عملکرد صحیح ایمپلنت های یکروزه به تخصص و مهارت دندانپزشک بستگی

دارد و اگر از متخصص حاذق و با تجربه کمک بگیرید می توانید مطمئن باشید که دندان کاشت شده برای شما کاملا کارایی لازم را خواهد داشت و حتی می توان اذعان کرد که در صورت عملکرد درست و مجرب و ماهر بودن دندانپزشک این روش از روش های سنتی ایمپلنت نیز موفقیت بیشتری خواهد داشت. مینی ایمپلنت ها اگر به درستی و طبق استاندارد کاشته شوند، عمر و موفقیت بالایی دارند. این روش معایب چندانی ندارد فقط گزارش هایی شده که ممکن است به میزان کمی حدود 10 درصد شانس انجام موفقیت آمیز ایمپلنت دائم را کاهش دهد و همچنین معمولا برای کسانی انجام می شود که شرایط ایده آل استخوانی داشته باشند. جنس ایمپلنت فوری تیتانیوم و یا مشتقات آن است و به شکل پایه دندان درون فک جاگذاری می شود. روکش های پی اف ام (روکش pfm ) ، روکش هایی از جنس فلزی و چینی هستند. ایمپلنت فوری از جنس پلاستیکی و بسیار سبک می باشد و معمولا از سطح دندان های دیگر و سطح جونده کمی کوتاه تر ساخته می شود تا به آن فشار کمتری هنگام جویدن غذاها وارد شود و تیتانیوم ایمپلنت کاملا جوش بخورد و بعد از آن ایمپلنت نهایی به روی آن نصب گردد.

کیست دندان چیست

در ویدئو زیر مراحل انجام روکش دندان به شما نمایش داده میشود. دلیل این محبوبیت قیمت مناسب تر به نسبت ایمپلنت های اروپایی و امریکایی می باشد.در کره برند های متفاوتی وجود دارد که همه آنها از کیفیت خوبی برخوردار نمی باشند.قصد داریم تا ایمپلنت های کره ای با کیفیت بالا را در زیر این قسمت به شما معرفی کنیم. به این ترتیب، روکش دندان و یا دندان مصنوعی را در جای خود ثابت نگه می دارد. قسمت چینی روکش پی اف ام ، به دلیل رنگ و شفافیت شبیه به دندان ، بخش زیبایی آن را بر عهده می گیرند. با این تفاسیر، چون کامپوزیت همرنگ دندان است و از نظر زیبایی بسیار مشابه دندان های خودمان است، اگر دندان های که در طرح لبخند قرار دارند دچار پوسیدگی و آسیب شده باشند، آن ها را با ماده کامپوزیت دندان ترمیم و پر می کنیم. برای کاشت ایمپلنت به یک شکاف نیاز است که در این روش سعی می شود کمترین شکاف ایجاد شود به حدی که دیگر نیازی به بخیه نداشته باشد. و خطرات آن برای بدن از ایمپلنت دندان جلوگیری میکنند در حالی که استفاده از کامپوزیتهای آلومینا زیرکونیا هیچ فلزی را در ساختارخود ندارند و هم چنین هیچ گزارشی از آلرژی به ایمپلنتهای کامپوزیتی حاوی زیرکونیا نشدهاست، زیرا به خاطر انتقال گرمائی بسیار پائین درجه حرارت نامطلوب که باعث حساسیت میشود واقعاً موجود نمیباشد.

در این روش بلافاصله پس از کشیدن دندان، ایمپلنت فوری در داخل استخوان فک قرار می گیرد تا تیتانیوم موجود در ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش بخورد. نوری که در دستگاه بلیچینگ مورد استفاده قرار میگیرد متمرکز است و از نوع هالوژنی میباشد. از نظر روش جایگذاری ایمپلنت فوری با ایمپلنت های معمولی متفاوت است در روش ایمپلنت فوری اگر طول، عرض و تراکم استخوان فک مناسب باشد کاشت پروتز به محض خارج کردن دندان طبیعی در همان روز جراحی نصب خواهد شد. زیرا پروتز های استفاده شده بعد از عمل به صورت موقت می باشند و از کیفیت پروتز نهایی برخوردار نمی باشند. به عنوان یک قانون کلی، از سانترال به کانین، ICP، اپیکالی­ تر می ­شود. در صورتی که از ایمپلنت دیجیتال استفاده نمائید یک دستیار جراح یا راهنما در اختیار متخصص ایمپلنت دندان قرار می گیرد تا از انجام تمامی مراحل دندانپزشک را با دقت مطمئن نماید. در صورتی که لثه و فک بیمار تورم، عفونت و التهاب نداشته باشد از این تکنیک استفاده می شود.

عصب کشی دندان در خانه

با توجه به مراقبت های ایمپلنت و استفاده از روش های مراقبتی که دکتر معالج برای شما توضیح می دهد می توانید تا حد زیادی از عفونت جلوگیری کنید. در صورت گسترس عفونت در اطراف ایمپلنت و نبود استخوان کافی از این روش استفاده می شود. زیبایی و عملکرد بهتری که با استفاده از این نوع ایمپلنت می توان تجربه کرد هرگز در کاشت ایمپلنت معمولی نمیتوان مشاهده نمود و تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی در همین است. همچنین لازم است که بیمار دو هفته بعد از جراحی به پزشک خود مراجعه کند همچنین لازم است هر ماه به طور مرتب چکاپ خود را انجام دهد. ایشان به طور مستمر در کنفرانسهای علمی شرکت کرده و همچنین در تالیف کتاب های کمک آموزشی دندانپزشکی فعالیت داشته اند. برای مثال افرادی هستند که دچار دیابت هستند و باید برای کاشت ایمپلنت آن ها یک سیستم خاصی به کار گرفته شود که این روند میتواند هزینه بالاتری برای آن ها به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *