تشخیص تحلیل لثه و سایر بیماریهای پریودنتال توسط دندانپزشک صورت میگیرد. پاکتهایی که کنار دندان ایجاد میشوند، باکتریها را به خود جذب کرده و موجب بیماریهای مختلف لثه میشوند. بسیاری از عادات ناسالم میتوانند ریسک بیماریهای لثه را نیز افزایش دهند. روغن نارگیل دارای خواص ضد میکروبی بوده و برای محافظت و تمیز کردن لثهها نیز بسیار عالی است. از همین رو سلامت این عضو برای حفظ دندان های فرد از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و باید به آن توجه ویژه شود. اما در اکثر موارد بخشی از مینای دندان برداشته میشود تا امکان نصب ونیر یا روکش روی دندان فراهم شود. استفادهی مکرر از این محصولات به مرور زمان موجب فرسایش مینای دندان میشود و حساسیت دندان را مخصوصا هنگام خوردن مایعات گرم و سرد یا غذاهای اسیدی بیشتر میکند. برای مثال داشتن دندان های نا مرتب موجب می شود که شخص اعتماد به نفس خود را از دست داده و لبخند خود را پنهان نماید. این بیماری سبب می شود تا دندان به سرما و گرما حساس شود. گاهی برای انجام ارتودنسی نیاز به کشیدن دندان اضافه در دهان می باشد که این کار باید با تایید دندانپزشک شما انجام گیرد.

9 راز درباره دندان کشیدن که هنوز از شما پنهان می‌کنند

بهترین برند های کامپوزیت، برند های ژاپنی به نام های Gradia DIrect ، Geanial و kuraray و برند های آمریکایی به نام های Bisco ، 3M و Cosmedent، همچنین برند های سوئیسی مثل سارمکو از برند های خوب جهت کامپوزیت دندان می باشند. در این روش از مواد اکسید کننده مثل پراکسید هیدروژن برای روشنتر کردن دندان استفاده میشود. علاوه بر آن همیشه سعی کنید که پول کافی برای عملهای دندانپزشکی و قیمت سیم کشی دندان پسانداز کنید. جوششیرین مادهای زبر است، مانند کاغذ سمباده، بنابراین حتما مقدار کافی هیدروژن پروکسید با آن ترکیب کنید تا به مینای دندانهایتان آسیب نزند. دندانپزشک شما تصمیم خواهد گرفت که کدام روش میتواند لبخند شما را بهبود بخشد، گاهی اوقات دو روش را ترکیب میکند، و از اشعه ایکس برای تعیین اینکه آیا استخوان کافی برای محافظت از دندانها دارید، استفاده میکند. بر طبق مطالعات انجمن دندانپزشکی امریکا (ADA)، یکبار نخ دندان کشیدن در طول روز برای سلامت دندان ها و لثه ها

ضروری است و به همچنین میتواند پلاک ها و باقیمانده ی غذاهای بین دندان ها که منجر به ایجاد پلاک میشوند را نیز از بین ببرد. در اثر تحلیل و عقب رفتن لثه ها، ریشه دندان ها قابل مشاهده می شوند.

تراش دندان برای روکش

اما چه عواملی باعث ایجاد عقب نشینی و تحلیل رفتن لثه میشود؟ بعد از تراشیدن مینا، دندانپزشک قالب یا مدلی از دندان شما ایجاد می کند و آن را به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال میکند تا لمینت سفارشی شما ساخته شود. یکی از پرهزینه ترین و در عین حال بهترین راز های داشتن لبخند زیبا، ایمپلنت دندان و یا به عبارت دیگر کاشت دندان به جای دندان های افتاده می باشد. یکی از این روش ها تکنیک بدون تراش و بدون دستکاری دندان است که برای محصولات لومینیزر قابل انجام می باشد. اینکه سطح لثه دندان­های لترال نیز مشابه با دندان­های سانترال و کانین باشد، قابل قبول است اما برای آنکه حالت طبیعی لبخند حفظ شود معمولاً درجاتی از ناهماهنگی در سطح لثه سرویکال دندان­های لترال اعمال می­ شود. دندانپزشک با استفاده از یک راهنمای رنگ دندان، رنگ رزین کامپوزیت متناسب با رنگ دندان های طبیعی را انتخاب می کند. روش هایی که برای داشتن دندان های زیبا می توان استفاده نمود شامل بلیچینگ، لمینت، ارتودنسی و … عقب نشینی لثه یا بالارفتن جزئی آن را می توان به راحتی و با کمک پروسه جرم گیری دندان درمان و برطرف کرد. به طور کلی دندانپزشک شما می تواند بهترین نوع جراحی یا روش درمانی را متناسب با نیازهای فردی شما تعیین نماید.

در مطب برای جلوگیری از تماس پراکسیدهیدروژن با لثه، از ژل های محافظ مخصوص استفاده میکنند. به منظور فهم بیماری زایی، تشخیص و درمان تحلیل لثه، دانش کامل در مورد ساختار و کارکرد بافت های لثه ضروری است. باکتری­ها شروع به افزایش می­کنند و در کنار بافت لثه پلاکهایی تشکیل می­دهند که باعث التهاب در دهان می­شود. به همین جهت لازم است که نسبتهای دندانهای سانترال از نظر اصول زیبایی و ریاضی کاملاً درست باشد. در این بین، فیلتروم لب یکی از درست ترین لندمارک­های آناتومی است. برخی افراد هنگام خندیدن و یا صحبت کردن، لثه هایشان مشخص می شود که به دلیل کوتاه بودن دندان ها این اتفاق رخ می دهد. همان طور که می دانید لمینت ها پوسته هایی هستند که از نظر رنگ و شکل شباهت زیادی به دندان های طبیعی دارند. با استفاده از جرم گیری پلاک ها و رنگها از روی دندان برداشته شده که برای زیبایی بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *