قانون طلایی در حفظ سلامت دندانها و لثه آن است که هر شش ماه یک بار برای معاینه دندانها به دندانپزشک مراجعه کنید. این در حالی است که ترمیم با کامپوزیت را میتوان در طی یک جلسه در مطب تکمیل نمود. این در حالی است که این ویژگی در خصوص ونیرهای کامپوزیتی وجود ندارد. زیرا حاوی فلز نیست و با سرامیک خالص ساخته شده است. تصور نکنید که آدامس های حاوی «زایلیتول» که ماده ضد فساد دندان است چیزی را عوض می کند. با وجود اینکه فرآیند قرار دادن کامپوزیت بر روی دندان، پیچیدگی چندانی ندارد، اما کیفیت نوع کامپوزیت، روی طبیعی جلوه دادن و سلامت دندان شما تاثیرگذار است. به دلیل شباهت رنگ کامپوزیت، به رنگ دندانهای طبیعی، این محصول، بیشتر از سایر پرکنندههای دندان به فروش میرسد. طول عمر لمینت دندان بیشتر از روکش است و حدود ده سال تخمین زده می شود. در سالهای اخیر، کامپوزیت دندانی (به خصوص کامپوزیت خلفی)، در موارد بیشتری استفاده شده و کاربرد بیشتری پیدا کرده است. این کامپوزیت لایت کیور نانوهیبریدی ساخت کشور چین بوده و با استحکام و قابلیت پالیشپذیری بالا جهت انجام انواع ترمیم در دندانهای خلفی و قدامی به کار میرود.

قیمت ارتودنسی نامرئی

کامپوزیت خلفی برند جیانیال نیز به منظور تقویت استحکام و کاهش استرس انقباضی فرمولبندی شده است. ایجاد لخته پس از کشیدن دندان به چه علت است؟ افزایش درجه حرارت بدن یک استراتژی طبیعی برای کشتن باکتریها و ویروسهای خاص است و زمانی که بعد از کشیدن دندان ، دچار عفونت شده باشید، بدن به طور طبیعی تب میکند تا با عفونت مبارزه کند. مقاومت بالای کامپوزیت زنیت در کلینیکهای دندانپزشکی مورد آزمون قرار گرفته است. این کامپوزیت با شکل طبیعی دندان سازگاری پیدا کرده و ظاهری طبیعی و مورد پسند را در دندانها ایجاد میکند. از جمله موارد کاربرد کامپوزیت دندان، استفاده از این محصول در پر کردن و تغییر شکل دندانها میباشد. چیزل: حاشیه مینا را صاف میکند و لاین انگل و پوینت انگلهای تیز را شکل میدهد و شیار های گیردار ایجاد میکند. پست و کور دندان درواقع یک سیستم حمایتی است که اجازه میدهد تاج روی دندان بماند. تقریبا امروزه تقریبا همه ی ما نام ارتودنسی به گوشمان خورده است.

درد دندان عصب کشی شده

ارتودنسی دندان در کودکی می تواند از بروز بسیاری از مشکلات دندان، فک و دهان جلوگیری نماید. لبخندی زیبا مهمترین مزیت ارتودنسی لینگوال این است که بصورت کاملا نامرئی در پشت دندان ها نصب می شود و از لحاظ ظاهری تغییری در لبخند شما ایجاد نمی شود. درد های شدید در ناحیه فک و سردردهایی طاقت فرسا یکی از آسیب ها و مشکلاتی است که کشیدن دندان عقل در پی دارد. همچنین برای بهبود ظاهر دندانهای آسیب دیده یا تیره رنگ نیز از مواد کامپوزیتی استفاده میشود (به خصوص افرادی که دندانهای آنها به علت مصرف قهوه یا کشیدن سیگار، زرد یا سیاه رنگ شده است). بهترین حالت قرار دادن ایمپلنت قرار دادن ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان است. برخلاف کامپوزیت ونیر، در ترکیب این محصولات ذرات سرامیک به کار رفته است که این امر موجب سازگاری زیستی بالاتر این مواد با بافت لثه افراد گردیده و علاوه بر آن، نتایج چشمگیری را از نظر زیباییشناختی برای بیماران به ارمغان میآورد. ترکیببندی منحصر به فرد این کامپوزیت موجب انعکاس طبیعی نور از سطح آن گردیده و ظاهری غیر قابل تشخیص از دندان طبیعی را ایجاد میکند. تکنیک آسان به کارگیری این کامپوزیت موجب صرفه جویی در وقت دندانپزشک میگردد.

قیمت ارتودنسی ۱۴۰۰

کامپوزیت لایت کیور نانو سرامیک زنیت ساخت کشور آلمان بوده و با برخورداری از خصوصیت فیزیکی خارقالعاده و هندلینگ آسان برای ترمیم مستقیم انواع کویتی و نیز ترمیمهای غیرمستقیم از قبیل اینلی (inlay) و آنلی (onlay) به کار برده میشود. آی پی اس با برخورداری از خاصیت هندلینگ آسان، جزئیات مینای دندان را به خوبی بازسازی میکند. ونیرهای آی پی اس بنا بر ماهیت سرامیکی خود بسیار شکننده بوده و با این حال پس از باندینگ کامل به دندان سالم دوام بسیار بالایی را از خود نشان میدهند. شناخته میشود. این امر به دلیل وجود ذرات نانو در این محصول است که در مقایسه با ونیرهای پرسلنی مانند سیستمهای آی پی اس امری منحصر به فرد به شمار میآید. در نهایت برای اطمینان از بالاترین کیفیت کامپوزیتهای دندانی، بهتر است به سراغ برندهای نامآشنا و مطرح مانند برند IPS بروید. این لایه ها همان جرم دندان هستند که شاید در ابتدا بی خطر باشند اما به مرور زمان علاوه بر ظاهر نامطلوب و ایجاد بوی بد دهان، تبدیل به اسیدهایی می شوند که سبب ایجاد حفره در دندان شده و دندان ها را از بین می برند. باعث از بین رفتن مینا و تغییر رنگ دندان ها شده که خانم های باردار را مجاب می سازد تا برای جرم گیری دندان در بارداری ، به پزشک مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *