان و یا تسکین درد دندان می تواند بر روی سلامتی دهان و دندان بسیار تاثیر گذار باشد . در این روش پس از اینکه بهترین دندان پزشک جرم های موجود بر روی دندان را از بین برد، دندان ها را با استفاده از دستگاه به خمیر مخصوص بروساژ آغشته می کند.

درمان ریشه دندان

همچنین بهتر است بدانید که این فرآیند با استفاده از پروفیلاکسی که خمیر بروساژ بوده و دارای ذرات ساینده می باشد صورت می گیرد. زمانی که پلاک های میکروبی بر روی دندان جمع می شوند به مرور زمان باعث ایجاد یک لایه زرد و سفت بر روی دندان می شود که به مرور زمان و در صورت رفع نشدن آن باعث ایجاد حساسیت و پوسیدگی دندان می شود. اما بروساژ روشی است که در آن لک های موجود بر روی دندان که در اثر مصرف برخی مواد غذایی ایجاد می شود رفع می گردد. خانم هایی که در دوران شیردهی برای انجام ترمیم های خاص به دندانپزشکی مراجعه می کنند، همیشه نگران این مسئله هستند که مبادا استفاده از داروهای دندانپزشکی، یا مواد و اعمال خاصی بر روی شیر آنها تاثیرگذاشته و خطری متوجه فرزندشان شود. رسوباتی که روی دندان ها وجود دارد می تواند باعث بوی بد در دهان شود به این رسوبات، جرم می گویند. یکی از مهمترین مواردی که بسیاری از افراد هنگام کشیدن سیگار آن را درنظر نمیگیرند این است که سیگار باعث تحلیل و فرسایش شدید لثهها میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *