با این اطلاعات ، یک دندانپزشک معتبر آرایشی قادر به برنامه ریزی جراحی با حداقل برش خواهد بود. مانند خدمات پوستی و آرایشی ، تعمیرات و نصب و غیره . مانند افرادی که قصد انجام جرم گیری دندان ارتودنسی، جرم گیری دندان کامپوزیت، جرم گیری لمینت دندان، جرم گیری ایمپلنت دندان و جرم گیری روکش دندان را دارند. پزشکان متخصص در کلینیک دندانپزشکی مهرآوید با بررسی شرایط آناتومی دهان و دندان، ما را تحت درمان مناسب قرار میدهند و همچنین خدمات دیگر مانند لمینت زیبایی، دندانپزشکی تحت بیهوشی هم در مهرآوید انجام میشود. همچنین تا یک هفته باید از خوردن مواد رنگی که به سرعت جذب دندان ها می شود پرهیز کنید. از این عوارض می توان به بیماری های لثه ای، عفونت لثه که می تواند باعث ایجاد درد و از بین رفتن دندان شود و همچنین سرطان دهان اشاره کرد. فقط باید در روزهای ابتدای جرم گیری دندان توجه کنید که نوشیدنی های سرد و گرم مصرف نکنید که حساسیتی برای دندان هایتان ایجاد نشود. بزاق دهان نیز ممکن است بر روی دندان ها جرم ایجاد کند.

8 درس‌هایی درباره ریشه دندان که باید قبل از رسیدن به 40 یاد بگیرید

سپس تاج بر روی پایه قرار می گیرد. در صورتی که جرم ها روی دندان شما سخت شوند، عوارض متعددی خواهند داشت و ظاهر دندان شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهند. جرم گیری دندان در زیبایی دندان و درنتیجه در ظاهر فرد تأثیر بسیار زیادی دارد و لبخند افراد را تقویت می کند. خمیر دندان های خاصی در بازار وجود دارند که می توان به وسیله ی آن ها از جرم گیری دندان جلوگیری کرد. جرم گیری دندان باعث از بین رفتن جرم های روی دندان می شود که می توانند علاوه بر ظاهر دندان، به ریشه دندان و لثه ها نیز آسیب بزنند. زیبایی دندان با کامپوزیت در این روش با باندینگ (پیوند) کامپوزیت ها که مواد همرنگ دندان های شما هستند ظاهر دندان های شما بهبود بخشیده میشود. تحلیل رفتن لثه را با پیدا کردن علت آن میتوان درمان کرد و با کمک فرد متخصص ظاهر و عملکرد بافت لثه ازدسترفته دوبارهترمیم خواهد شد.

در غیر این صورت دندان های شما تغییر رنگ خواهند داد و جرم روی آن ها انباشته می شود و تنها یک دندانپزشک می تواند آن ها را از روی دندان های شما از بین ببرد. در نتیجه برای از بین بردن جرم پشت دندان های جلو باید به دندانپزشک مراجعه کرد. یکی از دلایل ضرورت کاشت ایمپلنت دندان جلو، تحلیل استخوان و تضعیف سریع فک در این ناحیه است به صورتی که در یک الی سه سال اول پس از کشیدن دندان جلو حدودا ۲۰ درصد از استخوان فک تحلیل می رود. بسیاری افراد در زمان مسواک زدن، پشت دندان های جلو خود را فراموش می کنند. جرم لایه های غذاست که به مرور زمان بر روی دندان شما قرار می گیرد و در صورتی که این لایه ها با استفاده از مسواک، نخ دندان و دهان شویه تمیز نشوند، به مرور زمان سخت می شوند. سیگار باعث می شود که جرم های دندان بسیار بیشتر از سایر افراد باشد و تأثیر زیادی بر پوسیدگی و تغییر رنگ دندان دارد. اغلب افراد تصور می کنند که بهترین گزینه این است که بلافاصله پس از درد دندان، آن را از دهان خارج کنند و در مورد سایر دندان ها نیز همین عمل را انجام دهند و در نهایت نیز به دندان های مصنوعی و یا روش های کاشت دندان روی خواهند آورد.

دندان عقل نهفته

به همین سبب افراد باید علاوه بر مسواک از نخ دندان نیز استفاده کنند. مسواک زدن مرتب نیز تأثیر چندانی در از بین بردن اثرات سیگار بر دندان ها ندارد؛ بنابراین افراد سیگاری باید نسبت به سایر افراد به دوره جرم گیری بیشتری در طول سال نیاز دارند و باید چند بار در سال جرم گیری کنند. اکثریت افراد برای جرم گیری، به روش دستگاهی باید دندانشان را جرم گیری کنند. درواقع روش های خانگی برای پیشگیری از جرم گرفتن دندان موثر است و وقتی لثه ها جرم گرفته باشد باید به دندانپزشک مراجعه کرد. افراد سیگاری که تمایل دارند دندان های سفید داشته باشند، در ابتدا باید بدانند که بهترین و مؤثرترین راه داشتن دندان های سالم و زیبا، ترک سیگار است. البته برای این عمل هم راه حلی وجود دارد و آن این است که در صورت عدم داشتن تراکم استخوان کافی پیش از کاشت دندان به صورت عمل پیوند استخوان فوری و یا لیفت سینوس برای شما انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *