دندانپزشک همراه با معاینهی چشمی لثهها، احتمالاً برای شما عکسبرداری اشعهی ایکس هم مینویسد تا بیماریهای پریودنتال یا دندان دچار عفونت (در نتیجهی عفونت پالپ) را پیدا کند. آبسهی لثه به این علت ایجاد میشود که باکتریهای درون دهان منجر به ایجاد عفونت در فضای بین دندانها و لثهها میشوند. بیماری پریودنتال یک عارضهی التهابی لثه است که وقتی ایجاد میشود که پلاکها زیر لثه تجمع پیدا کنند. این کار باعث کاهش تجمع پلاکها روی دندان و زیر خط لثه میشود. دندانپزشک احتمالاً بر حسب نشانهها میتواند آبسهی لثه (و البته شاید مشکل دیگری) را تشخیص دهد. در صورتی که دندانپزشک به طور کامل نتواند آبسه را تخلیه کند، آنتیبیوتیکها میتواند به کاهش تورم کمک و از عود مجدد عفونت جلوگیری کنند. اکثر غذاها دندان های شما را لکه دار نمی کنند ، اما اگر شما به نوشیدن قهوه یا سیگار کشیدن عادت دارید ، نباید انتظار داشته باشید که دندان های شما با گذشت زمان تغییر رنگ ندهند. تخلیهی آبسه به این صورت انجام می شود که دندانپزشک روی آبسه یک برش ایجاد میکند؛ در این فرآیند احتمالاً از مواد بیحسکننده هم استفاده میشود. بهترین زمان برای شروع فرآیند ارتودنسی دوره ایست که به اصطلاح به آن دوره ی دندان های مخلوط می گویند.

چسباندن دندان شکسته

آبسهی لثه که با نام آبسهی پریودنتال هم نامیده میشود، یک عارضهی دردناک است که میتواند عوارض جدی به دنبال داشته باشد. بعضی آبسههای لثه هم ناشی از عدم رعایت بهداشت دهان و دندان هستند. بعضی بیماریهای لثه و دهان ممکن است در ابتدا و مراحل اولیه قابل رویت نباشند و نشانههای کمی ایجاد کنند؛ اما در مورد آبسهی لثه اینطور نیست. در بعضی افراد، آبسهی دندان میتواند بخشها و نواحی اطراف دندان را تحت تأثیر قرار دهد. آبسهی لثه گاهی ممکن است پالپ دندان، یعنی مرکز دندان را هم تحت تأثیر قرار دهد. نشانههای آبسهی لثه ممکن است در طول زمان بهبود پیدا کند، اما حتی اگر آبسه باز و تخلیه شد هم باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا عفونت را درمان کند. باید به یاد داشته باشید که عفونت لثه به خودی خود به طور کامل خوب نمیشود و حتماً برای درمان باید به دندانپزشک مراجعه کنید. آبسه و عفونت لثه منجر به درد مداوم و شدیدی در ناحیه پالپ میشود و اگر دهانتان را باز کنید و به ناحیهی دچار درد نگاه کنید، احتمالاً میتوانید تورم و قرمزی را ببینید.

فرق لمینت با کامپوزیت

آبسهی لثه حتی میتواند به علت پاکت پریودنتال هم ایجاد شود؛ پاکت پریودنتال فضایی است که در اثر بیماریهای لثه در اطراف دندانها ایجاد میشود. ایمپلنت دندان قیمت ۱۴۰۰ مختلف است و از مبلغ ۳ میلیون تومان تا ۱۶ میلوین تومان می باشد که مناسبترین روش برای کاشت دندان طبیعی و جایگزینی دندان از دست رفته است. 4. اگر دندان پزشک، ایمپلنت دندان را از طریق تهیه کنندگانی که قیمت بالاتری دارند خریداری کنند، ممکن است هزینه بیشتری را در پایان کار خرج کنید. یکی دیگر از دلایل تفاوت قیمت در جایگاههای مختلف این است که در برخی مراکز قیمت تمام شده ایمپلنت را به شما نمیگویند و وقتی میگویند قیمت ایمپلنت مثلا X ریال، منظورشان فقط قیمت کاشت پایه ایمپلنت میباشد. بهداشت خوب دهان و دندان برای پیشگیری از آبسهی لثه لازم است. همچنین دندانپزشک برای از بین بردن پلاکها و رسوبات رو و زیر خط لثه از روشهای پاکسازی عمیق استفاده میکند. ۱۹۲۵: مینی اوانجلین جوردون اولین کتاب درسی راجع به دندانپزشکی کودکان با عنوان دندانپزشکی عملی برای کودکان منتشر کرد. تا پایان سال ۱۹۶۰، او از چکسلواکی، اتحاد جماهیر شوروی، کره شمالی، مجارستان و آلمان شرقی بازدید کرده بود و قراردادهایی مانند قرارداد ۱۷ دسامبر ۱۹۶۰ در برلین شرقی را به امضا رسانده بود.

کابل پایتخت و بزرگترین شهر آن است.

دندانپزشک لثهها را معاینه میکند و به دنبال نشانههای عفونت، مانند درد، تورم و قرمزی میگردد. بسیار مهم است که نشانههای این مشکل را تشخیص دهید تا در صورتی که دچار آن هستید به دندانپزشک مراجعه کنید. به طور مرتب به دندا

نپزشک مراجعه کنید و هر شش ماه از خدمات دندانپزشکی برای نظافت اساسی و حرفهای دندانها استفاده کنید. اگر متوجه درد، خرابی، بو و مزهی عفونت در دهان شدید، این نشانهها را نادیده نگیرید و هرچه زودتر به دندانپزشک مراجعه کنید. آبسه یک کیسهی حاوی عفونت است که ممکن است در بخشهای مختلف بدن، شامل قسمتهای داخلی دهان، ایجاد شود. استفاده از زردچوبه ممکن است اطراف دهانتان را زردرنگ کند. کابل پایتخت و بزرگترین شهر آن است. عفونت لثه نشانه هایی مانند تورم دهان دارد و می توان از آن با روش های ساده پیشگیری کرد. در واقع عقب و جلو رفتگی دندان ها باعث می شود که بافت لثه در امتداد طول دندان ها منظم نبوده و در جهت مخالف کشیده شود. عقب مانده بودن تپورها و آماردها نسبت به آریاییهای مهاجر یا القاب دوا، تور و بربر، هم از نظر زبانشناسی و هم از نظر تاریخی جای تأمل و نقد دارد. به هیچ وجه در مورد درمان آبسهی لثه سستی نکنید، چون اگر بدون درمان رهایش کنید، عفونت به عمق بافت لثه نفوذ میکند و دندانها و استخوانهای اطراف را هم درگیر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *