برای بهره گیری از مزایای درمان ونیر کامپوزیت لازم است تا دندان های فرد توسط دندانپزشک بهدرستی ارزیابی و بررسی شوند. بعد از اینکه مواد قالب گیری روی دندان ها شکل گرفت قالب از دندان جدا و از دهان خارج می شود. بعد از این که مادهی قالبگیری شکل خود را میگیرد، پیچهای قالب باز میشوند و شکل گرفته شدهی دهان از آن خارج میشود. این درمان در دندان های زرد شده به خوبی عمل می کند و روی دندان های متمایل به قهوه ای کمتر فرد نتیجه می گیرد و بر روی لکه های خاکستری و بنفش تاثیر ندارد دندان هایی با لکه های آبی رنگ متمایل به خاکستری که در اثر تتراسایکلین به وجود آمده است دشوار بوده و بعد از 6 ماه باز به بلیچینگ شاید احتیاج داشته باشد. این روش یکی از روشهای جدید است که به تازگی و در برخی از کلینیکها در حال انجام است. همچنین برخی مواقع ممکن است پس از انجام لمینت، کامپوزیت یا روکش، دندان ها دچار جرم و تغییر رنگ شوند که در این صورت باید فورا جرم گیری دندان کامپوزیت، جرم گیری لمینت دندان و یا جرم گیری روکش دندان صورت گیرد. همچنین در برخی از موارد، ایمپلنت ممکن است کمی احساس لق شدگی در دندان ها را ایجاد کند.

استخوان لثه بعد از کشیدن دندان

با این مراجعات اگر مشکلی در دندانهای شما باشد و شما متوجه آن نشده باشید، تشخیص داده میشود و با درمان پیش از موعد آن از ایجاد شدن بیماریهای لثه و التهابات لثه و یا عفونت اطراف ایمپلنت جلوگیری میشود. معمولا عفونت های دندانی در بافت اپیتلیوم لثه یا همان بافت پوششی لثه ایجاد می شوند و در زمان جرم گیری دندان می توانند برای بیمار خطرآفرین باشند. پیشنهاد ما در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دندان به شما عزیزان این است که در حین قالب گیری در صورت احساس تهوع ناشی از مواد و فشار ترای روی لثه و انتهای دهان (قطعه پلاستیکی که مواد قالب گیری درون آن قرار می گیرد) نفس عمیق بکشید و فکر خود را نسبت به موضوع دیگر منحرف کنید. امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی بسیاری از مراکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی از ابزار دیجیتالی مثل اسکنرهای داخل دهانی برای قالب گیری آسانتر و راحت تر و کاهش روند کار استفاده می کنند. دندانپزشک زیبایی می تواند با انتخاب قالبهایی که حالت زنانهتر یا مردانهتری دارد، خط لبخند را اصلاح کند. خیر، جرم با مسواک و خمیر دندان پاک نمی شود و برای این منظور از دندانپزشکان باید کمک گرفت، ضمناً خمیر دندان هاییکه بعنوان ضد جرم معرفی شده اند، دارای مقادیر زیادی از مواد ساینده بوده و فقط رنگ و لکههای رسوب نموده بر دندان را که زنگ (Stain) نام دارد، تمیز می کنند و استفاده همیشگی از آن ها توصیه نمی گردد.

رابطه اکلوزالی دندان های ماگزیلاری و فک پایین را در هنگام بستن دندان ها (بایت) تولید می کند. مصرف الکل میتواند بر روی چسب کراون اثر بگذارد و با خالی شدن زیر کراون محیطی برای رشد میکروبها فراهم کند. زمانی که مشخص شد دندان شما چه شکلی باید داشته باشد، بعد از مدتی دندانهای مصنوعی و مخصوص خود شما به شما تحویل داده میشود و بر روی پایه ایمپلنت قرار میگیرد. به همین دلیل میزان پودر و آب به کار رفته باید با توجه به نوع مواد قالبگیری در نظر گرفته شود؛ زیرا این نسبت تاثیر زیادی بر زمان تنظیم و مقاومت مواد قالبگیری در دندانپزشکی دارد. ارتودنسی نامرئی، به جای براکت و سیمهای قوسدار، از چند ردیف کننده استفاده میکند که شبیه به یک سری محافظ دندان ورزشی نازک هستند. نباید دندان قروچه کنید و اگر این عادت را دارید و یا در شب و هنگام خواب دندان قروچه میکنید باید از نایت گارد (محافظ های شبانه) استفاده کنید. حتی ممکن است بتوانید به سرکار بروید یا فعالیت های نرمال خود را انجام دهید.اگر دچار بی هوشی عمومی شدید و یا هنوز احساس خواب آلودگی می کنید، به کسی نیاز خواهید داشت که شما را به خانه برساند.

ن تفاوتهای کلی باهم دارند.

دهان شما به اندازه کافی بزرگ نیست:فک هیچ جایی برای یک مجموعه آسیاب اضافی ندارد. قالب گیری دندان و دهان و فک با اهداف مختلفی انجام می شود. قالب گیری در یک جلسه و مدت زمان کوتاهی انجام می شود بنابراین تایم خیلی طولانی در این وضعیت قرار ندارید. قالب دنتال استون: دنتال استون قالبی می باشد که نسبت به مدل گچی از مقاومت بیشتری برخوردار بوده و برای ساخت و طراحی کست و یا ساخت ترای اختصاصی مورد استفاده قرار می گیرد. مواد ترمیمی دندانپزشکی به دودسته کلی کامپوزیتها وآمالگام تقسیمبندی میشوند.این دو دسته از مواد در نوع استفاده وتراش وانتخاب دندان تفاوتهای کلی باهم دارند. گریدهای آلومینای کلسینه شده عمدتاً براساس میزان اکسید سدیم به سه گروه: دارای اکسید سدیم معمولی، دارای اکسید سدیم متوسط و دارای اکسید سدیم کم تقسیمبندی میشوند. ولی همیشه به مهمترین معیارهایی که برای انتخاب یک دندانپزشک خوب باید توجه کنیم را مد نظر خود نگه دارید و به اطافیانتان هم گوشزد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *