نوشیدن مایعات خنک و پر انرژی برای 24 ساعت اول توصیه می شود ، ولی برای خوردن باید دقت داشته باشید که بی حسی اثر خود را از دست داده باشد و همچنین جویدن سبب تشدید خونریزی و آسیب به ناحیه جراحی می شود پس بهتر است تا ساعت از جویدن پرهیز کنید. هر چند ساعت یکبار دهان خود را با استفاده از یک فنجان آب گرم و نصف قاشق چایخوری نمک بشویید. بادلیت به عنوان یک محصول از غلظت مواد معدنی مس و فسفات بدست میآید. توجه به این نکته ضروری است که شاید با افزودن مواد ضدعفونی به مایع درون دستگاه بتوان آلودگی وسایل را کاهش داد ولی توانایی آن صرفا به عنوان “تمیز کننده” قابل ارزیابی است نه استریل یا ضدعفونی کننده. در این بخش با اصولی که حتما باید برای تمیز کردن پلاک متحرک ارتودنسی حتما رعایت کنید آشنا خواهید شد. بیماری لثه به دلیل ساخت پلاک روی دندان به وجود میآید. یعنی بیماری که تحت درمان با ارتودنسی نامرئی است به راحتی هر چه تمام تر هم پلاک های خود را تمیز می کند و هم بدون هیچ مشکل یا صرف زمان بیشتری، دندان های خود را تمیز می کند. این نشانه ها در برخی مواقع با علائم سایر بیماری ها مانند تبخال، کم خونی و حتی ایدز همپوشانی دارد و به همین دلیل مراجعه به یک متخصص با تجربه و آگاه به منظور بررسی دهان و دندان به محض مشاهده این علائم بسیار حائز اهمیت است.

سایت دندانپزشکی

7. انواع قرص های پاک کننده دندان دارای دستورالعمل های مشترکی هستند ، یک قرص را در یک فنجان آب ولرم حل کنید سپس دستگاه را در آن برای مدت مشخص بگذارید. نگهدارنده از جمله مهمترین انواع پلاک ارتودنسی متحرک هستند. لکه ها و پلاک ها بسیار سریع و موثر از بین می روند. امکان همکاری نکردن بیمار در استفاده از پلاک های متحرک وجود دارد یا برای مثال فراموش میکند که از آن ها به موقع و همیشه استفاده کند. پس به نظر نمی رسد پلاک متحرک برتری خاصی نسبت به ارتودنسی ثابت داشته باشد. همانطور که گفتیم ارتودنسی ثابت میتواند مشکلات متوسط تا شدید و جدی را برطرف کند ولی ارتودنسی متحرک تنها میتواند مشکلات جزئی تا متوسط را حل کند. آنها برای موارد شدید ایده آل نیستند زیرا به اندازه کافی نیرو ندارند تا با مال اکلوژن شدید مقابله کنند. مراجعه مرتب به دندانپزشک و انجام معاینات لازم مانع از بروز این مشکلات خواهد شد، زیرا به تدریج یا حتی الزاماً دندان مصنوعی باید تعویض گردد. زیرا پس از اتمام برنامه درمانی دندان های شما را صاف نگه می دارند.

آنها دندان های صاف شده را در جای خود نگه می دارند. 2. صبح قبل از خواب و بعد از هر وعده غذایی ، دستگاه خود را با یک برس نرم مسواک بزنید. معمولا توصیه میشود تا حدود 6 ماه یک بار برای جرم گیری به کلینیک دندانپزشکی مراجعه شود. اما ارتودنسی متحرک تنها مشکلات جزئی تا متوسط را برطرف می کند. یک بخشی از این بالا بودن هزینه به خاطر این است که پلاک های استاندارد و موثری که بتوانند نامنظمی دندان های شما را برطرف کنند در خارج از کشور تولید و وارد می شوند. به عبارتی استفاده از ارتودنسی متحرک میتواند یک مرحله درمانی مجزا (از مراحل ارتودنسی) بعد از دستگاه های ثابت باشد. بعد از اتمام برنامه درمانی ارتودنسی ، هنوز هم شما نیاز به استفاده از تعدادی دستگاه دیگر دارید که ما به آن ها نگهدارنده یا ریتینر میگوییم. در صورت عدم استفاده از ریتینر یا نگهدارنده به مرور زمان ممکن است دندان ها دوباره نامنظم شوند. بعد از دوره درمان با دستگاههای ثابت، شما حتما باید دستگاه های متحرکی چون ریتینر استفاده کنید. ولی انتظار می رود که اگر برای مرتب کرد دندان ها از پلاک های متحرک استفاده کنید بین 1 تا 1.5 سال طول دوره درمان شما باشد.

درمان با بریس های متحرک معمولاً بین 4-12 ماه طول می کشد.

4. به آرامی با یک حرکت دایره ای روی تمام سطوح دستگاه را تمیز کنید تا پلاک و ذرات مواد غذایی از بین بروند. متخصصان در هنگام استفاده از لیزر برای از داروهای بیهوشی استفاده نمیکنند چون یک روش بیدرد میباشد و فقط گاهی از یک بیحسی موضعی استفاده میکنند، این روش میتواند دندانها را تا هشت درجه سفیدتر کند. بریس های متحرک برای بیمارانی که مشکلات ارتودنسی خفیف تا متوسط دارند بسیار مناسب هستند. درمان با بریس های متحرک معمولاً بین 4-12 ماه طول می کشد. برای آن که بهتر با لمینت آشنا شوید باید گفت که قرارگیری لمینت سرامیکی بر روی دندان مشابه قراردادن ناخن مصنوعی بر روی ناخن است. شما در این صفحه با نحوه مراقبت و نگهداری از پلاک های ارتودنسی متحرک (یا همان نامرئی) و شیوه صحیح تمیز کردن آن ها آشنا خواهید شد. ایمپلنت هایی که برای دندان جلو مورد استفده قرار می گیرد در واقع همان ایمپلنت های معمولی یا مینی ایمپلنت ها می باشند با این تفاوت که نحوه کاشت و اجرای روکش آن به نسبت سایر دندان ها با دقت و حساسیت خاصی انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *