درعصب کشی، دندان ابتدا تخلیه میشود و پس از از بین بردن ماده عصبی آن با استفاده از ماده پرکننده ترمیم میشود و در صورتی که مشکل دیگری در دندان وجود داشته باشد، دندانپزشک آن را برطرف میکند. در مرحله اول عصب کشی ،پالپ چمبر یا اتاقک عصب تخلیه شده و فضای باقیمانده کاملا تمیز میشود ودر مرحله بعد این فضای باز شده پر میشود . کانال های ریشه با بافت همبند ضعیفی به نام پالپ های دندان پر می شوند و مسئولیت تغذیه و آبرسانی دندان، و نیز واکنش به گرمی و سردی را برعهده دارند. 2- بعد از تمیز کردن و برداشتن پوسیدگی به کانال های داخل ریشه دسترسی پیدا می کنیم. کمبود برخی از ویتامین ها مانند: ویتامین C و ویتامین K می تواند یکی از علل خونریزی لثه ها در هنگام مسواک زدن باشد که در ان مواقع، تحقیقات نشان می دهد هیچ مشکلی در نحوه تمیز کردن دندان ها و وجود عفونت های لثه وجود ندارد و تنها علت خونریزی لثه کمبود ویتامین می باشد. به خاطر مجموعه خدمات بشردوستانه اش بود که نیکولا سارکوزی، رئیسجمهوری وقت فرانسه در سال ۲۰۱۱ به او نشان افتخار لژیون دونور Légion d’honneur اعطا کرد. خونریزی لثه یکی از مهمترین علائم التهاب لثه است و علت خونریزی مداوم لثه ممکن است به دلیل تجمع پلاک بر روی دندان ها باشد، زیرا نشان دهنده بیماری های جدی است که باید در سریع تر زمان درمان شوند.

راز آشکار نشده دندان پزشک

البته اگر فقط مشکل نامرتبی دندان ها را داشته باشند می توانند از روش های دیگری مانند ارتودنسی استفاده کنند. افراد دارای گروه خونی O از ماده خاکستری بیشتری در مغز خود نسبت به گروههای خونی A ,B و AB برخوردارند که این امر به حفاظت در برابر بیماریهایی مانند آلزایمر کمک خواهد کرد. فارغ از لکه های دندانی، رنگ طبیعی دندان و دیگر ویژگی های دندانی می توان اثرات مختلفی از جرم گیری را در افراد مشاده کرد و تنها چیزی که در بین تمام جرم گیری ها یکسان است ، از بین بردن لکه ها است و در نتیجه میزان سفیدی آن در افراد مختلف خواهد بود. این اثرات با تثبیت برگشتپذیر غشای سلولهای عصبی در نتیجه کاهش نفوذپذیری این غشا به یون سدیم، شروع و هدایت امواج عصبی را متوقف میکند. البته پس از کشیدن دندان عقل درجه خفیفی از تب در فرد پدیدار میگردد ولی اگر بعد از چند روز و با خوردن مسکنها تب پایین نیامد حتما باید نزد دندان پزشک خود بروید.

زمانی که دندون عقل در موقعیت و حالت صحیح کاملا در قوس فکی ما روییده و مشکل خاصی برای دندانهای کناری و فک ما ایجاد نکرده است، لازم نیست این دندان کشیده شود. اما در خصوص دندان عقل نهفته به دلیل آسیب هایی که به دندان های کناری میتواند وارد کند و همچنین روی دادن عفونت ها دندانپزشکان توصیه می کنند که دندان عقل را بکشید . همچنین ساختار لثه های ضعیف می توانند یک بیماری ژنتیکی باشند. همچنین ابتلا به دیابت که بر توانایی بدن در جذب قندها از غذا تأثیر می گذارد، مستعد ابتلا به التهاب لثه و در نتیجه خونریزی لثه ها هنگام مسواک زدن می شود. در صورت تجمع باکتری ها برای طولانی مدت، پلاک به یک ماده زرد جامد تبدیل می شود که روی دندان ها و لثه ها سفت می شود و حذف آن در آینده دشوارتر می شود. این اثر توسط یوگسلاوی در سال ۱۹۷۶ به ایالات متحده هدیه شد و کپی یکسانی از بنای یادبود تسلا در مقابل دانشکده مهندسی برق دانشگاه بلگراد است. گروه دوم دندانی شامل دندانهای آسیاب کوچک اول فک پایین و بالا و دندان نیش فک پایین است که در محدوده سنی ۹ تا ۱۰ سال رویش پیدا میکنند.

کودکان، کار و دندان پزشک

اسید فسفریک با فرمول H3PO4 به عنوان اورتوفسفریک اسید در پزشکی شناخته میشود و نمک آن ارتوفسفات است که یکی از درمانهای اصلی در انواعی از سنگهای کلیوی است که در تیپ III نوع جذبی هیپرکلسیوری، به دلیل نشت فسفات از کلیه، دیده میشود. ما با بی حسی و فرز و توربین دندان پزشکی پالپ را باز کرده و پانسمان می کنیم و این کار باعث خوب شدن دندان درد می شود. پریودنتیت در نتیجه توسعه و پیشرفت التهاب لثه ایجاد می شود، زیرا به دلیل افزایش رشد عفونت های باکتریایی که بر لثه ها، استخوان های فک و بافت های مختلفی که دندان ها را به لثه متصل می کند، تاثیر می گذارد؛ باعث شل شدن و افتادن دندان ها می شود. این افزایش فشار، منجر به فشار آمدن به پایانه های عصب دندان شده و درد دندان شروع می شود.علت افزایش درد دندان در شب این است که موقعی که دراز می کشیم، فشار داخلی پالپ دندان باز هم بیشتر می شود.در زمان های قدیم سیخ داغ شده را به محل پوسیدگی وارد می کردند و دندان درد خوب می شد. تا قبل از این تنها راه های درمانی افراد استفاده از پروتزهای دندانی بود اما با گذشت زمان ایمپلنت دندان جایگزین مناسبی برای این روش از درمان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *