یکی از کار هایی که یک دندانپزشک زیبایی باید به خوبی از پس آن بر بیاید، عمل بلیچینگ می باشد.این روش در واقع یکی از روشهای بسیار خوب و کم هزینه برای سفید کردن دندان ها است. ولی تفاوت هایی نیز دارند که این دو روش را کاملا متمایز از هم میکند. تفاوت بلیچینگ و جرم گیری دندان در همین جا مشخص می شود. برای درک بهترتفاوت بلیچینگ و جرم گیری دندان در ابتدا بهتر است که عملکرد هر کدام را به طور جداگانه بدانید.جرم گیری دندان روشی است که هدف از آن پاکسازی دندان از جرم ها و پلاک هایی است که انباشته شده و به وسیله مسواک پاک نمی شوند. در صورتی که فکر می کنید این مطلب می تواند برای شما مفید باشد، با ما تا پایان همراه باشید. کامپوزیت دندان این روزها کاربردهای زیادی در دندانپزشکی (مخصوصاً در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی) دارد. فعال شدن اکسیژن موجود در مادهی بلبچینگ دندان باعث از بین رفتن رنگهای نفوذ کرده به دندان میشود و سفیدی و زیبایی را به دندان های شما هدیه می دهد. یک ایمپلنت از چه بخشهایی تشکیل میشود؟ بلیچینگ دندان با جرم گیری دندان چه تفاوتی دارد؟ قالب گیری ایمپلنت به دو روش انجام می شود که هر یک از این روش ها مراحل مختص خود را داشته است و دندانپزشک معالج و متخصص ایمپلنت بایستی به هر دو این روش ها آگاهی لازم را داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن اقدام به درمان بیمار خود داشته باشد.

دندان پزشکی اقساطی

در طی این فرآیند، یک قالب از دندان های شخص بیمار ساخته شده و بر پایه آن یک شیلد طراحی و به مواد سفید کننده آغشته می شود و بیمار با قرار دادن آن روی دندان ها به مرور می تواند لبخند سفید تر و زیباتری داشته باشد. گروهی دیگر فرهنگ را در نقطهٔ مقابل تمدن قرار میدهد. کسانی که تنها در پی سفید تر شدن دندان ها به دنبال راه حل هستند بلیچینگ را می توانند به عنوان یک گزینه موثر در نظر بگیرند. در این خصوص باید بگوییم که خیر البته که نور ابی مستقیما به چشم بیمار تابانده نخواهند شد و در این حالت نیز دندانپزشک به بیمار، عینک مخصوصی میدهد که بر روی چشمم قرار دهد. در این جلسات روند پیشرفت درمان بیمار بررسی شده و حرکات دندانی تنظیم میگردد.در طول هر جلسه، متخصص ارتودنسی نیروی لازم برای حرکت دندانها را مجددا تنظیم میکند. بیمار باید حداقل به مدت دو هفته از آنها استفاده نماید. در روش منزل باید چیزی به حدود حداقل یک هفته هر شب از ماده بلیچ مورد نظر استفاده شود. بلیچینگ یک روش مکانیکی و شیمیایی ایت و بدین صورت می باشد که یک ماده ای سفید کننده یا همان ماده بلیچ به داخل دندان فرد نفوذ کرده و رنگ دندان شخص را روشنتر از رنگ واقعی آن میکند و دندان هایی که که در اثر عوامل مختلف زرد شده اند را روشن تر می کند.

انواع روکش دندان

و دندان هایی که که در اثر عوامل مختلف زرد شده اند را روشن تر می کند. بنابراین پیش از شروع کار، والدین باید به فرزندشان توضیح بدهند که گرفتن قالب فرایندی بسیار ساده است و دلیلی برای نگرانی نمی باشد . توریسم پزشکی هند بسیار در جهان شهرت دارد، عمده دلیل جذب شدن توریستها به هند، ارزان بودن خدمات به نسبت سایر کشورهاست. یکی از ترس های عمده ی بیمارانی که این درمان را انجام می دهند استرس از کنده شدنش باشد. عوارضی نظیر پوسیده شدن دندانهای زیرین، بروز بیماریهای پریودنتال، تورم لثه، عفونتهای لثه، تحلیل بافت لثه و لق شدن دندان که همگی میتوانند مشکلات زیادی را برای افراد بوجود بیاورند. یکی از معایب اصلی HA این است که باید با مواد دیگری مانند پوسته صُلبیهای (اسکلرا)، پلی اتیلن ترفتالات یا مش ویکریل پوشانده شود که موجب ایجاد یک رابط بافت کاشت ناخوشایند است که میتواند منجر به مشکلات فنی در کاشت و فرسایش بعدی شود؛ زیرا بخیه مستقیم برای اتصال ماهیچه امکانپذیر نیست. دندان مصنوعی تکه ای از جنس دندان مصنوعی کامل است و کارایی تقریبا مشابه به همان دندان را دارد با این تفاوت که این دندان را موقعی می سازند که قسمتی از دندان های فرد از دست رفته باشد و هنوز هم در فک بالا یا فک پایین دندان هایی مانده باشد، تنها فرد می خواهد فاصله خالی شده بین این دندان ها را با استفاده از دندان مصنوعی پر کند و زیبایی لبخندش را دوباره به دست آورد.

تفاوت بلیچینگ دندان با جرم گیری در نوع عملکرد آن ها است. مواد قالب گیری الاستیک، پلیمرهای لاستیکی هستند که به طور شیمیایی دارای پیوند متقاطع ( cross – link ) می باشند. این مطلب قطعا می تواند به افرادی که قصد انجام بلیچینگ را دارند؛ بسیار کمک کند. این دستگاه هم صدای سایش گوشخراشی تولید میکند که ممکن است برای شما ترسناک باشد. شما بعد از عمل سینوس لیفت ممکن است دارای درد باشید که طبیعی است و می توانید از مسکن های بدون نسخه استفاده کنید. دندان های های عقل به دلیل نداشتن یک شکل طبیعی مشخص مانند بسیاری از دندان های دیگر و قرار گرفتن در انتهای فکین و تمیز نشدن ان ها هنگام مسواک زدن بسیار آسیب پذیر بوده و معمولا زودتر از سایر دندان ها پوسیده میشوند و باید بهکشیدن دندان عقل ممجر شوند. در نتیجه اعتماد به نفستان در هنگام صحبت کردن و لبخند زدن افزایش پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *