در این روش دندانپزشک استخوان پیوندی را در سینوس فک بالا برای افزایش ارتفاع و عرض لبه استخوان، پیوند میزند. باعث لق شدن ایمپلنت و از بین رفتن استخوان و بافت لثه میشوند. روش معمول جرم گیری و صاف کردن سطح ریشه دندان (پاکسازی عمیق لثه) که با جراحی لثه یا استخوان (یک روش باز برای پاکسازی لثه) انجام میشود، یک روش مؤثر برای از بین بردن مقادیر زیادی از پلاکها و رسوبها است. انواع مختلف وسیله های ارتودنسی اعم از ثابت و متحرک، برای کمک به حرکت دادن دندانها و صاف و همراستا کردن آنها، پرورش عضلات و تسریع در رشد فکها طراحی شده اند. تمیز کردن دندانهای کج و دندانهایی که با یکدیگر همراستا نیستند، دشوارتر است و احتمال پوسیدگی دندان و بیماری لثه افزایش می یابد. بعنوان مثال سفید کردن دندان ها (بلیچینگ)، باید بعد از مدتی تکرار شوند تا سفیدی و درخشندگی آنها حفظ شود. برای سفید کردن دندان با حفظ کامل مینا و شکل فعلی دندان ها، بعد از جرمگیری، میتوانید از روش بلیچینگ استفاده کنید.

دستگاه جرم گیری دندان

اگر جرم گیری دندان به درستی و به طور مداوم انجام نشود، باکتری هایی که در پلاک های دندانی وجود دارند با ترشح نوعی اسید بر روی دندان ها، منجر به پوسیدگی دندان می شوند.همچنین اگر این پلاک های دندانی از روی دندان پاک نشوند، به مرور زمان حالت آهکی به خود می گیرند و جرم تشکیل شده توسط آنها دندان را خراب می کند. جرم گیری تنها راه درمان جرم دندان است و اگر در زمان مناسب اقدامی صورت نگیرد ممکن است منجر به هزینههای گزافی شود. خیلی از بیماران در زمان مراجعه به کلینیک ارتودنسی دکتر مهسا شریعتی در رابطه با قیمت ارتودنسی سوال می پرسند، همانطور که در مطالب پیشین نیز گفته شد، ارتودنسی دندان یک درمان زمان بر و البته پر هزینه است اما بهترین راه حل برای بیمارانی که نیاز به ارتودنسی دندان دارند، اما به دلیل قیمت بالای ارتودنسی از انجام آن امتناع می کنند چیست؟ هرچند ممکن است هزینه سیم کشی دندان و قیمت ارتودنسی در نگاه اول خیلی زیاد به نظر برسد، اما مطمئن باشید که در قبال فواید و مزایای زیاد آن، بدون به همراه داشتن عوارض ارتودنسی، اصلاً هزینه بالایی نیست. ارتودنسی شامل چندین بررسی و تنظیم است که طی چندین ماه یا حتی گاهی سالها انجام می شود، که استفاده از ارتودنسی در طولانی مدت، هزینه بالای ارتودنسی را کمی منطقی تر به نظر می رساند.

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی

با این حال ، هنگامی که تمام موارد درمان و زمان ایجاد این لبخند خارق العاده را در نظر می گیرید، واقعاً یک سرمایه گذاری عالی برای آینده شما یا آینده فرزندتان است! در این مدت زمان کوتاه برخی بیماران تمایل دارند از روکش موقت استفاده نمایند تا زیبایی دندان هایشان به خطر نیافتد. دلایلی که افراد نیاز به ارتودنسی دندان دارند متفاوت است . درصد هزینه ای که این بیمه ها پوشش می دهند، بر اساس سقف پرداخت سالانه می باشد، پس بهتر است بعد از مشاوره با متخصص ارتودنسی بررسی کنید که آیا نیاز به یافتن گزینه های اضافی برای تأمین مالی دارید یا خیر؟ این بدان معناست که شما حدود پنج سال وقت خواهید داشت تا هر هفته به اندازه کافی پول کنار بگذارید تا بتوانید کل صورتحساب ارتودنسی را تا زمان نیاز کودک به بریس، پرداخت کنید. خمینی با این ادعا که جامعهٔ جهانی باید عراق را مجبور به پرداخت خسارت جنگ کند، هیچگونه پیشنهاد آتشبسی را نمیپذیرفت. شرایط خاصی وجود دارد که بازسازی کامل دندان با ایمپلنت به شدت منع می شود ، در برخی شرایط ، درمان ایمپلنت دندان برای کل دهان با برخی اقدامات احتیاطی انجام می شود اما باز هم ایمپلنت یک اولویت درمانی نیست.

جدی در مورد قیمت ایمپلنت فوری؟ 10 دلیل چرا زمان آن است توقف!

اگر شما هم به دنبال پاسخ به این سوال هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید. به دلیل خاص بودن این روش و شرایط متفاوت مراجعه کنندگان، قیمت ایمپلنت فوری هم بر اساس نوع پایه و روکش متفاوت است. حتما مهمترین مسئله ای که ذهن شما را درگیر کرده است، قیمت ایمپلنت دندان می باشد. بعد از گذشت 6 ماه این روکش موقت را از روی دندان جدا کرده و آن را با روکش دائمی جایگزین می کنند. روند کار به این صورت است که در مجموع به تعداد 4 تا 6 ایمپلنت در دو فک بالا و پایین کاشته می شود و بعد از بهبودی کامل، اوردنچر یا پروتز دندان مصنوعی را روی ایمپلنت ها سوار می کنند. درمان جدیدی مانند ارتودنسی نامرئی یا شفاف وجود دارد .در این روش قالبهای لاستیکی شفافی که روی دندانها قرار می گیرند،کار سیم و براکتها را انجام می دهند. فاصله بین دندانها – وجود فاصله بیش از اندازه نرمال بین دندانها باید با درمان ارتودنسی اصلاح شود. مسواک های برقی می توانند برای کودکان نیز بهتر باشند زیرا به دلیل نوآوری که استفاده از مسواک های برقی وجود دارد ممکن است بیشتر به مسواک زدن منظم تشویق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *