علت بوی بد روکش دندان، میتواند متفاوت باشد. اما با وجود این، «تمدن» میتواند یک کلمه خیلی با معانی عمیق و پیچیده باشد. البته این هزینه ها مربوط به قیمت ارتودنسی نمی باشند، اما قاعدتا پرداخت این هزینه ها قبل از درمان نیز برای بیمار وجود خواهد داشت. این موارد شامل رعایت درست بهداشت دهان و دندان، داشتن رژیم غذایی متناسب، همکاری شما با متخصص ارتودنسی و .. می شود. شما باید در تمام دوره درمانی توصیه ها و نکات بیان شده توسط ارتودنتیست خود را رعایت کنید. جرم گیری صرفا برای زیبایی نیست بلکه یک نوع درمان است و برای رعایت بهداشت دهان و دندان مناسب است. 2. آیا تعرفه جرمگیری دندان برای کودکان و بزرگسالان تفاوت دارد؟ تنها نکته ای که در این جا وجود دارد، این است که با اتمام رشد استخوان فک، بزرگسالان دیگر نمی توانند ناهماهنگی فکی خود را درمان کنند. ارتودنسی در سنین پایین تر بسیار راحت تر و سریع تر انجام خواهد شد، زیرا رشد استخوان فک کودکان این امکان را می دهد که دستگاه های ارتودنسی قابلیت جا به جایی موقعیت فکین و دندان ها را داشته باشند. به طور کلی تا هر سنی که افراد دارای لثه ها و استخوان های سلامت هستند، می توانند برای جا به جایی و مرتب کردن دندان های خود از ارتودنسی استفاده داشته باشند.

تکامل مطب دندانپزشکی

برای دریافت اطلاعات بیشتر بهتر است تا با بیمه تکمیلی و مطب دندانپزشکی خود هماهنگی های لازم را داشته باشید. به همین دلیل با وجود اینکه بیمه های پایه در اکثر موارد پرداختی در رابطه با ارتودنسی ندارند، اما اکثر بیمه های تکمیلی تعرفه ای را بابت این درمان به بیمه شدگان خود پرداخت می کنند. البته نوع و میزان ناهنجاری می تواند این مدت زمان را تحت تاثیر قرار دهد. مدت زمان ارتودنسی یکی از مسائل مهمی است که حتما ذهنتان را درگیر کرده است. یکی از ایرادات لمینت های کامپوزیتی تغییر رنگ حتمی آنهاست که البته با انجام مراقبت های دوره ای و پولیش هر ۶ ماه یکبار مشکلات کمتر می شود و مجددا به رنگ اولیه خود برمیگردد ، از طرفی لمینت های کامپوزیتی نسبت به لمینت های سرامیکی از مقاومت به مراتب کمتری برخوردارند وشکننده تر هستند اما از لحاظ ظاهری ، شما را به مطلوبیت لازم خواهند رساند که البته نیاز به نگهداری و مراقبت های دوره ای دارند. این روش از قدیمی ترین روش های ارتودنسی است که البته امروزه همچنان جزء رایج ترین ها می باشد.

این مجددا به فرایند آسیب رسانی به دندان و لثه ها متصل است. به نحوی که علاوه بر زیبایی ظاهری دندان ها، این درمان بدون آسیب به دندان های سالم و حتی استخوان فک قابل انجام است. باید بدانید که این درمان طولانی مدت می باشد و فاکتور های متعددی موجب تغییر آن می شوند. برای اینکه بدانید آیا اصلا به این روش نیاز دارید یا خیر باید به دندانپزشکی مراجعه کنید و ابتدا مورد معاینه قرار بگیرید. این درمان روش های متنوعی را مورد استفاده قرار می دهد که هر کدام دستگاه ها و ابزار های خاص خود را دارند. از دستگاه های ارتودنسی خود به درستی نگهداری کنید. ● به آرامی مسواک بزنید، سعی کنید زاویه مسواک روی دندان حدود 45 درجه باشد و قسمتی از مسواک را روی لثه خود بکشید. همچنین اگر بزرگسالی نیاز به درمان ناهنجاری فک داشته باشد، باید از جراحی ارتوگنایتیک (جراحی فک) در کنار ارتودنسی استفاده شود که دوره درمانی طولانی خواهد داشت.

فرایند لمینت کردن برگشت پذیر نیست بنابراین باید با توجه بیشتری تصمیم بگیرید. بصورت کلی شما مراجعه کننده محترم باید از این موضوع مطلع باشید که هزینه ارتودنسی لینگوال نسبت به ارتودنسی ثابت بیشتر است. جنس بسیار مقاوم این نوع براکت ها سبب می شود تا در برابر آسیب دیدگی از خود مقاومت بسیار بالایی نشان دهند. بسیاری از افراد در صورت عدم درمان دندان های خود با خطرات و مشکلات بسیار زیادی در آینده رو به رو می شوند. فلزات به صورت ورق یکی از اشکال اساسی مورد استفاده در کاربردهای صنعتی هستند. نقش اساسی لامینت دندان اصلاح طرح لبخند است، لبخند های ماندگار و زیبایی دندان از دیگر مزیتهای لمینت ثابت دندان است. تصحیح ظاهر دندانهایی با تغییر رنگ یا تغییر شکل زیاد که اصلاح ظاهر آنها با استفاده از کامپوزیت ونیر ممکن نیست. این در واقع پروتزی است که به طور کامل روی قوس فکی شما قرار گرفته و دیگر تکان نمی خورد یا نمیلغزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *