دندانپزشک با استفاده از لیزر یا دریل مخصوص با برداشتن مینای دندانها شکل آنها را به دقت بهبود میدهد. دندانپزشک به کمک محلولها و مواد شیمیایی خاص مانند هیدروژن پر اکسید و با تاباندن اشعه، اقدام به سفید کردن دندان مینماید. نیکوتین، قطران و سایر مواد سمی موجود در سیگار به بافت دندان آسیب میرسانند و باعث تجمع بیشتر پلاک و جرم بر روی دندان، زرد و یا قهوهای شدن آنها، آسیب به مینای دندانها و در نهایت پوسیدگی آنها میشود که میزان نیاز به انجام درمانهایی مانند پر کردن و یا عصب کشی کردن دندان را بالا میبرند و حتی در موارد شدیدتر میتوانند خطر از دست دادن دندان را به همراه داشته باشد. روکش زیبایی دندان از مواد بسیار مقاوم و با دوام ساخته می شود و به طوری طراحی شده اند تا بتوانند مشکلات جویدن با دندان های آسیب دیده را برطرف کرده و به عنوان پوششی روی دندان ها از تخریب بیشتر آنها جلوگیری کنند. در این روش نیاز به یک اسپری هوا و سدیم بی کربنات و همینطور دستگاه جت آب است تا بتواند لکه ها را پاکسازی نمای. اول اینکه لثه ها نیاز به استراحت دارند چون تمام طول روز فشار دندان های مصنوعی را تحمل می کردند و 8 ساعت خواب شب می تواند این استراحت را فراهم کند.

ی را نیمه بحرانی نیز نامگذاری کرده اند.

پلاکت ها به توقف خونریزی کمک می کنند و اگر تعداد پلاکت خون کم باشد، خونریزی بیش از حد از لثه نیز بروز می کند. اگر چه مطالعات محققین وجود رابطه ای منفی میان سفیدنمودن دندان و شیر مادر را نشان نداده اما اغلب دندانپزشکان سفید شدن دندان های زرد دردورا شیردهی را توصیه نمی کنند. پس فراموش نکنید که جرم روی دندان باعث آسیب دندان میشود و نه جرم گیری . وسایل نیمه مهمی که به حرارت مقاوم نیستند با ضدعفونی کننده های قوی باید گندزدایی شوند (2). این وسایل دندانپزشکی را نیمه بحرانی نیز نامگذاری کرده اند. در جلسه بعد باید دندان مصنوعی مناسب انتخاب شود. آیا دندان عقل نهفته هم می تواند مانند پوسیدگی مشکلاتی ایجاد کند؟ اگر از دندان کشیده شده به خوبی مراقبت کنیم، محل زخم پس از ۵ تا ۷ روز بهبود می یابد. با این توصیف حتی اگر استفاده از فویل آلومینیومی در کوتاه مدت به نتایج مفیدی منجر گردد نیز، نتایج نشان داده است که در بلند مدت زیان های این کار بیشتر خواهد بود. افغانستان دارای معادن غنی بسیاری چون طلا، لاجورد، زمرد، فیروزه و زغالسنگ است که در نوع خود در جهان بینظیر است و حدود ۱۳ نوع زغالسنگ از این معدن استخراج میشدهاست و حتی در زمان جنگ نیز به فعالیت خود ادامه میدادهاست.

پایان جنگ با ایران مقارن شد با بروز کشمکش با همسایهٔ ثروتمندی به نام کویت. جمعیت افغانستان در سال ۱۹۷۹ سال آغاز جنگ داخلی ۱۵٫۵ میلیون نفر یعنی نصف این تعداد بود. تنها شهر میلیونی افغانستان پایتخت آن کابل است که بر اساس برآورد سال ۲۰۱۰ بیش از ۳ میلیون و ۷۱ هزار نفر جمعیت داشتهاست. بر اساس برخی آمارها، حدود چهار میلیون گاو و نزدیک به بیست میلیون بز و گوسفند دارد. افغانستان بهطورکلی از چهار قوم اصلی پشتون، تاجیک، هزاره و ازبک و دیگر اقلیتهای قومی تشکیل شدهاست. ۸۲٪ مسلمان سنی، ۱۷٪ مسلمان شیعه و کمتر از ۱٪ پیرو دیگر ادیان هستند. در بعضی موارد میتوان با رعایت چند نکته از عقب رفتگی یا تحلیل لثه جلوگیری کرد. پس از اشغال این منطقه توسط دولت افغانستان، تمام اهالی آن به اسلام گرویدند و نام این سرزمین به نورستان تغییر پیدا کرد. از جمله عوارض کشیدن دندان عقل پایین و بالا حفره ی خشک یا درای ساکت است که احتمال دارد پس از کشیدن دندان عقل اتفاق بیافتد، که با درد شدید همراه است و بیمار در دهان خود بوی بدی را حس می کند و حتی مزه ی دهان بیماران نیز تغییر پیدا می کند.

دندان خراب کودک

در مرحله نهایی و شدید آلزایمر، بیمار کاملا به مراقبان خود وابسته میشود. در برخی از مواقع و اگر نفوذ جرم به زیر لثه عمیق باشد، این مرحله بعد از بیحسی موضعی انجام میشود. اگر این عادت را داشته باشید، دندانهایتان ممکن است در معرض آسیب قرار گرفته یا حتی بشکنند. تحلیل لثه و فک بیماری شایعی است. بیماری لثه مهمترین علت تحلیل لثه میباشد. پریودنتیت: در نتیجه پریودنتیت فاصله بین لثه و دندانها بیشتر شده و فیبرهای اطراف ریشه را از بین میرود. جرم گیری برای این دندانها دشوارتر از دندانهای طبیعی است در نتیجه نیاز به مهارت و دقت بیشتری دارد. روکش های لمینت دندان نسبت به روکش های کامپوزیت دندان شفافیت بیشتری دارند. این درمان قیمت بیشتری نسبت به دندان مصنوعی داشته اما از ایمپلنت کامل فک ارزانتر می باشد. به عنوان مثال، تیتانیوم آزمایش شده و میزان موفقیت بالایی در هر دو روش پزشکی و دندان پزشکی دارد. فرودگاه (بیست داخلی و چهار بینالمللی) در این کشور وجود دارد. افغانستان چهار فرودگاه بینالمللی دارد: میدان هوایی بینالمللی حامد کرزی، میدان هوایی بینالمللی قندهار، میدان هوایی بینالمللی هرات، میدان هوایی مزار شریف. پس از کابل هم قندهار، هرات، مزارشریف، جلالآباد، لشکرگاه، تالقان، خوست، شبرغان و غزنی به ترتیب پرجمعیتترین شهرهای افغانستان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *