در روش بلیچینگ خانگی در ملاقات اول دندانپزشک شما قالب دندان شما را میگیرد و برای شما یک قالب شفاف میسازد. هدف اصلی از سفید کردن دندان ها این نیست که به روشن ترین درجه برسیم، بلکه دندان هایتان را باید تا درجه ای روشن کنید که با رنگ چهره شما هماهنگی داشته باشد. بلیچینگ باعث سفید و روشن تر شدن دندان ها به اندازه 2-3-4 درجه می شود. دندان پزشک به شما کمک خواهد کرد رنگ دندان تان را قبل و بعد از درمان، با مقایسه با نمونه رنگ اصلی تعیین کنید و متوجه شوید سفید کردن دندان ها، چند درجه دندان هایتان را روشن تر کرده. بد نیست بدانید که همه دندانهای شما یک رنگ نیستند. اما لزوماً قرار نیست به خاطر هر مشکلی (در نظم و موقعیت دندانها) حتما درمان را شروع کنیم. در این کلینیک جرم گیری و جرم گیری عمیق دندانها معمولا در دوتا چهار جلسه انجام می گیرد. این اشعه باعث فعال شدن زیاد ژل بلیچینگ و تاثیر سریع آن می شود بطوری که در یک جلسه حدودا یک ساعته ، درمان بلیچینگ با موفقیت به اتمام می رسد.

کیست دندان چیست

دندانپزشک ابتدا با ژل مخصوص محافظ لثه ، تمام لثه اطراف دندانهای جلو را به منظور محافظت می پوشاند. ۳- ولی مطمئن ترین و موثرترین روش بلیچینگ ، بلیچینگ در مطب (آفیس بلیچینگ) بــا استفاده از دستگاه اشعه مخصوص بلیچینگ ، با مراقبت و حفاظت دقیق دندانپزشک می باشد. سپس ژل مخصوص بلیچینگ که ژل پراکسید هیدروژن 37 درصد می باشد با دقت روی سطوح بیرونی دندان های جلو گذاشته می شود و بعد از آن با دستگاه مخصوص بلیچینگ که تولید اشعه با فرکانس بالا و آبی رنگی می کند ، به ژل گذاشته شده روی دندان ها اشعه تابانده می شود. در واقع ایمپلنت یکی از جراحی های نوین و البته از نظر قیمت در گروه دندان پزشکی و جراحی دهان کمی بالا می باشد . ارتودنسی دندان، درمانی طولانی مدت و البته پر هزینه است. البته میزان سفید شدن دندان ها بسته به جنس دندانها و نوع بدرنگی دندانها در افراد مختلف متفاوت است و در بعضی از بدرنگی ها تاثیر بسیار زیاد و شگرف می گذارد. بسته به نوع ماده مصرفی، دندانپزشک شما توصیههای لازم را انجام میدهد. A (قهوه ای مایل به سرخی)، B(زرد مایل به سرخی)، C(خاکستری) و D (خاکستری مایل به سرخی) که در هر یک از این چهار گروه، 4 یا 5 نوع تیرگی و روشنی وجود دارد.

اگر برطرف کردن پلاک دندان برای فرد حائز اهمیت نباشد، این لایه کم کم در نوع انباشته شده و ضخیم تری تجلی خواهد یافت. از ابزار اسکیلر برای پاک کردن جرم و پلاکها در حجم وسیع استفاده میشود، بسیاری از بیماران به جرمگیری دندانی احتیاج داشته باشند، پزشک معالج به وسیله این ابزار جرم و پلاک باقیمانده روی دندانها را به خوبی پاک میکند. آنها به راحتی پلاک دندان را جذب می کنند و در اغلب اوقات تمیز کردن دندان ها را با مشکل مواجه می کنند. به این راحتی می توان دندان عقل را شناسایی کرد اما برای بررسی وضعیت قرار گرفتن و سلامت آن نیاز به عکسبرداری و معاینه دندانپزشک است. در روش درمانی بریج دندانهای کناری تراش داده شده سپس دندانهای مصنوعی به روکشهای دندانهای کناری متصل شده که یکی از معایب این روش درمانی تراش دندانهای کناری است. تغییرات استخوان و بافت باید در برنامه درمانی دندانپزشک قرار بگیرد تا دندانپزشک بتواند ایمپلنت را انجام دهد. حفظ نتایج درمانی به این مساله بستگی دارد که شما پس از سفید کردن دندان هایتان، چقدر توصیه های ایمنی را رعایت کنید. این به معنی این است که شما باید به صورت منظم در طول دو یا چهار هفته هر بار 30 دقیقه تا یک ساعت برای این کار وقت بگذارید.

دندانپزشکی ارزان

۲- روش دیگر بلیچینگ ، بلیچینگ در مطب (Office Bleaching) می باشد که توسط دندانپزشک در مطب انجام می گردد و بسیار موثرتر است چون ژل مخصوص بلیچینگ، با غلظت خیلی بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد. دندانپزشک، قالب مخصوص را برای بیمار تهیه کرده و همراه با ژل مخصوص بلیچینگ با غلظت خیلی کم ، به بیمار تحویل می دهد تا در منزل استفاده کند. پس همراه ما باشید تا به صورت تخصصی به سوال، لمینت زیباتر است یا کامپوزیت پاسخ دهیم. روند درمان این روش مشابه روکش لمینت است ، اما در این مورد از لامینت دندان برای درمان زیبایی استفاده نمی شود ، بلکه خود رزین برای تغییر شکل دندان ها و رسیدن به شکل دلخواه استفاده می شود. در بعضی از تبلیغات میبینیم که بیش از اندازه روی سفید کردن دندانها با لیزر تاکید میشود ولی واقعیت این است که لیزر شاهکار نمیکند. بد رنگی وتیره بودن دندانها در اثر عوامل گوناگونی بوجود می اید .بطور کلی بد رنگی ها می توانند منشأ خارجی یا داخلی داشته باشند . برای استخراج دندان، دندانپزشک شما از انبرک یا همان Forceps استفاده میکند. دفعات بعدی را باید شما در خانه انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *