ممکن است برای خارج کردن دندان عقل نیاز به هیچگونه درمان خاصی نداشته باشید، در اینصورت یک دندانپزشک عمومی میتواند دندان عقل نهفته شما را بکشد اما کشیدن دندان عقل در موارد پیچیده نیاز به جراحیهای دهانی دارد که در آن جراح و متخصص لثه با ایجاد یک برش روی بافت لثه میتواند به دندان نهفته دسترسی پیدا کند. دندانپزشکان عمومی معمولا توانایی انجام این ایمپلنت گذاری را ندارند. در شرایط خاصی، ممکن است برای جراحی دندان عقل نهفته به شما درمان و جراحی تحت بیهوشی عمومی پیشنهاد شود. تصمیم گیری نهایی این که بیماران کدام یک از راه های زیبایی دندان را انتخاب کنند به بررسی و نظر متخصص و در نهایت به اهداف زیبایی و شرایط خود بیمار بستگی دارد. اما اگر لازم باشد درمانهای ترمیمی و زیبایی متعدد انجام شود، چند ماه طول میکشد تا لبخند مورد نظر به دست آید. اگر دندان با استفاده از این روش کشیده شود، مدت زمان لازم برای بهبودی، افزایش پیدا می کند. برای درمان عفونت لثه بعد از کشیدن دندان و تسریع روند بهبودی، با استفاده از یک لیوان آب ولرم و نصف قاشق چایخوری محلول آب و نمک درست کنید و بهآرامی برای مدت دلخواه آن را غرغره کند.

لمینت دندان خرگوشی

دهان را 24 ساعت پس از عمل چند بار در روز با آب نمک گرم بشویید تا اطراف دندان کاملاً تمیز شود و درد تسکین یابد. آیا باید رژیم غذایی خاصی را پیش از جراحی رعایت کنم؟ چه زمانی باید برای انجام جراحی به مطب مراجعه کنم؟ تلاش در جهت فراهم نمودن تسهیلات و امکانات رفاهی بیماران در حد توان با انجام فعالیتهای خدمات اجتماعی امدادی و نیکوکاری. در ابتدا بهتر است به سراغ مواد غذایی مثل ژله، ماست یا بستنی بروید که جویدن آنها راحت است و جزء غذاهای مناسب بعد از کشیدن دندان به حساب میآیند. رژیم غذایی مناسب شامل مقادیر بالای میوه و سبزی را برنامه ریزی و پیروی کنید. با مراقبت مناسب بهبودی به طور معمول حدود دو هفته زمان میبرد. همان طور که گفته شد هزینه ایمپلنت سرامیکی نسبت به سایر خدمات دندان پزشکی بسیار بالا است و تنها در صورت نیاز و در صورتی که نتوان دندان های بیمار را با انجام درمان سالم نگه داشت و دندان پزشک مجبور به کشیدن دندان شود انجام خواهد شد. در صورت سالم بودن لثه، این بافت تمام ریشه دندانها را پوشانده و از آنها حفاظت میکند. گاهی چون فضای لازم برای دندان عقل یا آسیای سوم وجود ندارد، با درآمدن این دندان مشکل به هم فشردگی دندانها به وجود میآید.

ممکن است در جهت و زاویه صحیح نسبت به سایر دندانها رشد کند اما به طور کامل از فک خارج نشود. دلیل این مسئله این است که دندانپزشک میخواهد خونریزی تاحدامکان کاهش پیدا کند. بعد از کشیدن توصیه میشود که، تاحدامکان غذا را با آن طرفی که جراحی انجام نشده است بجوید و مایعات را نیز به همان سمت هدایت کنید. اما با این وجود، حتی بعد از گذشت 24 ساعت ممکن است که کمی خونریزی داشته باشید و بهتر است آن را تاحدامکان متوقف کنید. و اما روکش دندان زیرکونیا ( روکش زیرکونیوم ) ، یکی از انواع روکشهای تمام سرامیک است که به کمک فریمهای زیرکونیومی تقویت شده است .از لحاظ ساختاری مشابه pfm است با این تفاوت که به جای استفاده از فلز در مرکزروکش از زیرکونیوم استفاده میشود که رنگ آن سفید است ولی استحکام آن به اندازه و یا حتی بیشتر از آلیاژهای فلزی است. توصیه میشود که، 10 تا 20 دقیقه کیسه یخ را روی محل جراحی یا حتی صورت خود قرار داده و سپس بعد از یک وقفۀ 20 دقیقهای دوباره این کار را تکرار کنید.

دندان عقل چیست

پس از آماده شدن شما برای انجام جراحی دندانپزشک کار خود را با بیحسی یا بیهوشی شما شروع میکند. باز کردن دهان به دلیل کشیده شدن بافتهای ملتهب دردناک میشود. ونیرها توسط دندانپزشک زیبایی شکل داده می شوند و برای محکم شدن آن از اشعه مخصوص استفاده می شود. درمان ارتودنسی برای اصلاح این مشکلات پیچیده مورد نیاز است. ارتودنسی دندان یکی از خدمات زیبایی دندان است که توسط آن دندانهای کج و ناهموار اصلاح میشود. بیایید از اینجا شروع کنیم که اصلاً دندان عقل چیست و ریشه مشکلاتی که برای این دندان ایجاد میشود از کجاست؟ مشکلی برای رانندگی قبل و بعد از جراحی دندان عقل برای من وجود خواهد داشت؟ بعد از 24 ساعت نخست، غذاهایی مثل سیبزمینی لهشده، تخممرغ همزده، اوتمیل، پنکیک یا سوپهای لهشده که تکههای درشت مواد غذایی در آنها وجود ندارد نیز میتوانند غذاهای مناسبی بعد از کشیدن دندان باشند و اضافهکردن آنها به رژیم غذایی شما مشکلی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *