اگر دندانپزشک شما از ابزار دستی استفاده می کند، وی با استفاده از ابزار فلزی که به عنوان کوروت شناخته می شود، پلاک دندان را خارج می کند. برای استفاده از

این ماده موثر می توانید در هنگام مسواک زدن یک قطره از آن را روی مسواک تان ریخته و دهانتان را مسواک کنید. ، در پایان دورهٔ قاجاریه بنا شده و در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شماره ۹۱۵۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیدهاست. قادری، روزبه. آثار کاربرد پانلهای نوین کامپوزیت. در ادامه لیستی از مراقبت های که برای نگهداری از کامپوزیت لازم است بیان شده است. از طرف دیگر لثه سالم فاقد تورم، قرمزی و خونریزی بوده و در محل تماس با دندان کاملاً صاف و دارای لبه تیز است که اصطلاحاً به آن لبه چاقویی می گویند. برای سالم نگه داشتن لثه حدأقل یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید. در این روش بافت لثه و استخوان تغییر شکل داده شده تا سطح بیشتری از دندان نمایان شود. چون لثه سفید رنگ بخاطر وجود کم خونی هم باشد حتما آزمایش بدهید و اگر تایید شد که کم خونی دارید به پزشک خود مراجعه کنید و زیر نظر پزشک خود داروهای مکمل را استفاده کنید بعد ها می بینید که به مرور زمان لثه سفید رنگ شما کم ، کم به لثه صورتی تبدیل میشود.

اعصاب کشی دندان

اگر لثه های شما به رنگ صورتی کم رنگ یا شفاف بود ، یا صورتی متمایل به قرمز و یا مثل پوست پرتغال فرو رفتگی ها و تو رفتگی هایی داشت مطمئن باشید که لثه های سالمی دارید. این بافت زمانی که سالم باشد دارای رنگ صورتی و شفاف است.پس یکی از نشانه های سالم بودن لثه ها رنگ صورتی مانند و یکرنگ در دهان است. در بعضی موارد نیز به دلیل وسعت پوسیدگی یا شکستگی دندان به زیر لثه یا عدم وجود نسج دندان جهت گیر کافی روکش، جراحی افزایش طول تاج انجام می شود تا با تنظیم و تصحیح سطح لثه و استخوان درمان ترمیمی، زیبایی یا پروتز مناسب انجام شود. برخلاف تصور بسیاری از مردم، جرم با مسواک زدن پاک نشده و برای برداشتن آن باید بیمار به دندانپزشک مراجعه کرده و وی با ابزار دستی یا ماشینی برای بیمار عمل جرم گیری را انجام دهد. اینکه بیمار نیاز به چند جلسه جرم گیری دارد نیز، هزینه نهایی آن را تحت تاثیر قرار میدهد. اما در بیماری جدی لثه ، که به پریودنتیت شناخته می شود ، برای ترمیم لثه های سالم به درمان پیشرفته تری نیاز دارد. در صورت عدم درمان ، می تواند لثه ها ، استخوان ها و بافت های متصل به دندان های شما را خراب کند.

پلاک همچنین می تواند باعث لثه شود ، اولین مرحله بیماری لثه است. این می تواند باعث عفونت هایی شود که لثه و استخوان را آسیب می زند و منجر به بیماری لثه و پوسیدگی دندان می شود. حفره های سینوس، کیسه های پر از هوایی هستند که باعث گرم و مرطوب کردن هوایی می شوند که تنفس میکنیم. علاوه بر آن همانطور که گفتیم میتواند بخاطر عدم رعایت بهداشت هم باشد پس لثه سفید رنگ را جدی بگیرید. ما در حرفه دهان ۲ بیماری عمده داریم؛ پوسیدگی و بیماری لثه و بافت های نگهدارنده دندان. رنگ صورتی لثه سالم در برخی افراد که رنگ چهره تیره دارند، ممکن است به صورت لکه های قهوه ای رنگ دیده شود. رنگ لثه سالم، صورتی روشن می باشد. لثه سالم صورتی رنگ بوده و سفت و محکم به استخوان زیرین چسبیده و نمایی شبیه پوست پرتقال دارد یعنی دانه دانه است. افرادی که سابقه طولانی بیماریهای پریودنتال را دارند و هیچ اقدامی برای درمان آن نکردند اغلب از عوارض تدریجی نظیر لقی دندانها، درد، التهاب و تحلیل لثه رنج میبرند. التهاب لثه با روشهای تخصصی و نظافت دهان درمان میشود ولی اگر آن را پشت گوش بیندازید، ممکن است به بیماریهای پریودنتال تبدیل شود.

عفونت میتواند پس از استخراج ایجاد شود.

این کار به از بین بردن مواد غذایی و پلاک بین دندانها و لثه ها کمک می کند. لثه ی سالم به لثه ی گفته میشود که دور تا دور دندان ها را احاطه کرده باشد و ما بین دندان ها قرار گرفته باشد به این لثه ، لثه سالم میگویند و ما همچنین باید به شیار های لثه ای هم دقت کنیم ، شیار هایی هستند که ما بین دندان و لثه قرار میگیرد و عمقی حدود ۲ الی3 میلی متری دارد. درمان های جراحی و غیر جراحی و به دنبال آن ترکیبی از بهداشت دهان مناسب و نیز معاینات منظم زمان بندی شده باعثافزایش شانس نگهداری دندان های طبیعی و کاهش ابتلا به مشکلات پزشکی مرتبط با بیماری لثه می شود. بعلاوه: یک شستشو به خارج کردن ذرات و مواد غذایی از دهان شما کمک می کند ، اگرچه جایگزینی برای نخ دندان یا مسواک زدن نیست. بعد از هر وعده غذایی دندان های خود را مسواک بزنید. هر دوی اینها هم به دنبال تشکیل پلاک میکروبی روی سطوح دندان ایجاد می شوند. عفونت میتواند پس از استخراج ایجاد شود. پریودنتیت ، یک شکل پیشرفته از بیماری لثه را ایجاد کنید. ژنژویت خفیف ترین نوع از بیماری های لثه است که باعثایجاد لثه ای متورم و قرمز شده که به آسانی خونریزی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *