با این حال، جنس، مارک ، روکش، دستمزد دندانپزشک و درمان های مورد نیاز می توانند موثرترین عوامل در این زمینه باشند. از دندانپزشک ، در خصوص نحوه اجرای فرایند برای خودتان و نیز مراحلی که باید برای دستیابی به نتیجه نهایی سپری شود ، سوال کنید. امیدبخشترین مواد اشکال متفاوتی از Si3N4 و SiC بودهاست. بر اساس گزارش فائو افغانستان در سال ۲۰۱۹ دارای ۱۷۰٬۰۰۰ شتر – ۵٬۶۰۰٬۰۰۰ راس گاو – ۷٬۹۰۰٬۰۰۰ راس بز و ۱۰٫۶ میلیون راس گوسفند بودهاست. سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی ۱۲٫۴ فیصد و رشد آن ۴٫۲۲- فیصد بودهاست. بر اساس طبقهبندی معیاری بینالمللی رشته فعالیت، صنعت شامل معادن، صنایع ماشینی، برق، گاز، آب و ساختمان میباشد. نظرات مختلفی دربارهٔ ناپدید شدن او مطرح بود؛ برخی آن را به شکست برنامه صنعتی کوبا که او به عنوان وزیر صنایع حامی آن بود، ربط میدادند. برخی از موارد به صورت مستقیم یا غیرمستقیم احتمال ابتلا به این بیماری و تشدید آن را افزایش میدهند. بر اساس برخی آمارها، حدود چهار میلیون گاو و نزدیک به بیست میلیون بز و گوسفند دارد.

ایمپلنت کره ای

فرودگاه (بیست داخلی و چهار بینالمللی) در این کشور وجود دارد. براهوییها که در جنوبیترین قسمت کشور بودوباش دارند، گویشوران زبان براهویی هستند. گروه بسیار کوچی از گویشوران خانواده زبانهای دراویدی هم در افغانستان صحبت میکنند. پس از اشغال این منطقه توسط دولت افغانستان، تمام اهالی آن به اسلام گرویدند و نام این سرزمین به نورستان تغییر پیدا کرد. زبانی به نام مغلی که از شاخهٔ زبانهای مغولی است زمانی در افغانستان به کار میرفته که امروزه مرده گزارش شدهاست. زمانی که دندان های فوقانی و تحتانی فک با یکدیگر هماهنگ نباشند و به درستی روی یکدیگر قرار نگیرند، ممکن است دندان های فوقانی به سمت بیرون متمایل شوند. کامپوزیت در طی یک جلسه درمان، توسط پزشک در مطب ساخته و بر روی دندانهای شخص استفاده میشود. این دندانهای مصنوعی ثابت بر روی پایههای ایمپلنت سوار میشدند و برای مدت طولانی مورد استفاده قرار میگیرند. همچنان وزارت مخابرات افغانستان از دو سال پیش روی پروژه فیبر نوری کار میکند که با تکمیل این پروژه، افغانستان به خطوط جهانی فیبر نوری وصل خواهد شد. بنیاد آسیا نیز از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ نظرسنجیهایی را در مورد قومیت مردم افغانستان انجام داده که به نتایجی تقریباً مشابه با این آمار رسیدهاست. اما هماکنون با استفاده از تکنولوژی مدرن با سرعت زیادی در حال رشد است و بیش از ۸۰ درصد کشور زیر پوشش مخابراتی جیاسام قرار دارد.

درآمدن دندان عقل

تنها شهر میلیونی افغانستان پایتخت آن کابل است که بر اساس برآورد سال ۲۰۱۰ بیش از ۳ میلیون و ۷۱ هزار نفر جمعیت داشتهاست. تنها مسیر رودخانهای و آبی این کشور است که در محدوده آمودریا با سه کشور تاجیکستان و ازبکستان و ترکمنستان واقع است. اما برق آبی همیشه قابل اعتماد نیست و خاموشی برق از جمله در کابل اتفاق میافتد. بیشتر تولید برق از طریق نیروگاه برق آبی است که به کمک رودخانهها و نهرهایی که از کوهها جاری میشوند، کمک میکند. هر یک از فورسپس های فک بالا و پایین بر اساس این که برای کشیدن کدام دندان ها به کار می روند، طراحی اختصاصی دارند. این هزینه بر حسب تک کانال و یا چند کانال بودن دندان، انجام عصب کشی اولیه، عصب کشی مجدد و یا میزان ترمیم ریشه دندان تعیین میشود. سیستم ایمپلنت معمولی حدودا 5 الی 8 ماه زمان میبرد تا به نتیجه برسد اما بدلیل زمان زیاد ، دوره و بهبودی درمان بهتر انجام می شود و با ریسک موفقیت پایین انجام نمیشود. یک سری تغییر رنگ دیگری وجود دارد که معمولا دائمی هستند که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ممکن است از فلوارید بالای آب، مصرف دارو توسط مادر در دوران بارداری که در نتیجه ایجاد تغییر رنگ در دندان نوزاد می شود.

5- دندان های عقل به دلیل نداشتن یک شکل طبیعی مشخص مانند بسیاری از دندان های دیگر و قرار گرفتن در انتهای فکین و تمیز نشدن آن ها هنگام مسواک زدن بسیار آسیب پذیر بوده و معمولا زودتر از سایر دندان ها پوسیده می شوند و باید به کشیدن دندان عقل منجر شوند. در واقع با استفاده از براکت های ارتودنسی می توان به دندان ها و فکین کمک کرد تا در موقعیت صحیح و اصلی خود منتقل شوند. چند وقت یک مرتبه باید دندان ها را مسواک زد؟ مسواک های فرسوده نمی توانند دندان های شما را به درستی و به خوبی پاکسازی کنند و ممکن است به لثه های شما آسیب بزنند. در صورت عدم مسواک زدن صحیح ملزم به استفاده از عمل جرم گیری دندانها خواهید بود که نیاز به مراقبت ویژه تری بعد از انجام دارند. دو فرودگاه بینالمللی کابل (میدان هوایی بینالمللی حامد کرزی) و میدان هوایی بینالمللی قندهار و میدان هوایی بگرام از مهمترین فرودگاههای این کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *