آکادمی دندانپزشکان آمریکا پیشنهاد می کند بهترین زمان برای ویزیت کودک توسط دندانپزشک زمانی است، که دندان های کودک شروع به رشد می نماید، که معمولا این اتفاق بین 6 تا 12 ماهگی می افتد. به عنوان مثال اگر شدت بیماری دهان و یا لثه شما پیچیده باشد، خیلی از دندانپزشکان عمومی شما را به متخصصین دندان و لثه ارجاع می دهند که با استفاده از تجهیزات و روش های درمانی تخصصی تر، شما را در کوتاه ترین مدت تحت درمان قرار می دهند. سرب مذاب با گداختن بیشتر بهوسیله عبور هوا از روی آن و تشکیل لایهای از تفاله فلز که حاوی تمامی ناخالصیهای باقیمانده میباشد تصفیه شده و سرب خالص ۹/۹۹٪ بهدست میآید. اگر چنانکه جراحت تازه بوذ کرانههای وی را ببندی یک با دیگر چنانکه میان آن جراحت هیچ شکاف نمانذ که جیزی دیگر به وی اندر گرد آید … بریسهای متحرک با بریسهای ثابت سنتی که شامل براکت و سیم هستند متفاوتاند.

اصطلاحات دندانپزشکی

در این مرحله مینای دندان که به تازگی در معرض دید قرار گرفته است ممکن است کمی حساستر از حد معمول باشد، بنابراین از خوردن غذاهای ترد و جویدنی که در زمان نصب بریسهای ثابت نیز به شما توصیه شده است خودداری کنید. لمینت به ونیر پرسلن گفته می شود که روی دندان ها نصب می شود. از معایب استفاده از روشهای جرم گیری دندان خانگی این است که به دلیل اینکه با متخصص مشورت نمیشود، ممکن است استفاده بیش از حد از یک ماده سبب از بین رفتن مینای دندان و شکننده کردن آنها شود. خارج کردن راحت آنها از دندانها. استفاده از آن به قدری ساده است که خود بیمار قادر است روزانه آن را قرار داده و خارج کند. اگر دندانپزشک شما از ابزار دستی استفاده می کند، وی با استفاده از ابزار فلزی که به عنوان کوروت شناخته می شود، پلاک دندان را خارج می کند.

اما در صورتی که فاصله بین دندانی زیاد باشد باید از ارتودنسی ثابت استفاده شود که هزینه آن بیشتر است. هرچه تخصص دندانپزشک بیشتر باشد هزینه ایمپلنت دندان نیز بیشتر خواهد شد. حتی این کار به دندان های طبیعی نیز آسیب های جدی وارد می کند. متخصص ارتودنسی ممکن است استفاده از نگهدارنده را برای چند سال یا حتی به طور نامحدود توصیه کند. حتی قبل از اینکه عضلات گونه و زبان یاد بگیرند تا آن را در جای خود نگهدارند. به همراه زاج سفید و به صورت جوشانده از پوست پیاز برای رنگرزی الیاف استفاده میشود؛ و حدوداً ۲ ساعت آن را میجوشانند. مسواک زدن ملایم به پلاک آسیب نمیزند و در واقع برای زدودن جرم و پلاک ضروری است. 4. مرحله چهارم، مراقبت از دندانهای پس از بریس: پس از برداشتن بریسها، ممکن است بافت لثهتان کمی ملتهب شود، اما این باید پس از چند روز مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، خوب برطرف شود. آنها برای بسیاری از افراد جذاب هستند زیرا افراد می توانند آنها را برای چند ساعت در روز از دندانهای خود جدا کنند. آنها همچنین با بیمارانی که شرایطی مانند شکاف کام دارند نیز سروکار دارند.

این عمل چسب نگهدارنده آنها را ضعیف میکند و پیوند را جدا میکند. بنابراین به عمل صاف کردن دندانهای نامرتب، ارتودنسی یا مالاکلوژن میگویند. 3. مرحله سوم، ساخت یک قالب نگهدارنده:پس از برداشتن بریسها، بیشتر افراد برای نگه داشتن دندانهای خود در موقعیتهای جدید، برای مدتی از نگهدارنده استفاده میکنند. برداشتن چسب باقیمانده معمولاً بین 5 تا 10 دقیقه طول میکشد، البته بسته به اینکه چقدر روی دندان شما چسب باقی مانده باشد. ضمن اینکه این سعی میشود تا بواسطهٔ این روشها، دندان را تا حد ممکن به صورت قائم نگه دارند. قبل از اینکه بخواهیم بحث قیمت ارتودنسی دندان را برای شما به صورت کامل توضیح دهیم یک خلاصه از آنچه در این مقاله میخوانید را در قالب یک جدول ساده درج کرده ایم. همچنین به علت تراش دندان ها و قالب گیری ، برای تغییر فرم و سایز دندان ، دندانپزشک در لمینت دندان دست باز تری دارد. 1. چطور می توان درد بعد از کاشت لمینت دندان را کاهش داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *