پس از کشیدن دندان، دندانپزشک به شما میگوید که چه رژیم غذایی را باید رعایت کنید. مهمترین کاری که باید در این شرایط انجام دهید، انتخاب دندانپزشک باتجربه و رعایت مراقبت های بعد از جراحی است. حتما قبل از این که طراحی لبخندتان را به دندانپزشکی بسپارید، نمونه کارهای طراحی لبخند او را ببینید. اگر دندان بیش از حد پوسیده یا آسیب دیده باشد به طوری که با عصب کشی قابل درمان نباشد، دندانپزشک برای جلوگیری از عفونت لثه یا خراب شدن دندان های مجاور مجبور است دندان را بکشد. زیرا چنانچه به عصب آلوئولار تحتانی که نزدیک دندان های عقبی هستند آسیب وارد شود باعث می شود که برای چند روز تا چند ماه لب و چانه بیحس شوند و در مواردی برای همیشه حس خود را از دست بدهند. اگر جایگزینی چند دندان به صورت همزمان انجام شود، دندانپزشک دو یا چند ایمپلنت را در محلهای مهم قرار میدهد.

درمان کیست دندان

ایمپلنت دندان یکی از سریع ترین روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته است و اگر مشکل کلی در سلامت جسمانی و استخوان های فک وجود نداشته باشد به سرعت می توان آن ها را جایگزین دندان های از دست رفته کرد. بیمار باید تمامی این مراحل را با دقت مشاهده نموده و از نحوه ایمپلنت آگاه شود. وقتی از بهترین جراح ایمپلنت در قم صحبت میکنیم یعنی فردی که حتی به سوابق پزشکی بیمار هم توجه دارد. برای تکمیل دوره درمان و بررسی وضعیت بهبودی بیمار نیاز به مراجعه بعدی به دندانپزشک است. رنگ دندانها ممکن است به دلایل زیر تغییر کند. در حالت عادی بعد از کشیدن دندان، در داخل حفره دندانی یک لخته خون تشکیل می شود که از استخوان و بافت های دیگر در برابر نفوذ هوا و باکتری های محیط داخل و خارج از دهان محافظت می کند. در صورت نیاز به بخیه، پزشک ممکن است از نوعی که خود به خود حل میشود استفاده کند.

اگر شب قبل از عمل تهوع و استفراغ داشتید، صبح اول وقت با مطب پزشک تماس

بگیرید. در موارد نادری پس از کشیدن دندان یا جراحی کاشت ایمپلنت یا هر جراحی که در دهان انجام شود فرد دچار عارضه مرگ استخوان یا استئونکروز می شود. از آنجا که چنین دندان هایی عموما نه تنها کارایی ندارند بلکه در اکثر موارد مشکل ساز هم هستند، بهتر است به روش جراحی کشیده شوند. 7. بهتر است قبل از اینکه اثر داروی بی حسی از بین برود داروهای مسکن تجویز شده را مصرف نمایید. به طور معمول در مواردی که میزان عفونت دندان زیاد نباشد، داروهای آنتی بیوتیک برای خشک کردن عفونت تجویز میشوند. افرادی که داروهای سرطانی دریافت میکنند، ممکن است دچار دندانهای آلوده شوند. این اتفاق ممکن است در افراد دیابتی یا سرطانی اتفاق بیفتد که فرایند بهبود زخم با اختلال مواجه است. افراد برای رفع عیوب، اصلاح طرح لبخند و درخشندگی دندانهای خود از این روشها استفاده می کنند. 11. از نوشیدن مایعات با نی اجتناب کنید. از دیگر اقداماتی که بعد از کشیدن دندان عقل بدون بخیه باید انجام داد ، این است که در چند روز اول فقط از غذاهای سبک و غیر سفت استفاده کنند که سوپ پیشنهاد عالی می باشد زیرا نیاز به جویدن ندارد ، بجای جویدن میوها از آب میوه طبیعی استفاده شود و توجه داشته باشند برای مصرف نوشیدنی ها از نی استفاده نکنند همچنین عزیزان باید از مصرف غذاهای داغ و تند اجتناب ورزند .

چگونه برای صرفه جویی پول با بیماری لثه؟

پس از گذشت 24 ساعت از کشیدن دندان، محل کشیده شدن دندان را به آرامی با دهان شویه حاوی مواد ضد عفونی کننده شستشو داده و این کار را بطور منظم برای چند روز ادامه دهید. شستشو با آب نمک گرم به حل شدن بخیه ها کمک میکند. اگر خونریزی ادامه پیدا کرد یک چای کیسهای خیس را به مدت 30 دقیقه روی محل زخم فشار دهید. خوشبختانه پروسه باندینگ کامپوزیت دندان یک فرآیند بسیار ساده و کوتاه مدت را طی می کند و برعکس لمینت دندان که نیازمند حداقل 2 جلسه است، در یک جلسه به صورت کامل خاتمه میابد. 3. قالب گیری و ساخت پروتز های دندانی که به روشی حساس و با دقت بسیار انجام می شود. هدف اولیه دندانپزشک این است که دندانی که قابل درمان است را به هر شکل ممکن نگه دارد. اگر فکر میکنید در کنار این شرایط میتوانید به تمام دستورالعمل های توصیه شده توسط متخصصتان عمل کرده و به بهترین شکل از ایمپلنت مراقت کنید میتوانید عمل را انجام دهید. از آنجایی که ایمپلنت را راحتتر از دندان مصنوعی یا بریج میتوان مسواک زد و تمیز نگه داشت، احتمال بروز بیماری لثه در آینده کمتر میشود. به دستور فیورلی کارگران حفرههای باقی مانده را با گچ پر کرده و بدین صورت از اجساد قالب گرفتند؛ بنابراین ساکنان قدیمی شهر بعد از قرنها از ماجرای فوران آتشفشانی از نو متولد شدند، آن هم درست در همان شکل و شمایلی که در زمان حادثه داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *