با وجود مزایای بسیار گوناگون کامپوزیتهای دندان (مانند کامپوزیت فورما اولترادنت) و همچنین تعداد بالای متقاضیان استفاده از کامپوزیت دندان، بدون شک خرید این محصول برای دندانپزشکان میتواند مقرون به صرفه و پر سود باشد. طول عمر کامپوزیت دندان، طبق استاندارد های دندانپزشکی، از 5 تا 10 سال برای برند های مختلف آن اعلام شده است. منجر به این حالت شده و کاملا طبیعی بوده ولی این حساسیت فقط تا چند روز بعد از انجام جرم گیری وجود دارد. استفاده از خمیردندانهای ضدجرم موجود در بازار تا حدی میتواند جرم دندانها را از بین ببرد، اما باید بدانید این محصولات دارای مقادیر زیادی از مواد ساینده هستند و استفاده همیشگی از آنها توصیه نمیشود چون به مرور زمان هم به مینای دندان آسیب میرسانند و هم باعث بروز حساسیتهای دندانی میشوند. دندانپزشکان معمولاً سطح دندان ها را از نظر سختی آنها با استفاده از پروب بررسی می کنند. با خرید کامپوزیت دندان میتوان بسیاری از مشکلات و نواقص مربوط به دندان را برطرف کرد. اما علاوه بر این ها عوامل تاثیر گذار دیگری هم وجود دارد که بدان ها اشاره خواهیم کرد. از مشهورترین برندهای کره ای، آلمانی، ایتالیایی، آمریکایی و فرانسوی می توان به برندهای Straumann، SIC، BioHorizons و برند Dentsply Sirona اشاره کرد، اما این برندها گران قیمت هستند.

جرم پشت دندان جلو

این عوامل قابل کنترل و مدیریت هستند به این معنا که اگر به آنها توجه شود می توان عمر مفید کامپوزیت را افزایش داد. آنها برای مناطقی که نیروهای وارده، ضربهٔ زیادی دارند، مناسب نیستند، زیرا این کاشیها شکننده و مستعد شکستن هستند. اما بهتر است تمام این موارد را تحت نظر یک دندانپزشک شناخته شده و با تجربه و در یک کلینیک دندانپزشکی مجهز انجام دهید. بیشتر بدانید: کامپوزیت بهتر است یا ایمپلنت؟ شاید بهتر می بود که جنس مواد کامپوزیت را جز یکی از آن دو عامل مهم تر بیان می کردیم اما شایان ذکر است که اگر یک دندانپزشک مهارت و تجربه ی لازم را داشته باشد می داند که برای یک بیمار از چه نوع کامپوزیتی باید استفاده کند تا بهترین نتیجه حاصل شود. مسواک را روزانه حداقل دو بار و ترجیحا بعد آشامیدن و خوردن خوراکی های رنگی انجام دهید. به همین دلیل است که حداقل هر ۶ ماه یکبار ترمیم را انجام دهید تا براق و صاف شوند. برای رعایت هر چه بیشتر بهداشت روزانه حداقل 2 بار آب نمک قرقره کنید. شبح میگوید با زدن این اهرم، آنها «از حرارت سوزاننده نجات خواهند یافت»، اما به درون آب افتاده و غرق خواهند شد و این در واقع یک حقه بودهاست و او قول نداده که «جانشان را نجات دهد.» «کریستین» به التماس میافتد و به «شبح» میگوید در ازای نجات جان «رائول»، حاضر است تن به هرکاری بدهد و به ازدواج او درآید.

براکت ارتودنسی

مراقبت و تمیز کردن آنها کار بسیار ساده ای است. آنها در کشور ترکیه سوار بر بالن میشوند. کامپوزیت ها بر اثر جویدن و گاز گرفتن ساییده می شوند که باعث می شود نیاز به ترمیم داشته باشند. مراقب کامپوزیت آسیب دیده باشید و سعی کنید به هنگام جویدن یا گاز زدن به آن فشاری وارد نکید. از یک بسته یخ بر روی صورت خود برای جلوگیری از تورم و یا تغییر رنگ پوست استفاده کنید. فلوراید تراپی به عنوان یکی از اقدامات پیشگیرانه تاثیر بسیار زیادی در کاهش پوسیدگی دندان های شیری دارد. یکی از اقدامات لازم در جهت افزایش طول عمر کامپوزیت ها انجام ترمیم و پولیش کامپوزیت ها به صورت منظم و دوره ای است. همواره توصیه می شود که به محض وارد آمدن هرگونه آسیب به کامپوزیت ها به دندانپزشک مراجعه کنید اما اگر به هر دلیلی امکان مراجعه برای شما فراهم نبود یک سری اقدامات اولیه ی لازم را باید انجام دهید تا از آسیب بیشتر و ایجاد عفونت جلوگیری شود.

ن در خانه بسیار مهم است.

در طول جلسه بعدی، دندان پزشک مجددا لثهها را معاینه میکند تا میزان بهبودی پاکتهای لثه را بررسی کند. آسیب می بینند، معمولا نیازمند عمل های جراحی لثه هستند. برای بهبود آن در 42 ساعت اول بعد از جراحی از کمپرس سرد استفاده کنید. برای جلوگیری از نیاز به جراحی ، انجام مراقبت های دهان و دندان در خانه بسیار مهم است. اما باور داشته باشید که طول عمر کامپوزیت، بیشتر به مراقبت های شما از دندان و رعایت بهداشت دهان و دندان بستگی دارد.

در این روش به دلیل استفاده از تصویر برداری های سه بعدی و هزینه هایی که این تصویر برداری ها دارند، امکان بالا رفتن هزینه وجود دارد. این حلقه فلزی توسط یک ماده خاص به دندان چسبیده و محکم میشود. جرم گیری باعث می شود که جرم هایی که به دندان ها و لثه ها چسبیده اند برداشته شود و با استفاده از یک خمیر مخصوص به اسم خمیر بروساژ و یک فرچه مخصوص دندان ها را صیقلی داده و باعث می شود که رنگ دانه هایی که به سطح دندان ها چسبیده است از بین برود. در طب سنتی اعتقاد بر این است که مزاج در جنس دندان و ترکیبات بزاق شما تاثیر می گذارند، بنابراین برای جرم گیری لازم است تا مزاج ها مورد بررسی قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *