دندانپزشک دندان را به خمیری مخصوص آغشته کرده و با نصب برس کوچکی روی یک وسیله چرخشی خاص اقدام به بروساژ سطوح دندانی می کند. لازم به ذکر است در هنگام جرمگیری فرد هیچ دردی احساس نمی کند و نیازی به استفاده از بی حس کننده های موضعی نیز نمی باشد. ممکن است شما نیاز به تغییر در بیهوشی برنامهریزی شده داشته باشید. برای شما بیان کردیم که وجود جرم تا چه میزان می تواند برای سلامت شما خطر داشته باشد. باوجودی که بهترین روش برای جرم گیری دندان رفتن به دندانپزشکی و تمیز کردن حرفه ای است،ولی می توان این کار را در منزل هم انجام داد. شاید در ظاهر این وسیله بسیار ساده به نظر بیاید اما قطعاً جز یکی از ضروری ترین تجهیزات دندانپزشکی به شمار می رود که به عنوان کاوشگر دندان آن را میشناسند و برای پیدا کردن بیماری های لثه و پوسیدگی های دندان کاربرد دارد؛ معمولاً این وسیله کاربردی یک دسته بلند دارد و سری آنها به صورت تیز در انواع منعطف و ضخیم خواهد بود و دندان پزشک از آن استفاده میکند و به واسطه آن میتوانند قسمت های پوسیده دندانی را تشخیص بدهد و برای تراشیدن جرم و پلاک دندان ها نیز کاربرد دارد.

چرا نادیده گرفتن جرم گیری باعث ارزش زمان و فروش ناخالص خواهد شد

در برخی انواع روکش ها برای افزایش استحکام و مقاومت، ضخامت پوسته افزایش پیدا میکند. باور غلطی وجود دارد که دندان ها در جرم گیری تراشیده می شوند و بنابر این پس از آن به سرما و گرما حساس می شوند. ممکن است تا چند هفته بعد از جرم گیری به گرما و سرما بر روی دندان هایتان حساس شوید. این حساسیت تا چند هفته بعد از جرم گیری از بین می رود. چند عدد پوست سخت گردو را برداشته و داخل آب بیندازید تا حدود ۲۰ دقیقه جوش بخورد. قسمت هایی از دندان ها که کمتر مسواک به آن ها می رسد و تمیز کردن آن سخت تر است بیشتر دچار جرم می شوند. ارتعاشات قلم اولتراسونیک بخش های سخت شده پلاک های دندانی را جدا کرده و جرمگیری به سادگی انجام می شود. اگر شما شرایطی همچون لثه تحلیل رفته و سایش دندانی را تجربه میکنید، استفاده از بلیچینگ حرفهای در مطب به شما پیشنهاد میشود.

این روش جرم گیری دندان با صیقل دادن دندان بدون تماس مستقیم، فشار وگرما باعث بهبود وضعیت دندانهای بیمار میشود و نسبت به دیگر روشهای درمانی پریودنتال برتری دارد. 12- با ماندگاری اثر داروی بی حسی لب و دهان و گونه ها که بافت های نرمی دارند در 3 تا4 ساعت همراه بوده که باید مواظب بود که زبان را گاز گرفته نکنید. بعد از جرم گیری ممکن است لثه ها کمی خونریزی داشته باشند که طبیعی است و جای نگرانی نیست. اصولا اگر ایمپلنت دندان توسط یک متخصص ایمپلنت انجام شود دچارخطرات ایمپلنت نمی شود و احتیاج به نگرانی وجود ندارد. اموری که در زمینه دندانپزشکی انجام می شوند، بسیار متنوع هستند و دندانپزشکی را می توان شاخه بزرگی از علم پزشکی در نظر گرفت که در این شاخه امور زیادی برای درمان مشکلات دهان و دندان انجام می شود. در صورتی که سیستم ایمنی بدن ضعیف باشد جرمگیری می تواند موجب بروز عفونت شود. به عنوان مثال: عفونت حاد دندانی می تواند علاوه بر ایجاد درد (دسته اول) در صورت عدم درمان موجب عفونت پیشرونده (دسته سوم) گردد و موجب احتمال انسداد راه های هوایی بیمار (دسته چهارم) شود. مراقب باشید لثه ها را نخراشید، زیرا این کار موجب سوزش و ناراحتی شده و احتمال آسیب وجود دارد.

علائم پوسیدگی دندان

سفید کردن دندان ها که در مواقعی ناچار به تکرار آن می شویم درخشان شدن دندان های شما را ماندگار می کند. ۱- آماده کردن دندان برای جاگذاشتن مواد ترمیمی در آن و ۲- جایگذاری کردن مواد ترمیمی در داخل دندان. جرم گیری، مرحله قبل از سفید کردن دندان (بلیچینگ) است. بهتر است در فواصل زمانی منظم اقدام به جرم گیری کنید. عوارضی که ممکن است بعد از بلیچینگ دندان تجربه کنید را در ادامه بررسی خواهیم کرد. درصورتیکه در زمان رویش دندان عقلتان متوجه وجود کیسههای پر از مایع یا کیستهایی در اطراف این دندان شدید، باید بلافاصله به دندانپزشک خود مراجعه کنید. دهانشویه حتما باید قبل و بعد از انجام جرم گیری دندان استفاده شود. به طور کلی روش ایمپلنت فوری، در واقع شبیه همان روش ایمپلنت معمولی است با این تفاوت که انتخاب قطعه فیکسچر بسیار مهم است و هر برندی برای انجام ایمپلنت فوری مناسب نمی باشد و باید فیکسچر خصوصیات بهتری نسبت به انواع دیگر و معمولی، داشته باشد بطوریکه با سرعت بیشتری در استخوان فک جوش بخورد تا سریع تر بتوان، روکش نهایی یا موقت را به بیمار تحویل داد. ایمپلنت های فوری ، در واقع همان ایمپلنت های ساده هستند که سرعت بیشتری در جوش خوردن پایه فک دارند و طول درمان آن ها بسیار کمتر از ایمپلنت های ساده هستند و تمامی مراحل ایمپلنت به صورت تک جلسه ای انجام می شود، عمده تفاوت اصلی ایمپلنت فوری با نوع عادی آن در زمان انجام کار و هزینه کلی می باشد ، که در کاشت دندان به صورت فوری زمان بسیار کمتر و هزینه انجام کار تا حدودی بیشتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *