در قالب گیری سنتی دندانپزشک با استفاده از مواد مخصوص قالب گیری از دندان ها قالب تهیه می کند. در مرحله نهایی دندانپزشک با استفاده از پرتو نوری به فعال کردن ساختار موارد اقدام کرده و به شکلدهی آن میپردازد تا کامپوزیت کاملاً به شکل دلخواه درآمده و با استحکام حداکثری در موقعیت خود قرار گیرد. خرگوش شما همیشه باید بتواند دهان خودش را ببندد بدون اینکه دندان هایش روی هم قرار بگیرند. از دندان های خرگوش باید کاملا مراقبت شود و از تغییر رنگ آنها جلوگیری شود. هر نوع تغییر رنگ یک خبر بد است که نشان می دهد که حیوان خانگی شما ممکن است در حال حاضر درد دندان را تجربه می کند. اگر به خرگوش خود توت فرنگی بدهید، ممکن است مدتی دندانهای آن قرمز شوند. گاهی ممکن است حتی برای جوانان پیش بیاید که به دلایلی دندان طبیعی خود را از دست داده و ناچار به استفاده از انواع دندان مصنوعی شوند. در صورت عدم توجه مناسب و به موقع ممکن است حیوان خانگی شما در خطر از دست دادن دندان های خود قرار بگیرد. این درمان به بهبود سریع عفونت لثه و از بین بردن خطر از دست دادن دندان کمک میکند.

ن کوچک دیگر در قسمت بالای دهان پنهان شده است.

توسکای قشلاقی غذا و سرپناهی برای حیوانات وحشی با تعدادی از حشرات، گلسنگها و قارچهایی که بهطور کامل به درخت وابستهاند فراهم میکند. از طرفی هم دندان های خرگوش احتمال دارد به طور موقت با غذا لکه دار شوند. دو دندان کوچک دیگر در قسمت بالای دهان پنهان شده است. این در حالی است که این ویژگی در خصوص ونیرهای کامپوزیتی وجود ندارد. نکته ای که بارها و بارها در خصوص بهداشت دهان و دندان تکرار شده است مسواک زدن بعد از هر وعده ی غذایی است. سفید بودن دندانها نه تنها باعث زیبایی چهره و افزایش اعتماد به نفس میشود، بلکه در دوستیابی و برقرار کردن ارتباط با سایر اعضای جامعه نیز مؤثر است. از فرنکتومی برای رفع بافت اضافی فرنوم لب استفاده میشود و گاهی اوقات از این روش در کنار سایر روشهای درمانی از قبیل ونیرهای سرامیکی و درمان ارتودنسی برای بستن فاصله بین دندانها استفاده میشود.

استخوان لثه بعد از کشیدن دندان

در عمل کورتاژ لثه با استفاده از دستگاه لیزر بافت پوششی لیزر را حذف می کنند و سپس بافت زیرین از بافت پوششی که دارای یک بافت همبند سالم می باشد را حفظ می کنند؛ یعنی بافت عفونی را تا جایی که عفونت وجود دارد با لیزر حذف می کنند و سپس مانع از حذف بافت سالم زیر آن می شوند. رنگ لثه سالم باید حتما صورتی باشد و اگر لثه ای رنگ صورتی به سمت قرمز پررنگ یا بنفش داشته باشد، نشان دهنده این است که لثه دچار مشکل شده است. اگر خرگوش شما مواد غذایی رنگی خورده باشد، ممکن است دندان هایش لکه دار شوند. به این ها دندان میخ می گویند. اینکار باعث افزایش بهداشت محوطه ی دهان خواهد شد و علاوه بر کمک به سفید شدن دندان ها باعث کاهش بوی بد دهان نیز خواهد شد. خمیردندانهای جرم گیر حاوی ترکیباتی هستند که مانع از تشکیل جرم و پلاک های دندانی میشوند و در سفید نگاه داشتن دندان کمک میکنند. دندان خرگوش چه رنگی باید باشد؟ بسیاری از مواد غذایی هستند که با مسواک زدن از دهان خارج نمیشوند و باید از نخ دندان استفاده شود.

مراقب رنگ دندانهای حیوان خانگی خود باشید.

استفاده از دهانشویه مزایای بسیاری دارد و به حفظ یک لثه سالم کمک

خواهد کرد اما افراد نباید دهانشویه را جایگزین مسواک زدن و نخ دندان نمایند. دندانهای سالم خرگوش چگونه باید باشند؟ دندانهای خرگوش باید سفید روشن باشند. مراقب رنگ دندانهای حیوان خانگی خود باشید. مواد پر کردن دندان یا ترمیم دندان که بر روی دندان ها قرار گرفته اند نیز خود باعث می شوند که پوسیدگی دندان مشخص نشوند. ترمیم پوسیدگی دندان چرا و چگونه انجام می شود ؟ رواج موارد تجربهٔ نزدیک مرگ در تحقیقاتی که انجام گرفته متغیر است. بعضی از ماشینهای جوجهکشی (incubator) این عمل را بهطور خودکار انجام میدهند. این احتمال وجود دارد که تغییر رنگ دندان های خرگوش موقت باشد. تغییر رنگ زرد، قهوه ای یا مشکی هشداری است که دندان های خرگوش شما سالم نیستند. پلاک چه عوارضی برای لثه سالم دارد ؟ ماندن تکه های ریز مواد غذایی در دهان باعث تجمع یافتن باکتریها و در نتیجه تشکیل پلاک و جرم خواهد شد که منجر به زرد شدن دندانها و پوسیدگی آنها میشود. استفاده از نخ دندان، باعث خارج شدن این ذرات خواهد شد و از پوسیدگی و جرم دار شدن دندان جلوگیری خواهد کرد. استفاده از نخ دندان باعث میشود تا مواد غذایی گیر افتاده در فواصل دندانی، خارج شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *