افرادی که حساسیت شدید یا مداوم دارند باید برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنند. همچنین مراکزی هستند که تمامی بیمه های را پوشش نمی دهند و فقط محدود به تعدادی از بیمه های درمانی خاص هستند که با این شرایط باز هم تعدادی از افراد نمی توانند به همه جا مراجعه کنند . بعضیها میگویند بعد از استفاده از سرکهی سیب، دندانهایشان طوری به نظر رسیده که انگار آنها را بهطور حرفهای و با مراجعه به دندانپزشک سفید کردهاند. میتوان عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و بیماری پریودنتال را از دلایل بروز این پدیده در نظر گرفت اما امکان ایجاد عقب نشینی لثه در افرادی که در زمینه رعایت بهداشت دهان و دندان خود فعال هستند نیز وجود دارد. اما باید ذکر کرد که در کلینیک دکتر آقاجری برای درمان از ایمپلنت هایی با برندهای معتبر جهانی و باکیفیت که استاندار سازمان غذا و دارو آمریکا را دارد استفاده می شود .

دهان خود را با این محلول روزانه یک بار بشویید.

پس از کاشت ایمپلنت به مدت 1 روز از مسواک زدن در اطراف ناحیه عمل خودداری کنید. قیمت ایمپلنت فوری را نوع کاشت دندان مشخص می کند. برای پر کردن این فضای بی دندانی، به جز ایمپلنت میتوان از روشی به نام بریج (پل) استفاده کرد. سه ماه بعد: گاهی اوقات، خیلی زود، و پس از سه ماه، دندان های مصنوعی موقت با بریج های نهایی تعویض می شوند. اگر پول اضافی دارید: دریافت All-On-5 و All-On-6 یا حتی All-On-8 به عنوان یک اقدام احتیاطی عمل می کند که برای ساختار بریج شما ثبات بیشتری فراهم می آورند. با این حال، اگر شما استطاعت پرداخت هزینه ایمپلنت های All-On-5 یا All-On-8 را داشته باشید، می توانید از استحکام و انسجان ساختار استخوان اطمینان بیشتری داشته باشید. نام ” all-on ” در مقدار کامل بودن بریجی ریشه دارد که یک ردیف کامل از دندان ها را پوشش می دهند، و بسته به فرایند انتخاب شده، به 8-4 ایمپلنت متصل می شوند. دهان خود را با این محلول روزانه یک بار بشویید. شستشوی روزانه دهان با دهانشویه به منظور از بین بردن پلاک سطح دندان ها می تواند وضعیت دندانها را بهبود ببخشد.

روی هم رفته دوره تنظیم و انطباق و بهبود اندک است و خیلی زمان نمی برد که بیمار فراموش خواهد کرد دندان های داخل دهان او طبیعی نیستند. زمان آن بستگی به موارد متعددی مانند شرایط بیمار و گرافت استخوانی دارد. واژه لینگوال یا زبانی به الحاق بریسهایی بر روی سطوح داخلی دندان در داخل دهان بطوری که قابل مشاهده نمیباشند، اشاره دارد. این کار مستلزم ایجاد برش روی لثه در قسمتی است که دندان از دست رفته آنجا بوده است، سپس با دریل حفره ای داخل استخوان ایجاد می شود و ایمپلنت درون حفره آن کار گذاشته می شود. ایمپلنت های دندانی نیز همانند دندان طبیعی به مراقبت نیاز دارند. ایمپلنت های آمریکایی قیمت های متعددی دارند که با توجه به تکنولوژی مورد استفاده و قطعات مورد نیاز آن، این قیمت ها مشخص می شود. ایمپلنت های ثابت، اگر پس از اتمام درمان ارتودنسی نیاز به خارج شدن داشته باشند، این کار باید به روش جراحی انجام شود. اگر به فکر کاهش هزینه ایمپلنت دندان خود هستید، در ابتدا باید به دنبال یک متخصص خوب و ماهر بگردید. اگر بافت از یک جسد (بانک بافت) گرفته شود، هزینه عمل معمولاً بیشتر است.

طول عمر لمینت دندان تقریبا دوبرابر طول عمر کامپوزیت دندان است اما هزینه لمینت دندان نیز به همان نسبت بیشتر از کامپوزیت است. گاهی اوقات با وجود اینکه دندان می افتد، اما ریشه آن در استخوان فک جا می ماند که در این صورت دندانپزشک باید قبل از هر اقدامی، ریشه دندان را از دهان بیمار خارج کند که این جراحی، هزینه مجزایی را در پی دارد. قالبگیری از ایمپلنت جزء موارد حساس و دقیق در ساخت پروتز ایمپلنت می باشد و بیمار می بایست کلیه دستورات دندانپزشک معالج را با دقت اجرا نماید. یکی از برترین برند های ایمپلنت دندان در آمریکا، برند زیمر و بایو بوده که قیمت آن ها حدود 7000000 تومان (هفت میلیون تومان) تا 10000000 تومان (ده میلیون تومان) می باشد. در سال های اخیر ایمپلنت های آلمانی تغییر زیادی در قیمت نداشته اند. ایمپلنت هایی که با استخوان جوش می خورند می توانند تکیه گاه لازم برای صاف کردن ارتودنتیک دندان ها را فراهم بیاورند و با جابجایی دندان ها و ترمیم های زیبایی می توانند اکلوژنی درست و بی نقص خلق کنند. از مواردیکه در طرح لبخند و زیبایی دندان مطرح است تناسب بین لثه ها با لبها هنگام لبخند زدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *