برای انجام ارتودنسی به صورت قسطی، لازم است که شما ابتدا با دندانپزشک خود صحبت کنید و از او بخواهید که مبلغ ارتودنسی شما را در دفعات مختلفی از شما بگیرد. به عنوان یک دکتر دندانپزشک حرفه­ای، متخصصین ارتودنسی اقدامات متنوعی را برای درمان بیمارانشان انجام می­دهند. اینله و انله دندان برای ترمیم دندان پوسیده بکار برده میشوند و در لابراتوراهای دندانپزشکی ساخته میشوند. به طور کلی قیمت جرمگیری دندان و بروساژ، مطابق با تعرفه های اعلام شده توسط وزارت بهداشت در بخش دولتی و آزاد لحاظ می شود و مقدار ثابتی است. انبرهایی که یک متخصص ارتودنسی از آن­ها استفاده می­کند، ممکن است ترسناک به نظر برسند، اما در واقع بخش ضروری از یک فرایند به شمار می­آیند. اگر جراحی به عنوان بخشی از درمان مورد استفاده قرار گیرد، متخصص ارتودنسی ممکن است با یک جراح دهان یا فک و صورت نیز مشورت کند. چنانچه قصد دارید تا در تهران درمان ارتودنسی خود را شروع کنید می توانید بعد از دریافت نوبت رایگان و مشاوره تخصصی با هزینه مناسب در تاج دنتال تحت درمان قرار بگیرید. فرض کنید شما یا فرزندتان با مشکل فاصله بین دندان ها روبرو هستید. در بین این ناهنجاری های مواردی هستند که اصولا چندان جدی تلقی نمی شوند و درمان آن ها چندان هزینه نخواهد داشت.

کلینیک دندانپزشکی مدرن

مخلوط سیلان (Si3N4) و آمونیاک به صورت گاز در معرض نور پیوسته ساطع شده از لیزر CO2 قرار میگیرد. یعنی به جای اینکه سیم ارتودنسی با کش به براکت ها متصل شود با کمک خود براکت اتصال صورت میگیرد. در این روش درمان دستگاه ها توسط خود شما روی دندان ها قرار میگیرد و در حین مسواک زدن یا خوردن و آشامیدن برداشته می شوند. اگر درمان شما با کمک دستگاه هایی انجام شود که قابلیت جابجایی داشته باشند گفته می شود شما ارتودنسی متحرک انجام داده اید. این روش به خلاصی از طعم مواد قالب گیری کمک می کند. ابتدا خارج کردن محتویات کانال ریشه و تمیز کردن آنها، سپس شکل دادن کانالهای ریشه به نحوی که مواد دارویی شستشو دهنده تا انتهای کانالها برسد و در آخر پرکردن کانالهای ریشه طوری که کاملاً بسته شوند و امکان عبور میکروبها و محصولاتشان از مسیر آنها کاهش یابد، اتفاق میفتد. پیوند ها: در صورتی که نیاز به پیوند مغز استخوان باشد، در حال حاضر اغلب از مواد استخوانی آماده چه طبیعی و چه مصنوعی استفاده می شود به همین دلیل از بدن خود بیمار کمتر استفاده شده و در نتیجه آسیب کمتری به بیماران وارد می شود.

طول دوره درمان با دیمون نسبتا کمتر است و نیاز به جلسات منظم کمتری دارد. اگر این فاصله برای مثال 2 میلی متر باشد هزینه درمان کم خواهد بود اما اگر فاصله به 3 میلی متر برسد به دلیل افزایش دوره درمان، قیمت ارتودنسی دندان برای بستن فاصله افزایش خواهد یافت. این نمونه دارای جنسی سخت و محکم هستند و از بهترین نمونه ها برای داشتن یک دندان سفید و جذاب می باشند. هزینه حدودی ارتودنسی لینگوال از 15 میلیون تومان به ازای فک بالا یا پایین (یک فک) است. گاهی اوقات حتی یک مراجعه ساده در سنین پایین مانع از بروز مشکل و صرف هزینه ارتودنسی در آینده خواهد شد. مثلاً اغلب اوقات هزینه درمان کودکان کمتر از بزرگسالان است یکی به این خاطر که کودکان در حال رشد هستند و هنوز به حداکثر رشد استخوانی و دندانی نرسیده اند و به راحتی می توان اقدام به هدایت رشد فک یا دندان آن ها کرد.

گستردگی بازه قیمت ارتودنسی دندان در وهله اول به این دلیل است که روش های درمان متنوع هستند و هزینه درمان با هر روش نیز متغییر است. هزینه هر کدام از روش های نامبرده در بخش قبلی درج شده اما به صورت بازه ای 10 تا 30 میلیون تومان است. ↑ «فایل ویدئویی جویندگان شادی بخش سه – BBC Persian». ما در بخش قبل اشاره کردیم که هزینه ارتودنسی نامرئی کمتر از سایر روش ها است. بنابراین این یه مورد میتونه بالا بودن هزینه ارتودنسی دندان رو توجیه کنه. یه نکته منفی یا بهتره بگیم یکی از عوارض روکش دندان تمام فلزی اینه که باعث حساسیت آلرژیک در بعضی افراد میشه. در ادامه با اسم تجهیزات دندانپزشکی نیز آشنا خواهیم شد. متخصصین ارتودنسی دندان­ها و لثه­های بیمار را نیز از جهت بهداشت و سلامت عمومی بررسی می­کنند تا اطمینان یابند که وجود تجهیزات ارتودنسی اثر منفی نداشته باشد. مهم ترین دستگاه های نامرئی براکت های سرامیکی، دیمون شفاف، پلاک های متحرک ارتودنسی و لینگوال هستند. این روش دقیقا مشابه با ارتودنسی فلزی معمولی است با این تفاوت که براکت ها و سیم به پشت دندان ها متصل می شوند. شاید برایتان جای سوال باشد و عجیب باشد که محل شروع درمان چطور روی هزینه ارتودنسی تاثیر خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *