ضرورت چکاپ دائمی دندان از آنجائی قابل اهمیت است که در تمام کشورهای توسعه یافته جهان برای جلوگیری از ابطال بیمه درمانی تمام افراد موظفند هر6 ماه الزاماً به دندانپزشک مراجعه نمایند تا اگر ایرادی در دندان آنها وجود دارد قبل از توسعه بیماری راه درمانی کم هزینه بکار گرفته شود. افراد معمولا به دنبال یک راه حل ساده ، مطمئن، کم خطر و دائمی هستند. مسعود علیمحمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران در هنگام خروج از خانهاش در قیطریه در اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور کشته شد.در مورد سوابق مسعود محمدی و علل و عوامل احتمالی ترور او هنوز جزئیات بیشتری در دست نیست. با پیچاندن پیچ وسط بدنه وسیع کننده، نیرویی در جهت دور شدن دو قوس دندانی راست و چپ از یکدیگر وارد میشود. بدین صورت توزیع ذرات ماده تقویتکننده در ماده زمینه میتواند به گونهای باشد که خواص ایجاد شده به صورت همسانگرد ویا ناهمسانگرد باشد توزیع غیر یکنواخت و جهت دار ماده تقویتکننده در کامپوزیتها اهمیت صنعتی ویژهای دارد.

هزینه بریج دندان ۱۴۰۰

ارتودنسی متحرک به درمان ارتودنسی با استفاده از وسیله ارتودنسی متحرک یا غیر ثابت گفته میشود. او میگوید «شفافیت، همیشه در جایی اتفاق میافتد که در فضاها و محلهایی با دو یا چند سطح چند سطح چند معنایی قابل ربط باشند.» او کارهای لوکوربوزیه را تحلیل کرد و نشان داد که تا چه حد ارتباط بین سطوح عمودی و افقی تنوع دارد. الاینر هیچ بخش فلزی ندارد و از آن جایی که از پلاستیک شفاف ساخته شده است، نامرئی محسوب میشود. فضا نگه دار غیر ثابت از یک قاعده پلاستیکی ساخته شده است که روی فک قرار میگیرد و ضمایم فلزی دارد که بین برخی دندانها قرار میگیرد تا فاصله بین آنها را باز نگه دارد. نخ دندان را به آرامی و با دقت بین دندانها از بالا به پایین بکشید چرا که اشتباه انجام دادن این عمل موجب سایش و آسیب به لثه میشود. اما با روش جدید و فوقالعادهی ایرفلو میتوانید در زمان بسیار کمتر و با راحتی بیشتر به پاکسازی دندانها و لثههای خود بپردازید. بنابراین اگر این کار قسمت نامطلوب فرایند جرم گیری دندانها است، نکته و درسی که وجود دارد این است که بیشتر مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. هرچه بیشتر لبخند بزنید افراد بیشتری جذب شما میشوند.

دندان چسبی دائمی

بسیاری از ما به دلایل مختلف، دندانهایمان صاف و مرتب نیستند و یا مشکلاتی با ابعاد دندانهایمان داریم مثلا دندان خرگوشی یکی از مشکلاتی است که گاهی اوقات ممکن است زیبایی لبخند را کاهش دهد و نیاز به درمان زیبایی لبخند را ایجاب کند. در روش ارتودنسی، دندان های کج، فاصله های زیاد بین دندان و یا تراکم بیش از حد دندان ها، با استفاده از بریس های دندانی قابل ترمیم است. زمانی که یک دندان از دست رفته باشد و فاصله آن از دندانهای کناری نرمال باشد یا اینکه چند دندان از دست رفته باشند و فاصله بین دندانهای کناری کاملا طبیعی باشد از ایمپلنت استفاده میشود. این وسیله برای دور نگهداشتن لب یا گونه از دندانها استفاده میشود. این کار برای این است که بتوان در آینده حلقه فلزی یا ضمایم دیگری در طی درمان ارتودنسی دور دندان قرار داد. این وسیله حاوی یک تسمه است که پشت سر قرار میگیرد و از جلو به کمک سیم فلزی به دندانهای جلویی متصل میشود. وسیع کننده از یک بخش پلاستیک ساخته شده که در سقف دهان قرار میگیرد و ضمایم فلزی دارد که وسیله را به دندانها متصل نگه میدارد. این وسیله در سقف دهان قرار میگیرد و جلوی بازگشت دندانها به موقعیت پیشین را میگیرد.

از جمله جراحی های ساده دندان را می توانیم پیوند لثه به شمار آوریم. مسواک زدن، کشیدن نخ دندان و تمیز کردن منظم دندان ها باعث از بین رفتن این پلک و جلوگیری از مشکلات جدی تری می شود. جدا کننده که به آن سپراتور نیز گفته میشود حلقه کشی کوچکی است که بین دندانها قرار داده میشود تا آنها را از هم جدا کرده و فاصله بین آنها ایجاد نماید. در حالی که برخی دیگر از افراد ترجیح می دهند بین 2 تا 4 ماه اقدام به ایمپلنت دندان خود نمایند. 3. کاشت ایمپلنت. این هزینه عملاً گذاشتن ایمپلنت زمانی است که سوراخی در استخوان فک ایجاد می شود و ایمپلنت وارد می شود. عضلات گونه و لب ممکن است به دندانها فشار بیاورند، استفاده از این وسیله ارتودنسی به کاهش فشار کمک میکند. بنابراین از مزایای فراوان این گونه محصولات بهره مند شوید اما هرگز آنها را دوبار مورد استفاده قرار ندهید. لذا دکتر ماندانا آیت الهی بر حسب وجدان کاری با کمال میل علاقه مند میباشد تا مراجعه کنندگان را بصورت رایگان ویزیت نمایند تا مشکلات دندانهای افراد به آنها یادآوری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *