دندانپزشکان اطفال همه موافق نیستند که کیت های OTC گزینه مناسبی برای بچه ها است. ولی بین دندانپزشکان هنوز بحث بر سر اینکه کدام ماده خواص بهتری دارد وجود دارد. 2. بعضی از قسمت های سالم دندان برای از بین بردن پوسیدگی ها، عصب کشی و پرکردن دندان باید حذف شوند. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشیم اینست که گاهی پوسیدگی دندان در مراحل اولیه هیچگونه علامت ظاهری و حتی حساسیت به هیچ نوع محرکی ندارد این نوع پوسیدگی ها طی معاینات دوره ای و توسط دندانپزشک میتواند شناسایی و درمان شود و اگر معاینات دوره ای انجام نشود این پوسیدگی های شناسایی نشده به مرور زمان پیشرفت کرده و در دندان مبتلا ایجاد حفره و یا حساسیت و درد میکند و ممکن است در این مرحله پیشرفت پوسیدگی به اندازه ای شده باشد که نیاز به درمانهای وسیعتر مانند عصب کشی و … همچنین اگر دندانی عصب کشی شده باشد ، دیگر آن رنگ سفید را نخواد داشت و دیره میشود. ۱. مواد پر کننده کامپوزیت معمولا زودتر از آمالگام فرسوده خواهند شد و از بین خواهند رفت ، مخصوصا اگر برای پوسیدگی های دندانی با قطر زیاد استفاده شوند .

کاشت دندان مصنوعی

برای اطلاع از هزینه های دقیق ایمپلنت های دندانی و معاینه تخصصی با متخصصان ایمپلنت دنیادنتال مشورت کنید. پروب(Probe) دستگاهی است برای بررسی سلامت لثه حیوانات استفاده می شود و از طریق آن دامپزشک می تواند بیماری های دهان و دندان را تشخیص دهد. داشتن رژیم غذایی متعادل برای داشتن لثه و دندان های سالم. همچنین می توانید کمی در داروخانه محلی خود برای ایجاد لکه های روی سطح دندان کمک کنید. پوسیدگی دندان : علائمی مانند تغییر رنگ بصورت نقطه یا لکه زرد تا قهوه ای و حتی سیاه که قبلا نبوده، حساسیت و درد در هنگام خوردن شیرینی یا ترشی یا هنگام تماس مسواک با دندان دارد. برای لکه های حاصل از غذا و نوشیدنی یا پلاک روی سطح دندان ، ممکن است سعی کنید از چند قطره آب لیمو و جوش شیرین خمیر درست کنید. ۱. از نظر زیبایی کامپوزیت ها به علت همرنگ بودن با رنگ دندان از اهمیت زیادی برخوردارند ، و به دلیل این ویژگی برای ترمیم دندان های جلویی بسیار پر کاربرد هستند. در حالی که در این کار هستید ، مواردی مانند نوشیدنی های شیرین و غذاهای اسیدی را محدود کنید. کاربرد ژل بلیچینگ در سفید کردن با لیزر نیز می باشد و تنها به انجام بلیچینگ محدود نمی شود.

شاید شما نیز بارها درد دندان را تجربه کرده باشید و سعی نموده اید با مصرف داروهای مسکن به بهبود درد آن کمک کنید. شاید لازم باشد به کودکان کوچکتر کمک کنید تا عادت های خوب مسواک زدن را ایجاد کنند. • برش­های نازک آووکادو را برای یک وعده سالم سرشار اسیدهای چرب امگا 3به وعده های خود اضافه کنید. ۴. برای پرکردن دندان با کامپوزیت، نیازی به تراشیدن مقدار زیادی از دندان ها مانند پر کردن با آمالگام نیست و دندان بیمار بسیار آسان تر و سریع تر آماده پر شدن می شود. در ابتدا که کامپوزیتها به مارکت دندانپزشکی معرفی شدند موادی بودند که نسبت به آمالگام شکننده تر بودند و پس از مدتی دچار انقباض میشدند و این انقباض باعث نفوذ باکتریها و ایجاد پوسیدگی در زیر ترمیم میشد، کامپوزیتهای امروزی نسبت به انواع اولیه بسیار بهبود یافته اند وکمپانیهای سازنده روزبروز با انجام تحقیقات مشغول برطرف کردن اشکالات و تبدیل کردن کامپوزیتها به ماده ایده آل برای پر کردن دندان هستند. تاریخنویس مشهور ویلیام مک گاغی بهطور نمونه، تاریخ جهان را در موقعیت پنج تمدن که بهطور متوالی به وجود آمدهاند که هر کدام با یک تکنولوژی ارتباطی جدیدی معرفی شدهاند. اما قبل از اینکه یک جعبه در سبد خرید خود بیندازید ، دندان های کودک خود را در نظر بگیرید.

ن ها قرار بگیرند.

عوارض جانبی استفاده از کیت های OTC ممکن است شامل حساسیت دندان و تحریک لثه باشد. این نوع از سایش عموما هیچ حساسیت و دردی ایجاد نمیکند و فقط تغییر شکل ظاهری بوجود میاورد و اکثرا نیاز به درمان پر کردن نیز ندارد، فقط میتوانیم به کمک وسایلی مانند نایت گارد روند سایش را کندتر کنیم. در هر دو این موارد میتوانیم قسمتهای سایش یافته را ترمیم یا بعبارتی پر کنیم. آمالگام (در فارسی قدیم ملغمه هم گفته میشد) از مخلوط کردن ترکیب مشخصی از ذرات فلزی (بیشتر نقره و مس) در جیوه مایع بدست می آید، پس از مخلوط شدن بوسیله دستگاه مخصوص چند دقیقه طول میکشد تا مخلوط فوق از حالت خمیری تبدیل به فلزی یکپارچه و مستحکم شود و این چند دقیقه زمانیست که ما بعنوان دندانپزشک فرصت داریم تا مخلوط آمالگام را داخل حفره دندان قرار دهیم و فرم مناسب بر روی آن ایجاد کنیم. تری ها با ژل سفید کننده پر می شوند و باید به مدت چهار تا پنج روز، هر بار به مدت یک تا دو ساعت روی دندان ها قرار بگیرند. در این روش، یک ژل سفید کننده توسط دندانپزشک روی دندانها زده میشه که در اثر برخودر لیزر با آن فعال میشه، زردی دندانها رو از بین میبره و تاثیر خوبی در سفد و درخشان شدن دندانها داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *