جرمگیری دندان روشی مضاف بر این موارد است که به صورت تخصصی در مراکز دندانپزشکی انجام میشود؛ گاها دندانپزشک مناطق پنهانی را مشاهده میکند که جایگاه تجمع پلاکهای میکروبی شده و برای فرد قابل مشاهده نیست؛ جرمگیری دندان در این موارد میتواند از صدمات بیشتر و هزینه جرم گیری دندان بیشتر و بدتر از همه تحمل درد دندان یکی از روشهای عملی در خانه مسواک کشیدن دندانها با جوش شیرین(baking soda) است. بعد از انجام این کار متخصص قالب تهیه شده را برای ساخت پلاک مورد نظر به لابراتوار ارسال می کند که این مرحله بین یک الی دو هفته زمان می برد. در هنگام استفاده از پلاک ارتودنسی متحرک فک پایین، بیمار باید به تمام توصیه ها و نکات بیان شده توسط ارتودنتیست خود عمل کند تا نتیجه درمان به درستی و در زمان مناسب خود حاصل گردد. مسکن ها و کیسه های یخ به شما در بهبودی سریع تر کمک می کنند. این متخصصین باتوجه به دانش بالای خود قادرند در نواحی بی دندان ایمپلنت گذاشته و بیمار را برای برخورداری از دندان هایی با قابلیت مشابه با دندان اولیه خود کمک کنند. برخی بیماران تنها به منظور جرمگیری به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنند اما پس از گرفتن عکس او پی جی یا سایر تصاویر رادیولوژی پزشک مربوطه متوجه پوسیدگی دندان ها، بیماری های لثه و …

متخصص دندانپزشکی

بیمار باید توجه داشته باشد که برای به دست آوردن بهترین نتیجه درمان، باید با متخصص ارتودنسی خود به خوبی همکاری داشته باشد. در این روش برنامه درمانی خاصی برای شما مطرح می شود و شما باید نکات مهمی را مد نظر خود قرار دهید که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهید شد. در کنار کشور سازنده هر ایمپلنت، برند سازنده آن نیز در قیمت ایمپلنت کامل تاثیر به سزایی را دارد. از ایمپلنت دندان به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. هم چنین، نوعی شیشه ی مشابه به عنوان شیشه ی جلو و کناری کابین خلبان در هواپیماهای مسافربری استفاده می شود. زمان مورد نیاز برای درمان بستگی به میزان ناهنجاری دندان ها و نظر پزشک دارد. به عنوان مثال روش درمان، پزشک متخصصی که انتخاب نموده اید، میزان مهارت پزشک، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان، درمان های پش نیاز از جمله کشیدن دندان یا جرم گیری دندان، لابراتواری که قالب گیری و ساخت بریس را بر عهده دارد و در کلینیک ارتودنسی که به آن مراجعه نموده اید، در برآورد هزینه های درمان شما مؤثر هستند.

به دندان های شما چسبیده نمی شوند.

قسمت قوس دار دستگاه روی دندان های جلویی قرار می گیرد و آن ها را به سمت داخل هدایت می کند. با برنامه ریزی صحیح، انتخاب دقیق محل کاشت، نوع و جهت آن و سایر موارد، دندانپزشک تا حد امکان از عوارض ایمپلنت جلوگیری می کند. از آنجاییکه روش های درمانی با یکدیگر متفاوت هستند، هزینه درمان با هر روش نیز از سایر روش ها متفاوت است. در زمان نگارش این مطلب، به طور کلی قیمت ارتودنسی متحرک با توجه به نوع درمان و سایر عوامل تاثیرگذار در قیمت ارتودنسی متحرک، بین 17000000 تومان (هفده میلیون تومان) تا 20000000 تومان (بیست میلیون تومان) است. زیرکونیوم یک متریال جایگزین تیتانیوم پر کار برد است که به رنگ بژ بوده و بدون هیچگونه مشکلی در دندان های طبیعی شما ، تلفیق می شود. در روش ارتودنسی متحرک از دستگاه هایی استفاده می شود که شما قادر به خارج کردن آن ها از دهان خود هستید، زیرا همانند براکت های ارتودنسی ثابت به دندان های شما چسبیده نمی شوند. یک شیوه استفاده از مواد کاهنده دماست که گرما را پراکنده نموده ولی به آهستگی مصرف شده و باید بعد از مأموریت جایگزین شوند.

کامپوزیت دندان ها با استفاده از مواد مخصوصی به دندان های طبیعی متصل می شوند و بعد از آن برای اینکه لبخندی زیبا داشته باشید صیقل داده می شوند. معمولاً تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان در همان ابتدا توسط پزشک به بیمار اعلام خواهد شد. به طور کلی یکی از مواردی که ارتودنسی متحرک فک پایین برای درمان آن مورد استفاده قرار می گیرد، مال اکلوژن کلاس 2 می باشد. پاسخ تمامی این سوالات در این مقاله مطرح شده است، پس چند دقیقه با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورید. هزینه ارتودنسی متحرک به عوامل مختلفی بستگی دارد. پس از مشخص شدن روش درمان توسط دندانپزشک متخصص، برآورد هزینه آن مشخص و به بیمار اعلام می شود. به طور متوسط، ونیرهای پرسلن دو برابر گرانتر از ونیر کامپوزیت ها هستند، که برای برخی افراد بسیار مهم است زیرا اکثر افراد تحت بیمه درمانی نیستند، و این به این معنی است که هزینه های زیادی را به بار خواهد آورد. این موضوع میتواند بسیار مفید باشد، چون بعد از جراحی دندان عقل نمیتوانید زیاد غذا بخورید و به همین علت ممکن است بدنتان مواد مغذی لازم را دریافت نکند. هر چه مواد غذایی بین دندان ها باقی بماند باعث می شود دندان ها زودتر پوسیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *