اگر مشکل دندان عقل ساده باشد در دندانپزشکی تاج بیمار به همکاران دندانپزشک عمومی ارجاع می شود، اما در حالتی که دندان عقل نهفته باشد برای کشیدن آن نیاز به عمل جراحی است. شاید بدیهی به نظر آید، اما مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مهمترین ابزار برای نگه داشتن دهان سالم هستند. به عنوان مثال از کاغذهایی برای لمینت کردن استفاده میشود که مقاومت سطح بالاتری به وسیله لمینت شده میدهد (از این مدل بیشتر در لوازم و اسباب خانه استفاده میشود). برای استعلام قیمت هزینه جرم گیری دندان لینک زیر را کلیک نمایید. جرم گیری دندان کاملاً بی خطر است اگرچه بسته به مورد ممکن است دچار ناراحتی بعد از عمل شوید اما بسیار جزئی است که مانند حساسیت در مورد کوتاهی برطرف می شود. از هزینه های بیشتر دندانپزشکی در بلند مدت جلوگیری می کند . در این روش با بلند کردن لایه های از لثه زیبایی دهان و دندان افزایش می یابد. البته این مورد بسیار کم اتفاق می افتد، زیرا در اکثر اوقات دلیل بی نظمی دندان ها، دندان عقل نمی باشد. مطالعات نشان داده است که حفرۀ دندانیِ خشک، حدود 2 درصد مواقع اتفاق می افتد.

ن که حالت پالیش شده دارد، زبر و خشن است.

ارتودنتیست با توجه به عکس های رادیوگرافی، وضعیت دندان عقل را نیز بررسی می کند تا در صورتی که متوجه عدم فضای کافی برای رشد آن شد، دندان عقل را بکشد. مراجعه به دندانپزشک برای جرم گیری هر ۶ ماه یکبار و حذف پلاکها، در کنار بهداشت دهان و دندان مناسب مانند مسواک زدن دو بار در روز و نخ دندان به سلامت همیشگی دندان شما کمک خواهند کرد. جرم گیری دندان باعث از بین رفتن جرمهای روی دندان میشود که میتوانند علاوه بر ظاهر دندان، به ریشه دندان

و لثهها نیز آسیب بزنند. دلیل حساس شدن دندانها بعد از جرمگیری از بین رفتن و حذف جرمهای روی لثه است که با حذف آن قسمتی از ریشه دندان به قسمت بیرونی اکسپوز میشود، حساس شدن دندان بعد از جرمگیری دندان امری طبیعی است. جنس جرم دندان آهکی است و ماهیت آن بر خلاف مینای دندان که حالت پالیش شده دارد، زبر و خشن است. و این سوال که جرم گیری برای دندان بد است و همچنین افراد شک می کنند که جرم گیری ایمنی دندان ها را به خطر می اندازد جواب در اینجا منفی است. با کمک مسواک زدن و نخ دندان کردن روزانه ، نتایج جزئی را مشاهده خواهید کرد و برای خلاص شدن از شر بوی بد دهان، جرم گیری ضروری است.

حتی اگر جرم دندان به چشم هم دیده نشود، جرم گیری صحیح با وسایل و تکنیکهای درست باعث میشود زخمهای خیلی ریز در حد میکروسکوپی در لثه ایجاد شود که این زخمها در زمان ترمیم، باعث سفتتر شدن، سلامت و جوانی لثه و در نتیجه باعث میشود افراد همیشه لثه و دندا

نهای سالم و جوان داشته باشند. جرم گیری نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان دارد، زیرا هر چقدر هم فرد با مسواک و نخ دندان به بهداشت دهان و دندان رسیدگی کند، باز هم قسمتهایی از دندان و لثه وجود دارد که با مسواک و نخ دندان نمیتوان آنها را از آلودگی پاک کرد. آیا جرم گیری دندان به دندانها آسیب می رساند؟ روز 7 تا 10: درد ایجاد شده در فک، آرام آرام از بین می رود. از بین بردن تمام باکتریها ، لکه ها ، رسوبها ، و پلاک باعث خوشبو شدن دهان شما خواهد شد.

نهایی که جرم ندارد نیز مفید است؟

این مخلوط به از بین بردن جرم دندان در بین دندان و لثهها کمک میکند. درمان جرم گیری باعث از بین رفتن لکه های قهوه ای یا بافت مایل به زرد که روی دندان های شما ایجاد شده است، و یا حتی برخی از مواد چسبنده سفید می شود . به افراد معدودی هم توصیه میشود سالی یکبار دندانهایشان را جرم گیری کنند. با رعایت درست و اصولی بهداشت دهان و دندان و استفاده درست از مسواک و نخ دندان ممکن است در طولانی مدت به جرم گیری دندان نیاز نداشته باشید، اما افرادی که به طور مرتب از نخ دندان و مسواک استفاده نمیکنند نیاز به درمان جرمگیری دورهای (هر شش ماه یکبار و یا حداقل سالی یکبار) خواهند داشت. جرم گیری و یا تمیز کردن دندان ها ، از لثه شما که یک محافظ قوی برای دندان ها است حافظت می کند و به طور کلی به سلامت دهان کمک می کند. آیا جرم گیری برای دندانهایی که جرم ندارد نیز مفید است؟ بعد از جرم گیری دندان اگر احساس درد خفیف میکردید، موردی طبیعی است که برطرف میشود و اصلاً جای نگرانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *