این روش بسیار وقت گیر بوده و کاملاً به هنر و تکنیک دندانپزشک بستگی دارد. انتخاب هر یک از این روش ها بستگی به نظر متخصص ارتودنسی مربوطه خواهد داشت تا بهترین نتیجه را برای ناهنجاری بیمار به دست آورد. ونیرهای مستقیم را در یک جلسه با ترکیب کردن کامپوزیت ونیر می توان استفاده کرد. با این حال نصب ونیر کامپوزیت، کمتر نیازمند تراشیدن دندان طبیعی است و این به این معناست که ونیر کامپوزیت برخلاف لمینت، روندی برگشت پذیر دارد و می توان بعد ها آن را از روی دندان طبیعی برداشت. به مرور زمان با خوردن برخی خوراکی ها بر روی دندان ها ایجاد جرم می شود که باید دندان ها جرم گیری شوند زیرا به صورت لایه ی زرد رنگ تشکیل می شوند و اصلا ظاهر خوبی در هنگام لبخند زدن نداشته و شما می توانید در منزل هم جرم گیری دندان انجام دهید و جرم ها را نابود کنید. این موضوع که کامپوزیت دندان به دندان میچسبد به معنی آن است که در زمان پرکردن دندان با این روش نیازی به از بین بردن قسمتهای سالم دندان نیست. کامپوزیت دندان به صورت شیمیایی به ساختار دندان متصل میشود.

عکس دندان مصنوعی

انسان دیگر در فضای زندگی خود برده و ابزار

نخواهد بود و خود را به معمار سرنوشتش تبدیل میکند. این رنگ بسیار مقاومت و ثبات خوبی دارد اما سفیدی و درخشندگی آن بسیار زیاد است و افرادی که به دنبال رنگی ملایم تر اما سفید هستند باید بدانند این رنگ، گزینه مناسبی برای آن ها نخواهد بود. مهمترین امتیاز استفاده از کامپوزیت دندان به دلیل رنگ آن است. 1. مسواک نزدن دندان های روکش شده موجب می شود که بر روی دندان جرم هایی با مقاومت ایجاد شود. یکی از راه های درمان زیبایی برای داشتن لبخندی زیبا لمینت کردن کل دندان هایی که در هنگام حرف زدن و لبخند زدن نمایان هستند تا بتوان دندان های یک رنگ و یک شکل را در ردیف هم با فاصله ی مناسب قرار داد که این دندان ها شامل شش دندان جلویی و چهار دندان از هر فک بالا و پایینی بوده که جزو دندان های آسیابی است.

اشتباه شماره 1 زیبایی دندان، به علاوه 7 بیشتر درس

لازم به ذکر است که هزینه ایمپلنت با توجه به دندان مورد نظر متفاوت است. لازم به ذکر است که هزینه عصب کشی و پرکردن دندان در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است. این درمان زمانی کاربرد دارد که رنگ دندان ها تغییر کرده باشد یا بیماری هایی از قبیل دیاسیتی، هیپوپلازی دندان های دچار تغییر رنگ تتراسایکلین یا تغییر رنگ خاکستری – آبی، لکه های سفید رنگ و موضعی white spot داشته باشید. یکی از روش هایی که برای زیباسازی دندان های کودکان می توان استفاده کرد ارتودنسی متحرک کودکان است. روش های درمان و زیبایی دندان با کامپوزیت و لمینت دندان دائمی نیستند و به این صورت هم نیست که زمان مشخص شود که مثلا 20 سال عمر می کنند، بلکه این درمان ها پس از انجام هم نیازمند مراقبت هستند. در این میان هم در زمان و هم در هزینه (به علت کسر دستمزد لابراتوار) صرفه جویی خواهد شد.

در حالی که لمینت دندان خرگوشی که یکی از مشکلات دندان است را نیز به سادگی پوشش می دهد. دندان ها بصورت تک تک و مرحله به مرحله باید ونیر گردد. اینکه کامپوزیت از خواص مکانیکی خوبی برخوردار باشند باید استحکام پیوندی نیرومند بین ماتریکس رزینی عالی و پر کننده غیر عادی آن موجود باشد این پیوند از طریق پوشش ذرات پرکننده با یک عامل سیلان کوپلینگ حاصل میگردد، این امر نه تنها استخوان کامپوزیت را فزونی می بخشد بلکه موجب کاهش حلالیت و جذب آب آن نیز میشود. در واقع نام خمیر دندان های سفید کننده صرفا یک نام تجاری بوده که در عمل قابلیت از بین بردن جرم را نداشته و تنها شیوه ی جرم زدائی از دندان همان روش های است که در بخش قبل توضیح داده شد. و دندان پزشک با حرکت دادن و خالی کردن کناره های دندان، به راحتی ریشه دندان را لق میکند. گاهی تعرفه ها با توجه به تجهیزات می تواند تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *