برای لمینت دندان دندانپزشک لازم است تا مراحل آماده سازی دندان ها را انجام دهد و عملیات قالب گیری انجام شود. در این مرحله نیاز است که فرد اقدامات جدیتری را انجام دهد و کمک تخصصی برای پاکسازی آنها از دندانپزشک خود دریافت کند. هم اکنون مواد ضدعفونی کننده زیادی در دسترس است که برای ضدعفونی کردن ابزار، سطوح و کف مطب ودست دندانپزشکان به کار می رود.دقت نمائید که مطب انتخابی شما حتما” از این مواد استفاده نماید.در هنگام کار بر روی یک بیمار بسیاری از قسمت های یونیت وصندلی دندانپزشکی توسط نایلون های مخصوص یک بار مصرف پوشیده می شود وپس از اتمام کار بیمار تعویض می گردد .سایر سطوح یونیت باید توسط مواد ضدعفونی کننده تمیز گردند.دندانپزشک و دستیاران وی حتما” باید از دستکش یکبار مصرف برای هر بیمار استفاده نمایند. اگر چنین دندانی درمان نشود ، باکتری ها و مواد فاسد شونده می توانند باعث عفونت جدی یا یک آبسه دندانی شده، پالپ را به سمت مرگ ببرند ، استخوان از مکان دندان از بین می رود. اصلاح طرح لبخند و دندان های جلو از حساسیت بیشتری برخوردار است و مهارت ایمپلنتولوژیست و یا دندان پزشک و نوع ایمپلنت دندانی که برای این کار انتخاب میکنید بسیار مهم است.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

برخلاف تصور عموم

استفاده از انواع کامپوزیت و یا لمینت دندان تنها برای زیبایی نیست. اما مهم ترین مشکل این کامپوزیت ها این است که سطح آن ها زیاد صاف و یک دست نیست و خاصیت بازتاب کنندگی دارند. به لمینت هایی که از جنس کامپوزیت هستند، «ونیر» و به لمینت هایی که از پرسلن ساخته می شوند، لمینت «سرامیکی» گفته می شود. لمینت دندان بیشتر برای انواع دندان های شکسته و یا ترک خورده استفاده می شود. کسانی که دندان های آن ها دچار پریدگی، ساییدگی و یا تغییر رنگ شده است، می توانند از روش کامپوزیت دندان استفاده کنند. ساییدگی دندان باعث کوتاه شدن دندان می شود که استفاده از انواع لمینت این عیب را برطرف می کند. همچنین یکی دیگر از کاربردهای کامپوزیت دندان برطرف کردن پریدگی جزئی دندانهاست. کمی بیشتر از ده سال است که استفاده از انواع کامپوزیت دندان و یا حتی لمینت دندان باب شده است. خمیرهای soft یا hard بر اساس قوام hardness زمان سفت شدن (۱۰ دقیقه برای نوع hard و ۱۵ دقیقه برای انواع soft) زمان ست شدن اولیه هر دو ۵۰۳ دقیقه است. لمینت دندان که به آن کامپوزیت و سرامیکی نیز گفته می شود، روکشی است که با ظرافت تمام ساخته می شود و برای اصلاح لبخند فرد و زیباتر نشان دادن ظاهر دندان ها روی دندان های اصلی او قرار می گیرد.

توقف از دست دادن زمان و شروع جرم گیری

بلکه می تواند با قرار دادن خمیر کامپوزیت روی دندان، در یک جلسه آن را بسازد. برای ساخت لمینت هم از کامپوزیت و هم از جنس پرسلن استفاده می شود. زیرا به نسبت روش های جایگزین دیگر، هزینه دندان مصنوعی بسیار کمتر است و تقریبا برای همه قابل پرداخت است. ایمپلنت آمریکایی بیکون یکی از پیشرفته ترین سیتم های ایمپلنت دندانی است که فاقد هرگونه اسکرو می باشد، به این ترتیب در این سیستم ایمپلنت آمریکایی، طول پایه ایمپلنت کاهش می یابد و حفره ی درون لثه بسیار کمتر است. به خاطر اینکه لثه از سطوح دندان جدا شده و تقلیل یافته، قسمت های تحتانی دندان همچون ریشه در معرض دید قرار دارد. در واقع در صورتی که جرم گیری باعث از بین رفتن چسب های ارتودنسی می شد، جرم گیری دندان ارتودنسی معنا نداشت چون باعث باز شدن دستگاه های ارتودنسی می شد. خاصیت متخلخل ایمپلنتهای یکپارچه باعث رشد فیبروواسکولار در کل ایمپلنت و در نتیجه قرار دادن پین میشود. از این ماده هم برای قالب گیری و مرتب نشان دادن دندان های جلویی و هم برای پر کردن دندان ها استفاده می شود.

ن دقیقاً چه کاری انجام میشود؟

از کامپوزیت برای پوشاندن عیب های ظاهری و جزئی دندان استفاده می شود. یکی از متداول ترین روش های ترمیم دندان های جلویی استفاده از کامپوزیت است. کسانی که قصد دارند تمام دندانهای از دست رفته خود را با استفاده از ایمپلنت دائمی جایگزین کنند، حداقل به ۹۰ میلیون تومان بودجه نیاز دارند. ابتدا گروه اول، چوب کوچک را روی گودالی قرار میدهند سپس با چوب بزرگ به زیر چوب کوچک کی زنند و آن را به طرف بالا پرت میکنند. از طرف دیگر در لمینت دندان پزشک باید دندان های فرد را بتراشد و سپس قالب دندان آماده شده را روی آن قرار دهد. آماده کردن دندان ها که معمولاً با کمی خراش سطحی روی دندان انجام می شود. لمینت های ساخته شده از جنس پرسلن معمولاً به لکه ها مقاوم تر است و حالت طبیعی تری دارند. کامپوزیت و یا لمینت یکی از پرطرفدارترین انواع روش های درمان و حتی زیبایی دندان است اما این روش ها چه تفاوتی با هم دارند؟ اما در کامپوزیت دندان دقیقاً چه کاری انجام میشود؟ بعد از انتخاب نوع کامپوزیت باید انواع رنگ کامپوزیت دندا

ن را نیز انتخاب کنید و سپس مراحل زیبا سازی دندان را انجام دهید. عوارضی که ممکن است بعد از انجام سینوس لیفت رخ دهد این است که پزشک به سینوس ها آسیبی وارد کند و این عوارض خیلی کم رخ می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *