برای راحتی شما و کاهش پیچیدگی مورد انتظار کشیدن، دندانپزشک یا جراح ممکن است از یک یا چند نوع بیهوشی استفاده کند. این هزینه با توجه به نوع دندانها، شدت مشکل، دستمزد پزشک، مواد مورد استفاده و طول دورهی درمان ممکن است متغیر باشد. گاهی برخی از دندان های آسیا دارای ۵ کانال هستند و همین باعث می شود دندانپزشک برای برداشتن عصب ها نیاز به ۲ یا ۳ جلسه درمان داشته باشد. زیرا استفاده بیش از حد و با غلظت بالای آن می تواند به مینای دندان آسیب های جدی وارد کند. اولین نوعی از انواع ونیر کامپوزیت ها که وارد بازار شدند، کامپوزیت های درشت دانه یا ماکروفیل بودند. میکرو هیبرید ها که به عنوان نسل جدید کامپوزیت اخیرا وارد دنیای دندانپزشکی شده است، حاوی ذراتی کوچکتر از ۱۰۰ نانومتر تا ۱ میکرومتر می باشند. بریسهای فلزی، امروزه بسیار کوچکتر از بریسهای قدیمی هستند و جنس آنها از فلز یا فولاد ضد زنگ میباشد. ارتودنسی سرامیکی نسبت به فلزی، بیشتر در معرض شکستن و ترک خوردن است.

ن و فک میباشد.

کسانی که میخواهند بریسها و سیمهایشان زیاد مشخص نباشند، بریسهای سرامیکی یکی از بهترین گزینههای آنها میباشد. افرادی که در طول روز از سیگار، قهوه و دیگر مواردی که ممکن است روی بریسها ایجاد لک کند، زیاد استفاده میکنند. بنابراین افرادی که دندانهایشان نیاز به تغییرات زیادی دارد، بهتر است که از این روش استفاده نکنند. این روش برای افراد کم سن و سال مناسبتر است زیرا، علاوه بر مشکلات دندانی میتواند ناهنجارهای استخوانی فک را نیز برطرف کند و بیمار این امکان را دارد تا زمان خوردن غذا، ارتودنسی را دربیاورد و بعد از مسواک و نخ دندان دوباره در دهان بگذارد. حس اندام خیالی اغلب برای بازه زمانی کوتاهی رخ میدهد ولی در شرایط بدتر ممکن است به فشار روانی و اضطراب طولانی مدت نیز منجر شود. از آنجا که دندانپزشک قادر به مشاهده پلاک های دندانی نیست، با تکیه بر حس لامسه، پلاک های تشکیل شده روی سطح دندان ها، و نقاط ناهموار را شناسایی خواهد کرد. بریسهای سرامیکی، تقریبا قادر به اصلاح کلیهی مشکلات مربوط به دندان و فک میباشد. با بهره گیری از مزایای ایمپلنتهای دندانی علاوه بر زیبایی چهره و لبخند دیگر دچار مشکلات گوارشی حاصل از جویدن غذا نیز نخواهید شد. استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلوراید نیز میتواند سبب استحکام لثه و دندانها شود.

تعداد دندان عقل

قرار دادن این پست، یا اباتمنت، اغلب توسط دندانپزشک ترمیمی انجام میشود اما میتواند در مطب و توسط دندانپزشک عمومی نیز انجام شود. به همین دلیل به آن براکت داخلی یا ارتودنسی مخفی نیز میگویند. دندانپزشکان، معمولا در مواجهه با افرادی که جرم دندان دارند، خصوصا در مورد کودکانی که با خرابی دندان و جرم بالا بر روی دندان خود دست و پنجه نرم می کنند، به جرم گیری دندان ها پرداخته و سعی می کنند تا آن جایی که امکان دارد جرم دندان را پایین آورده و سلامت دندان ها را به فرد بازگردانند. افرادی که دندانهایشان، آناتومی یا الگوهای خاصی دارند. در غیر این صورت ممکن است شکافی عمیق بین لثه و دندان ایجاد شود که این امر موجب آشکار شدن ریشه دندان خواهد شد. مدت زمان ارتودنسی دندان معمولا در حدود یک سال و نیم تا دو سال بوده که این بازه زمانی نسبت به سن افراد و نحوه قرار گیری دندانها ممکن است، تغییر کند. علت تغییر رنگ دندان چیست؟

ن است. انتخاب رنگ دندان با بیمار بوده.

برطرف کردن عیوب ظاهری دندان: لمینت دندان ایرادات ظاهری مانند تغییر رنگ، کج درآمدن، شکستگی، لب پر شدن یا فاصله زیاد بین دندانها را پوشش میدهد. مهمترین مزیت بریسهای سرامیکی، همرنگ بودن آنها با دندان است. 1. این بریسها از نظر اندازه نسبت به بریسهای فلزی، بزرگترند، البته به دلیل بیرنگ بودن آنها این بزرگ بودن برای بیماران اهمیت چندانی ندارد. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با ارائهی شرایط اقساطی، در تامین هزینهها کمک زیادی به بیماران خود کرده است. بریسهای سرامیکی، یکی از انواع روشهای درمانی ارتودنسی میباشد که شباهت زیادی به براکتهای فلزی دارد. پرداخت هزینه لمینت سرامیکی دندان در مراکز درمانی مختلف متفاوت میباشد. با این تفاوت که جنس این براکتها از آلیاژهای سرامیکی و مواد کامپوزیتی هستند و رنگ آنها دقیقا همرنگ با دندان است. انتخاب رنگ دندان با بیمار بوده. از نظر جراحی این برند ایمپلنت دندان بسیار خوب است ولی اشکالاتی در قسمت پروتزی دارد مثل شل شدن پیچ ایمپلنت . هرچند ارتودنسی در هر سنی به خصوص در کودکی انجام میشود ولی ارتودنسی با استفاده از سیستم لینگوال، اغلب برای جوانان و بزرگسالان توصیه میشود و کمتر برای کودکان تجویز میشود. بریسهای سرامیکی از دوام و استحکام بالایی برخوردارند و اگر به خوبی از آنها مراقبت کنید و نکاتی که دندانپزشک تاکید بر انجام آنها دارد را به درستی انجام دهید، به خوبی و مدت زمان زیادی برای شما کار میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *