روش های سفید کردن دندان توسط دندانپزشک مانند بلیچینگ نیز می تواند در از بین بردن لکه های قهوه ای بسیار مؤثر باشد. بیماری هایی اعم از لثه، پریدگی دندان، عفونت و کیست در ریشه دندان و.. این امر به این دلیل است که ریشه مرده تیره شده و دندان را نیز تیره می کند. زمانی که عصب و پالپ یکی از دندان های شما بمیرد، به درمان کانال ریشه (عصب کشی) نیاز دارید. شوینده ی کلرهگزیدین برای درمان بیماری لثه تجویز می شود اما یکی از عوارض جانبی احتمالی آن، ایجاد لکه های قهوه ای روی دندان ها است. یکی از مهم ترین ویژگی های کامپوزیت این است که پزشک لازم نیست قالب دندان را در آزمایشگاه درست کند. اگر در طول دوره ی بهبودی یا درست بعد از آن ایمپلنت سست شود، به راحتی خارج شده و فک شما به حالتی عادی بهبود خواهد یافت. اگر پوسیدگی شدید شود، ممکن است منجر به تورم لثه شود.

انواع ایمپلنت دندان

هیپوپلازی مینا ممکن است با بهداشت دهان و دندان متوقف شود. با این وجود تمام تغییر رنگ های دندان، به درمان های سفید کننده پاسخ نمی دهند. بعضی اوقات تغییر رنگ دندان، از جمله ایجاد لکه های قهوه ای، خاکستری و زرد، می تواند ناشی از آنچه شما می خورید و می نوشید باشد. نقایص مینای دندان از جمله وجود لکه های قهوه ای روی دندان ها، در برخی موارد در اثر بیماری سلیاک ایجاد می شود. همچنین ممکن است نشانه ای نگران کننده از عدم سلامتی مانند نشانه ای از ابتلا به بیماری سلیاک باشد. اینکه لمینت روی ناخنتان چسبناک باشد و حس کنید خشک نشده امری عادیست و در واقع پس از بیرون آوردن از دستگاه باید با پد الکلی محکم روی آن بکشید تا حالت چسبناک از بین برود. مصرف داروی Glibenclamide یا Glynas که برای دیابت ملتیوس (شیرین) نوزادان استفاده می شود نیز ممکن است باعث ایجاد لکه های قهوه ای روی دندان ها شود.

مبتلایان به هیپوپلازی مینای دندان نیز ممکن است بافت ناهموار یا حفره دار روی دندان خود داشته باشند. بنابراین اگر روی دندان خود لکه های قهوه ای مشاهده می کنید و لثه های شما نیز خونریزی می کنند یا به طور مداوم احساس درد می کنید، به یک دندانپزشک مراجعه کنید. در یک درمانگاه دندانپزشکی نه تنها بیشتر تخصصهای مورد نیاز بیماران، برنامهریزی شده است؛ بلکه متخصص مربوطه در ساعتهای شب، برای ویزیت بیماران در دسترس است. پلاک های متحرک مرتب نگه داشتن دندان ها و هم چنین پس از ارتودنسی دندان برای عدم بازگشت مورد استفاده قرار می گیرد. سفیدکننده ها دائمی نیستند و باید به طور مداوم مورد استفاده قرار بگیرند تا بهترین نتیجه کسب شود. مراقبت بعد از جرمگیری دندان شامل نکاتی است که رعایت به شما کمک خواهد کرد تا نتیجه ای مطلوب از این درمان کسب کنید. در این شکل از درمان پریودنتیست یک تکهای کوچک از بافت لثه را به منظور کمک به رشد مجدد لثهها در مکانی که دچار تحلیل لثه شده است، پیوند میزند. استفاده از ایمپلنت به حفظ شکل طبیعی دندانها کمک میکند.

روی دندان ها به طور مداوم پلاک هایی مملو از باکتری شکل می گیرد. بنابراین اگر پلاک به طور مرتب از دندان شسته نشود، اسید تولید شده توسط باکتری ها، مینای دندان را تجزیه می کند. هنگامی که پلاک های ایجاد شده روی دندان مرتب تمیز نشود، می تواند سخت شده و تبدیل به جرم شود. چنانکه در قسمت اول این بحث ذکر شد جرم های تشکیل شده بر روی دندان به مرور باعث آزردگی لثه شده و خود جایگزین می شود. بافت لثه تخریب شده و از بین برود و خود جرم جایگزین بافت لثه میشود . همچنین اگر مادران در دوران بارداری از این داروها استفاده کنند، می تواند باعث ایجاد لکه روی دندان کودکان شود. از مزیت های این لیمنت می توان به مقاومت آن و از معایب آن می توان به نصب سخت آن بر روی دندان ها اشاره کرد. مهر و موم کردن دندان ها (فیشورسیلانت) ممکن است باعث جلوگیری از ساییدگی دندان ها شود اما این روش ها ممکن است دائمی یا نیمه دائمی باشد. رنگ دندان در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است ژنتیکی باشد. هیپوپلازی مینای دندان می تواند بر یک یا چند دندان تأثیر بگذارد و اغلب به صورت بافتی خشن و به رنگ های قهوه ای یا زرد دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *