لمینت سرامیکی یا کامپوزیتی کدام بهتر است ؟ ایمپلنت ها دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از: ایمپلنت فوری، مینی ایمپلنت و ایمپلنت دیجیتال که هر کدام از این ایمپلنت ها دارای درمان های متفاوتی بوده و از قیمت های متفاوتی نیز برخوردار می باشد. اما طول درمان و هزینه ی بیشتری نیز دارد. که هر بار استفاده هزینه آن به صورت جداگانه محاسبه و به هزینه ایمپلنت افزوده می شود. گاهی اوقات جا گذاری یک ایمپلنت از نظر هزینه با جای گذاری یک بریج یا همان پل، معادل است. اما لمینت سرامیکی طبیعیتر از کامپوزیت دندان به نظر میرسند زیرا نور را کاملا شبیه به مینای دندان بازتاب میکنند. روکش، پروتز یا تاج دندان همان بخشی است که دقیقاً شبیه دندان طبیعی است و جای دندان از دست رفته را می گیرد. طی فرایند جراحی افزایش طول تاج دندان، پریودنتیست بافت لثهی روی دندانها را برداشته سپس بخشی از آن را با استفاده از جراحی حذف میکند تا طول ظاهری دندان افزایش یابد. این لایه مایل به صورتی از بالای بافت استخوانی زیرین فک بالا و پایین عبور کرده و بین پایه شکننده دندان سدی ایجاد خواهد کرد و به باکتری ها حمله می کند. این تنظیمات دوره ای پروتزهای مصنوعی فوری را نادیده نگیرید، زیرا می توانند منجر به آسیب به بافت های داخل دهان شوند که در برخی موارد نیاز به جراحی خواهند داشت.

ن ها ایمپلنت است.

علاوه بر تاثیر گذر زمان و افزایش سن روی چهره و ظاهر فرد، تحلیل لثه

ها نیز تاثیری منفی روی ظاهر فرد خواهد داشت که البته علامت و نشانهی مشکلات مربوط به سلامت دهان و دندان است که رو به افزایش میباشند. سن مناسب برای ایمپلنت فول موس چند است؟ در روش ایمپلنت یک مرحله ای، ایمپلنت و اباتمنت که واسطه ای برای نصب تاج دندان (دندان پروتزی) بر روی پایه ایمپلنت است، همگی در یک جلسه انجام می شود. که به آن جراحی مرحله اول یا جای گذاری ایمپلنت گفته می شود. همان طور که گفته شد یکی از بهترین روش های درمان و جایگزینی دندان ها ایمپلنت است. هر یک از روش های جایگزینی دندان مزایا و معایب خاص خود را دارد و نمی توان به قطعیت گفت که روش ایمپلنت کل دهان بهتر است یا دندان مصنوعی؟ زمانی که یکی یا چند دندان از دست می رود باید هرچه سریعتر به جایگزینی اقدام کرد. اگر به دنبال روشی برای ترمیم دندان های خود هستید که در عین زیبایی مقاوم بوده و برای شما کارایی مناسب را داشته باشد، باید از بین روکش های کامپوزیت و لمینت، لمینت را انتخاب نمایید. مانند دندان طبیعی مقاوم و محکم هستند.

سوال شماره یک که باید برای دندان متحرک بپرسید

با پیشرفت علم دندانپزشکی، روکش های زیرکونیا یا زیرکونیوم کشف شد که از مواد سرامیکی مقاوم ساخته می شوند که در عین استحکام، بسیار طبیعی به نظر می رسند. در ضمن آموزش مسواک زدن صحیح و استفاده از نخ دندان میتواند یک روش موثر برای جلوگیری از پیشرفت بیماری باشد. به هر حال پیشنهاد ما نیز استفاده از ایمپلنت های با کیفیت تر و با قیمت بالاتر برای دندان های جلو می باشد. در نتیجه ما کیفیت ایمپلنت های گران را انکار نمی کنیم، اما اینکه بتوانید از ایمپلنت های ارزان مانند ایمپلنت های باکیفیت بالا استفاده کنید، به خود شما و مراقبت شما از دندان ایمپلنت شده بستگی دارد. با وجود اینکه ایمپلنت های ارزان قیمت، کیفیت ایمپلنت های گران قیمت را ندارند، اما با رعایت بیشتر مراقبت های بعد از ایمپلنت، می توانید تا طولانی مدت از آنها استفاده کنید. هنگام سخن گفتن وجود دندان متحرک که مانند دندان لق می ماند، باعث سختی سخن گفتن و گاهی تلفظ بد در گفتار می شود و اعتماد به نفس و زیبایی سخن را از بین می برد. ایمپلنت دندان باعث به وجود آمدن هیچگونه مشکلی حتی در دراز مدت نمیشود.

در ایمپلنت از دندان های مجاور برای ثبات، محکمی و استقامت استفاده نمی شود و همین مسئله باعث می شود دندان های مجاور سلامت باقی بماند و در نتیجه فرد دندان های سالم تری نسبت به باقی روش های قدیمی تر داشته باشد. شستشوی دندان ها توسط دندان پزشک یا متخصص بهداشت برای داشتن لبخندی زیبا، از بین بردن بیشتر لکه های بیرونی که بدلیل مصرف غذاهای خاص و تنباکو ایجاد شده اند مؤثر است. در ادامه؛ به مزایا،معایب و مراحل هر یک از این روش ها می پردازیم. به همین خاطر در بسیاری از کشورهای دنیا از این نوع لیمنت به عنوان ترمیم های پلاستیکی یاد می شود. به دلیل خاص بودن این روش و شرایط متفاوت مراجعه کنندگان، قیمت ایمپلنت فوری هم بر اساس نوع پایه و روکش متفاوت است. قیمت ایمپلنت به صورت فول ماوس بستگی به نوع ایمپلنتی که انجام می شود؛ متفاوت است. اگرچه رویه ها متفاوت است ، هر دو (روکش های کامپوزیت و لمینت، تاج ) میزان موفقیت خوبی دارند. ایمپلنت کامل فک بالا و پایین یکی از این روش هاست که با توجه به کیفیت مواد از لحاظ قیمت متفاوت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *