توصیه میکنیم چنانچه با علائم

نام برده شده در بالا مواجه شدید یعنی علائم یک آبسهی دندانی، سریعا به نزد یک دندانپزشک متخصص مراجعه نمایید زیرا عارضهی آبسه به خودی خود برطرف نمیشود! همچنین دقت داشته باشید در برخی از موارد نادر، عفونت ناشی از آبسهی دندانی در صورت عدم درمان مناسب و به موقع میتواند منجر به بروز مشکلات جدیتری شود؛ در صورتی که عفونت حاصل از آبسه به ناحیهی فک، گردن و یا حتی مغز انتقال پیدا نماید، یک عفونت تهدید کننده به شمار میآید و چنانچه این عفونت در سرتاسر نقاط بدن گسترش یابد، میتواند به شدت خطرناک باشد. و آبسهی دندان پری اپیکال، در داخل دندان فرد اتفاق میافتد؛ این آبسه هنگامی به وجود میآید که عصب یک دندان در حال از بین رفتن بوده و یا حتی در بعضی موارد مرده باشد! بعد از هر وعده غذا، یک تکه پنیر مصرف کنید تا میزان اسیدیته را در دهانتان کاهش دهید، زیرا این مادهی خوراکی سطح pH را افزایش میدهد.

قیمت ارتودنسی نامرئی

مشکلات رفتاری یا روانپریشی ناشی از دمانس اغلب با داروهای ضدروانپریشی مداوا میشود اما استفاده از این داروها اغلب توصیه نمیشود زیرا فایده چندانی نداشته و ریسک مرگ زودرس را نیز افزایش میدهد. بریج موقت: از ایمپلنتهای میکرومینی در مدت زمان آمادهسازی ایمپلنت دائم و جایگزینی دائم دندانها، به عنوان بریج موقت استفاده میشود که بعداً برداشته خواهند شد. نوع مواد غذایی و زمان مصرف آنها نقش بسیار مهمی را در پیشگیری از خونریزی لثه ایفا میکند. نوع دیگری از ایمپلنت نیز وجود دارد که در دو مرحله انجام می شود؛ اول پایه ی تیتانیومی را در لثه قرار می دهند و طی فاصله زمانی ۳ الی ۶ ماه صبر می کنند تا پایه ی فلزی با استخوان های اطراف خود جوش خورده وپس از آن تاج را روی پایه قرار می دهند. در فاصله ی بین جایگذاری پایه در فک شما و گذاشتن روکش و تاج که با نظر متخصص و شرایط شما متفاوت خواد بود، میتوانید از فیلیپیر(روکش موقت) استفاده نمایید تا از نظر زیبایی جای دندان کشیده شده برای شما آزار دهنده نباشد. سطح سومین: در این سطح از پیشگیری به بازتوانی و توانبخشی افراد حادثه دیده و همچنین تلاش برای جلوگیری قطع عضو پرداخته میشود؛ که از بازماندن جای جراحات جلوگیری شود ویا فرد بتواند مجدد توان حرکتی خود را بازیابد و تلاش بر آن است که فرد حد امکان عضو آسیب دیده را حفظ کند.

هزینه کاشت دندان

بریجها میتوانند با قرار گرفتن در کنار دندانهایی که همجوار فضای خالی هستند، جای دندانهای از دست رفته را بگیرند. از دیگر منابع، معدن جیتینسیت (gittinsite) است که در دریاچه Strange در کانادا و بادلیت همچنین در آفریقای شرقی، سریلانکا و شبه جزیره کولا در جماهیر شوروی سابق یافت میشود ولی این منابع بهطور تجاری توسعه نیافتهاند. علامت اصلی آبسهی دندان درد شدید است؛ به طور معمول این درد شدید به طور ناگهانی شروع میشود و در طول ساعتها و یا روزهای بعدی افزایش مییابد. جراح نسخه ای برای تسکین درد و در صورت لزوم آنتی بیوتیک و دستوراتی برای بهبودی در خانه به شما خواهد داد. سرکهی سیب: یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را برای چند دقیقه در داخل دهان خود بچرخانید؛ سپس دهان خود را با آب ولرم به صورت کامل بشویید. آب و نمک: یک قاشق چایخوری نمک را به یک لیوان آب ولرم اضافه کرده و آن را حل کنید؛ سپس با این محلول دهان خود را بشویید؛ بهتر است این کار را در طول روز، ۲ الی ۳ بار تکرار کنید. سیر: یک حبه سیر تازه را در دهان خود گذاشته و آن را با دندانهایتان به آرامی له کنید؛ دقت داشته باشید که بایستی سیر را تا زمانی که درد شما آرام شود، بایستی بجوید.

دندان خراب کودک

با سلامت زیستی همراه باشید تا با علل بروز آبسه دندان، همچنین روشهای درمان آن و رهایی از درد آشنا شوید. و البته عدم استفاده از سیگار و دخانیات میتواند طول عمر و دوام آن را افزایش دهد. توجه داشته باشید این نوع آبسه در نوک ناحیهی ریشهی دندان شکل میگیرد و سپس به مرور زمان و در صورت عدم درمان، به ناحیهی استخوان اطراف آن دندان گسترش پیدا میکند. به روشهای پیوند استخوان و جراحی های دیگر نیازی ندارد. برای ساخت لمینت سرامیکی، دندانپزشک ابتدا باید قسمتی از دندان را بتراشد و از دندان قالب تهیه کند، در حالی که برای نصب ونیر کامپوزیت بر روی دندان نیازی به تراشیدن دندان و قالب گیری دندان نمی باشد. ساختار لانههای زنبوری، سوزنهای جراحی و قطعات پره توربین از این روش قابل تولید هستند. آبسهی دندان پریودنتال، در ساختار بافت استخوانی دندانها شکل میگیرد. بازسازی بافت (Regeneration): اگر استخوان پشتیبان دندان های شما در اثر فرسودگی لثه از بین رفته باشد، ممکن است که دندانپزشک شما، درمان بازسازی استخوان و بافت از دست رفته را توصیه نماید. توجه داشته باشید در افراد مبتلا به بیماریهای شدید ناحیهی لثه، باکتریها میتوانند در زیر ناحیهی لثه فرد یا داخل استخوان تجمع پیدا نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *