این دندانپزشک و متخصص ارتودنسی اظهار کرد: مرتب کردن دندانها موجب قرار گرفتن آن ها در موقعیت مناسب داخل فک می شود که نتیجه آن پخش متوازن نیرو در تمام جهات و کاهش فشار بر روی ریشه دندان هاست. از آنجا که این مدل متحرک است، تمیز کردن دندان ها کار ساده ای است. با وجودی که این نوع ریتینرها به زمان بیشتری برای تمیز کردن نیاز دارند، اما بهترین نتیجه را دربردارد. 1. این نوع نگهدارندهها به راحتی کثیف می شوند، پس تمیز کردن داخل آن ها کمی سخت تر است. از طرف دیگر منظم شدن دندان ها به تمیز کردن آن ها نیز کمک خواهد کرد. وی با اشاره به رعایت نکات بهداشتی پس از انجام ارتودنسی، افزود: داشتن بهداشت منظم پس از انجام ارتودنسی بسیار مهم است، تمیز کردن دندان های دارای دستگاه ارتودنسی ثابت مشکل تر از تمیز کردن دندان های بدون دستگاه است، اما با رعایت بهداشت مناسب می توان از ایجاد مشکلات دندانی مانند پوسیدگی و مشکلات لثه جلوگیری کرد. برای لمینت کردن دندانها باید یک لایه نازک از مینا تراشیده شود چرا که در غیر این صورت با اضافه شدن ضخامت لمینت، دندان حجیم می شود.

دندان شیری کودک

این بدان دلیل است که برخی تحقیقات نشان می دهند که پولیشینگ زیاد همه دندانها ممکناست باعث ازبین رفتن مینای دندانها شوند. به گزارش دنیای خبر،آرش محرابی دندانپزشک و متخصص ارتودنسی درباره موضوع ارتودنسی اظهارداشت: درمانهای ارتودنسی به منظور برقراری رابطه بین دندانی و فکی بهتر انجام میشود، این روش درمان نه تنها زیبایی را به چهره فرد برمیگرداند بلکه با رعایت بهداشت، از پوسیدگی بیشتر دندان جلوگیری کرده و طول عمر دندانها افزایش مییابد. از طرف دیگر پوسیدگی دندان ها در کودکان میتواند موجب عفونت شود و به خاطر پایین بودن سن و عدم همکاری کودک با پزشک یا ممنوعیت استفاده برخی داروهای بی حسی، درمان را با مشکلاتی مواجه سازد. وجود مواد غذایی شیرین در مجاورت براکتها و سیم ها و تمیز نکردن آنها می تواند شانس ایجاد پوسیدگی دندان ها را افزایش دهد. برای خوردن برخی غذاهای سفت مانند سیب یا هویج می توان آنها را به قطعات کوچک تر تقسیم کرد.

مراحل ارتودنسی

ریتینر اسیکس نوع دیگری از این دسته است که به شکل قالبی شفاف روی دندان پوشیده می شود. سپس روکشها مجدد مورد بررسی قرار گرفته تا فرم دقیق شکل گرفته باشد. مهم ترین عیب نوع متحرک، این است که ممکن است گم شود یا آسیب ببیند یا در صورت تماس با گرما تغییر شکل دهد. بنابراین، ما متخصصان به این بیماران دستگاههایی پیشنهاد میدهیم که حین استفاده، قابل مشاهده نیستند و معمولاً کسی متوجه آنها نمیشود، مگر از نزدیک نگاه کند. وی با بیان اینکه ارتودنسی موضوعی فراتر از یک درمان زیبایی به حساب میآید، افزود: این روش می تواند نجات دهنده دندانها، بافت لثه و استخوان اطراف آنها باشد، این در حالی است که اگر ارتودنسی به درستی انجام نشود ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. در بعضی از موارد بیماری نیاز به کاشت ایمپلنت در ناحیه پشتی فک را دارد در این هنگام جراح ارتفاع و تراکم استخوان در آن ناحیه را مورد بررسی قرار میدهد. متخصص ارتودنسی نیز پس از معاینه اولیه بیمار توضیحاتی کلی درباره مشکل بیمار، عوارض ناهنجاری و فرآیند درمان ارتودنسی در اختیار بیمار قرار میدهد و جهت امکان بررسی بیشتر و تشخیص درست تهیه تصاویر فتوگرافی پزشکی و رادیولوژی های لازم را برای بیمار تجویز میکند.

برای ساخت ریتینر متحرک در ابتدا ارتودنتیست در کلینیک ارتودنسی قالبی از دندان های بیمار تهیه می کند. در کل سه نوع روش ارتودنسی وجود دارد: ارتودنسی ثابت

، متحرک و نامرئی. در ادامه شما را با این سه مرحله آشنا می کنیم. اگر این وضعیت ادامه داشت به دندانپزشک مراجعه کنید. در صورتی که هیچ گونه حرکتی در دندان ها مشاهده نشد، از شما خواسته می شود که ریتینر را تنها در شب و به مدت چند ساعت در روز استفاده کنید. اما، این لبخند زیبا ممکن است تا چند سال دوام داشته باشد و پس از آن عوارض ناشی از لمینت دندان نمایان شود. گسترش بیابانها و ریزگردهای حاصل از آن در شرق شهر، آلودگی ناشی از تخلیه نخالههای ساختمانی و آلودگی صوتی از مسائل زیستمحیطی شهر قم هستند. تجزیه با کلسیا در دمای ۱۶۰۰ درجه سانتیگراد، زیرکونیا و کلسیم سیلیکات حاصل میکند. اصولا برای ساخت ایمپلنت های دندانی از دو نوع روکش پی اف ام و روکش زیرکونیا استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *